Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Teraz ja - Młodzi chcą rewolucji?

 
Elbląg, Teraz ja - Młodzi chcą rewolucji? fot. Anna Dembińska
Rek

Obserwując ostatnie wydarzenia w naszym kraju odnoszę wrażenie, że wkrótce możemy być świadkami prawdziwej rewolucji. Szalę goryczy przelało podpisanie traktatu „ACTA”, który w pewnym stopniu będzie ograniczał wolność słowa.

Żyjemy w demokratycznym Państwie. Czyli zgodnie z artykułem 4 Konstytucji RP władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu , który sprawuje ją przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Zastanawia mnie fakt, że setki tysięcy obywateli wyraziły swój sprzeciw wobec planów rządu związanych z traktatem „ACTA”, a władza mimo wszystko nie chciał nawiązać dialogu ze społeczeństwem. Z pewnością są osoby , które nie popierają działań młodych z różnych powodów. Jest to indywidualna sprawa danej jednostki , ale jeżeli nie posiadacie wystarczających informacji to nie krytykujcie! Łatwo powiedzieć, że młodzież szuka okazji do rozrób, w rzeczywistości sprawy mają się zupełnie inaczej. Każde pokolenie walczy w innej sprawie. Nasi Dziadkowie i Pradziadkowie walczyli z Hitlerem, nasi Rodzice z Komuną, a młodzi walczą z „ACTA” i rządem , który nie chce ich wysłuchać. Osobiście popieram te działania ! Artykuł 32 Konstytucji RP stwierdza jasno, że nikt nie
     może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. To dlaczego młodzi są dyskryminowani?
"Nie ma wolności bez solidarności! W młodych nadzieja! Bez młodzieży Polska leży!" słowa te wypowiedziane zostały przez starszą kobietę, która razem z młodzieżą protestowała w środę na elbląskiej Starówce. Cieszy mnie fakt, że społeczeństwo zaczyna walczyć o swoje i domaga się przestrzegania Praw Obywatelskich.
M66
Liczba publikacji: 21
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.9 8 33

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • jasne. .. młodzież walczy o swoje. .. rzucając kamieniami, wyzywając, rzucając wyzwiskami, zakładając kaptury. .. no spoko. .. właśnie o taką "wolność" zapewne mój dziadek w AK walczył. .każdy ma prawo do zdania, jasne. ale nie przy pomocy wyzwisk, przemocy i nie stwarzając zagrożenie dla innych!!! Demonstrantów, którzy wychodzą na ulicę i zakłócają porządek powinno się karaż grzywną albo przymusowymi robotami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • Młodzież ma racje !! Ciekawe gdzie ta młodzież rzucała kamieniami ? Bo w Elblągu takich zachowań nie zaobserwowałem. .. Przypisywać do młodzieży jako grupy społecznej etykietę wandali jest łatwo ! Oczywiste jest, że znajdą się grupki kiboli, ale to wynika głównie ze złej organizacji takich marszów. Najlepiej zachowywać postawę bierną wobec wszystkiego, cała mentalność Polaków. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • UM Elblag likwiduje w miescie tramwaje: czytaj w info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alojzy(2012-01-27)
 • "(. .)możemy być świadkami prawdziwej rewolucji" - o jakiej rewolucji piszesz? Bo z tekstu nie wynika. "(. .. ) w pewnym stopniu będzie ograniczał wolność słowa. " - jaką wolność słowa w zakresie ACTA masz na myśli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ;:;:;:;:(2012-01-27)
 • Kamienie były w Poznaniu. I jeszcze eliminacji się zachciewa. .. .Wiem, jeszcze są ferie i nastolatki się nudzą. A idźcie wy wszyscy "obrońcy wolności" na Modrzewinę albo jeszcze dalej i sobie pokrzyczcie. Są ferie, ładna pogoda, trochę świeżego powietrza nie zaszkodzi. Dla mnie ciekawszym problemem jest ilość psich g. .n na chodnikach i na trawnikach. To też w ramach wolności. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lac(2012-01-27)
 • Najmądrzejszy komentarz w sprawie ACTA: jak wchodzimy do sklepu nie kradniemy towaru wynosząc go do samochodu, w internecie kradniemy na potęgę muzykę i filmy ale dla pozoru zasłaniamy się teraz wolnością słowa. Kradzież będzie zawsze kradzieżą bez względu na to czy kradniesz jogurt w markecie czy plik w internecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • Ha ha. najlepiej wyzwać od idiotów. jak się nie ma żadnych argumentów, to zostają wyzwiska. żałosne. Ja nie kradnę, nie ściągam filmów, nikogo z błotem nie mieszam, oprogramowanie mam legalne. Płacę podatki i życzę sobie, żeby za moje podatki złodzieje, także ci internetowi, byli karani. jestem więc za acta, przeciwko tym wydzierającym się niebezpiecznym, wulgarnym tłumom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • Czytanie ze zrozumieniem jest w cenie; ) Nie chodzi o tą całą "ACTĘ", tylko o to, że Rząd RP nie liczy się z OBYWATELAMI !! Poczekamy jakiś czas do REFERENDUM !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • młodzież POWINNA walczyc z bezrobociem, biurokracją, beznadzieją -o swoją przyszłośc, a nie o wyssane tematy z paluszka autora. Są prawdziwe problemy-ale o nich jakoś nie piszą, no i nie rozwiązują ich. Ojcowie walczyli z komuną, synowie-z kapitalizmem, co wywalczyli ich rodzice. Koło się zamyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Homik(2012-01-27)
 • Walka z rządem nie jest walką przeciwko bezrobociu i innych zjawisk makro-ekonomicznych ?? Według mnie jest. Zresztą sami wybraliśmy taki rząd. Może w następnych wyborach inaczej wybierzemy. Jedyną słuszną perspektywą byłby wyjazd z rodzinnej Polonii. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-01-27)
 • .. .szkoda, że tak chętnie nie korzystają z prawa głosu w innych tematach, np. wybory, a teraz nagle chcą, żeby liczono się z ich zdaniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ;:;:;:;:(2012-01-27)
 • Jest już pierwszy na celowniku, na filmie puszcza muzykę nie mają do niej praw !!!! www.youtube.com 10 lat murowane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kanaska(2012-01-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe