UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Odnośnie przeludnienia klas, które zdaniem niektórych rodziców obniżą poziom nauczania informuję, że jak zaczynałem w początkach lat 70 - tych XX wieku naukę w I LO w Elblągu klasy liczyły od 40 do 42 uczniów i nie zaistniało obniżenie poziomu nauki. Wśród tych uczniów byli medaliści olimpiad naukowych i wiedzowych, a po ukończeniu nauki ponad 90% ukończyło studia. Potem też osiągali wybitne sukcesy zawodowe. Tak więc o poziomie nauki nie decyduje liczba uczniów w klasie, ale ich zaangażowanie i chęć podnoszenia wiedzy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    18
    2
    Starysztubak(2019-05-28)
  • Trzeba dodać, że bardzo ważnym czynnikiem jest poziom wiedzy nauczyciela, który ma być przewodnikiem uczniów. Niestety z tym poziomem wiekszosci nauczycieli nie jest już tak dobrze jak w latach 70-tych. Gdyby współczesnemu nauczycielowi zabrać współczesne pomoce naukowe- komputery, tablice interaktywne, lekcje na CD itd., to nie wiedziałby jak przeprowadzić lekcje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    8
    Taka jest prawda. (2019-05-28)
  • @Starysztubak - Łżesz! Robiłem maturę w I LO w 1972 roku i w klasie było 30 osób. Wystarczy policzyć zdjęcia na tablo. Idąc za Twoją logiką, to najlepiej byłoby pozamykać kilka szkół żeby zwiększyć liczbę uczniów w klasie, skoro to nie ma wpływu na wyniki nauczania, a koszty mniejsze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    KatNaIdiotów(2019-05-29)
Reklama