Adam Nocoń: Miło było patrzeć na naszą grę (komentarze pomeczowe)

- Jak będziemy grali tak jak w pierwszej połowie, to jestem spokojny: utrzymamy się w tej lidze – mówił Michał Fidziukiewicz, po sobtnim meczu z Radomiakiem. Olimpia wygrała 2:1, pokazała dobry futbol, ale przede wszystkim dała nadzieję, że utrzymanie w II lidze jest realne. Tak sobotni (2 marca) mecz skomentowali Adam Nocoń, trener Olimpii. Zobacz film z meczu przygotowany przez TV Olimpia.

- Nie zasłużyliśmy nawet na jeden punkt – powiedział Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom, po sobotnim (2 marca) meczu z Olimpią Elbląg.
       I to w zasadzie wystarczy za cały komentarz po meczu. Na A8 doszło do niespodzianki – ostatnia drużyna II ligi wygrała 2:1 z liderem.
       - Zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 45 minut, strzeliliśmy dwie bramki w meczu z bardzo dobrym zespołem. Nie była to gra oparta tylko i wyłącznie na obronie, ale też konstruowaliśmy akcje ofensywne. Podobała mi się ta pierwsza połowa. W drugiej części mój zespół się bardzo dobrze bronił. Co mi się też podobało, to fakt, że po stracie bramki na 2:1 zespół grał konsekwentnie swoje, nie rozkleił się – mówił Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg na konferencji prasowej po meczu z Radomiakiem.
       Olimpijczycy zupełnie niespodziewanie dla swoich kibiców prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Na listę strzelców wpisali się Michał Fidziukiewicz i Jakub Bojas (z karnego po faulu na Michale Markowskim).
       - Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, w tej części spotkania Radomiak praktycznie nie istniał na boisku. W drugich 45 minutach trochę chaosu wdarło się w naszą grę. Szkoda, że tak szybko straciliśmy bramkę, bo po tym golu Radomiak przejął inicjatywę. Próbowaliśmy wyjść z jakąś kontrą, ale było ciężko – tak przebieg meczu skomentował Michał Fidziukiewicz, strzelec pierwszej bramki dla Olimpii
       - Dzisiejszy mecz pokazał jak bardzo moim zawodnikom zależy na utrzymaniu Olimpii w II lidze. Aż miło było patrzeć na tak grających piłkarzy. Wygraliśmy dobrze zagraną pierwszą połową i mądrością oraz dobrą grą w defensywie w drugiej części spotkania. Mam nadzieję, że ten mecz będzie początkiem zdobywania punktów i zwycięstw – powiedział Adam Nocoń.

Elbląg, Adam Nocoń był zadowolony z gry Olimpii
Adam Nocoń był zadowolony z gry Olimpii (fot. Anna Dembińska)

Na razie trudno o hurraoptymizm, ale w sobotnim meczu Olimpijczycy zasiali nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie można w dalszym ciągu oglądać w Elblągu drugoligowe zmagania.
       - Dzisiejsze zwycięstwo to mały kroczek do utrzymania. Jak będziemy grali tak jak w pierwszej połowie, to jestem spokojny, że utrzymamy się w tej lidze – mówił Michał Fidziukiewicz.
       - Chciałbym podziękować kibicom za doping, bo w trudnych chwilach w drugiej połowie pomogli zespołowi. Widać, że wszyscy: kibice zawodnicy i klub chcą, żeby Olimpia się utrzymała – dodał trener elblążan.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg