Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

Teraz ja - Sesja, sesja i po sesji…

 
Elbląg, Teraz ja - Sesja, sesja i po sesji… fot. Anna Dembińska
Rek

By uczynić z ludzi niewolników, należy im wmówić, że wszystkie problemy, to problemy społeczne. Radny Nieczuja-Ostrowski wpadł na iście szatań... tzn. genialny pomysł: jak z Elbląga zrobić atrakcję turystyczną, do której ciągnęłyby rzesze turystów zostawiając tu euro, ruble i złotówki. Nawet zaproponował kilka pomysłów do rozważenia przez elblążan.

Wreszcie znalazł się ktoś z wizją i chęcią realizacji odważnych idei. Będę kibicował radnemu - przypomnę: As pierwszego rankingu radnych - w jego przedsięwzięciu, bo mam nadzieję, że to będzie jego prywatna inwestycja. Moje pieniądze proszę przeznaczyć na to, co zwykło określać się wspólnymi potrzebami społecznymi, czyli przede wszystkim na infrastrukturę drogową i techniczną. Drogi, uzbrojenie terenu, oświetlenie to są potrzeby wspólne społeczności lokalnej, a nie: opieka społeczna, konkursy taneczne czy tworzenie atrakcji turystycznych. Zresztą sam radny wspomina o prężnie rozwijającej się atrakcji na Kaszubach, atrakcji jak najbardziej prywatnej.
     W corocznej debacie budżetowej specjaliści prognozują wysokość dochodów miasta, a im większy budżet tym więcej pieniędzy do wydania, także na takie cele i mniej w naszych kieszeniach.  Radni w swoich interpelacjach (dlaczego w interpelacjach, a nie w projektach uchwał?) prześcigają się w pomysłach na polepszenie jakości życia elblążan, niestety naszym kosztem, bo na budżet możemy patrzeć dwojako: jako na utopię, na której zna się tylko doradca prezydenta albo jak na worek z naszą kasą.
     Jeśli ktoś chce zatopić galeon „z wystającymi nad wodą masztami” czy zorganizować konkurs tańca proszę to zrobić, ale za swoje pieniądze. Ja tymczasem poczekam, kiedy możliwa będzie obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, dzięki której grupa mieszkańców może zgłosić własną uchwałę: obniżenia podatków lokalnych do najniższych przewidzianych prawem. Dzięki temu, prywatni inwestorzy będą mogli zrealizować także mój pomysł na atrakcję, o której nie napiszę, bo a nuż spodoba się radnemu. Do tego czasu muszą nam wystarczyć istniejące od lat atrakcje: Kanał Elbląski, Wysoczyzna, starówka etc. Przykro tylko, że także młode pokolenie przesiąknięte jest już socjalistycznym myśleniem.
     

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 24
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.2 6 16

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Myśle ze możemy być atrakcją turystyczną na skalę kraju i świata a mianowicie jak przezyc w ekstremalnych warunkach jakim jest Elbląg gdzie władze miejskie żądaja o ludzi więcej niz oni mają to szkoła przetrwania i doświadczalne miasto za ile można przeżyć bez pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Droga szybkiego ruchu z Gdańska do Elbląga jest potrzebna i to jak najszybciej, a i przekop Mierzei Wiślanej by się przydał, a działki na Modrzewinie za darmo dla nowych rokujących przedsiębiorców chcących tu inwestować -resztę załatwi prywatny biznes i wolny rynek !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Ke?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jaro Kaczkowski(2012-02-21)
 • www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Doradca prezydenta to nieporuzumienie, doradzać jak doprowadzić do upadłości spółki miejskie itd. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  strzała(2012-02-21)
 • Na zdjęciu radni z Nieczują na czele oglądają chyba jakiegoś " pornosa". .. zamiast obniżyć sobie wynagrodzenie i apanaże o 50 % z przeznaczeniem na odbudowę kamieniczek nadbrzeża Kanału, ( albo rz. Elbląg jak twierdzą lokalni hydrografowie ). Tetniące nadbrzeże, flota po Zalewie i kanałach Żuław napewno uatrakcyjnią Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sławek - Jurek(2012-02-21)
 • Przeczytane w internecie : "Homo Platformicus - wystepujący na Ziemi jedynie w Polsce. Podgatunek ssaka homo erectus, należacy do wymierającego gatunku liberalis tumanus. Pasozyt łączący w sobie cechy drapieznika, a konkretnie Hirudinea. Pierwsze osobniki złapano i opisano w 2001.Wędrują stadami pasozytując na innych zdrowych organizmach. Silnie wykształcony otwór gębowy ze ssawkami. Dwunożne. Dwie łapy, jedna zakonczona mackami, druga wyposazona w chwytne, zaokraglone i ostre pazury. W latach 2004-2010 nastapił niekontrolowany wzrost liczebności. Zaborcze i przebiegłe, ale ze slabo rozwinieta inteligencją. Niektore osobniki z podgatunków nizinnych jak platformicus stefanus jadowite. Gatunek wyżynny jak np. platformicus silesius sa ścisle terytorialne. Inne, jak kaszebus platformicus posiadają słabo rozwiniete zdolności mimikry. Obecnie homo platformicus już nie rozmnażaja się, prawdopodobnie po wewnetrznych walkach między soba wykształcił sie u tego gatunku wirus NH601,czyli nowy rodzaj muszej grypy, który powoli ale skutecznie zwalcza te niebezpieczne pasozyty. Bardzo żarłoczne i wszystkożerne. Od asfaltu do lastryko. Atakują zwykle od tyłu stadami. Pojedyńczo sa niegroźne, acz sprawiaja duzo hałasu skrzekliwym wrzaskiem. Zdarza sie że gryzą, ale zęby maja bardzo łamliwe i kruche. Zaskoczone i przestraszone uciekają wydzieląjąc z anusa smród podobny do siarkowodoru. Obecnie trwa budowa rezerwatów, gdzie gatunek ten będzie stopniowo wyłapywany "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Ciekawe w co grają na lapach ?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hiter(2012-02-21)
 • w wowa expią. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Gdyby autor artykułu zajrzał na stronę BIP elbląskiego ratusza, to by zobaczył, że tacy ludzie z pomysłami nie za swoje świetnie się w Elblągu mają. Właśnie na tej stronie wisi rozdział 1,5 miliona na różne kółka zainteresowań i imprezy (niekiedy bzdurne a niekiedy naciągane). Kluby i klubiki sportowe oraz różne stowarzyszenia liczące niekiedy 5 osób na krzyż, ciągną z miejskiej kasy tysiące, a niekiedy dziesiątki tysięcy na obozy, szkolenia, działania. Trawa rozdawnictwo w imię niejasnych kryteriów. Dla niektórych to już stałe zajęcie za miejskie pieniądze. Może radni też zajrzą do BIP-u. Chyba że sami są beneficjentami tej kasy. Oj chyba są.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  @wczerwonym(2012-02-21)
 • Ja jeszcze wrócę do sprawy podwyżek czynszów w ZBk. Redakcja Portelu, nie pusciła materiału, bo był nie wygodny dla władzy. jestem w posiadaniu dokumentu, który udowadnia, ze odpracowanie długu za mieszkana ZBk to FIKCJA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  I co portelowcy ?(2012-02-21)
 • Wreszcie na tym wybiórczo-platformerskim portalu trochę mądrej refleksji. Panie Jacku wielkie gratulacje a młodych trzeba edukować, choćby za pomocą takich artykułów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lokalny_patriota(2012-02-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble Szafka pod RTV 2
AMK Szkło ozdobne 9
AMK meble biurowe
AMK Kuchnia 4