CLJ: Olimpia zagra z SMS Łódź

Elbląg, CLJ: Olimpia zagra z SMS Łódź

Tak się ułożył terminarz CLJ u-17, że po dwumeczu z drużynami z Białegostoku, nadchodzą dwa mecze z łódzkimi klubami. Z reprezentantami z województwa podlaskiego Olimpia dwa razy wygrała, czas na przedstawicieli Łodzi. W niedzielę żółto-biało-niebiescy zagrają z SMS-em.

Dwa ostatnie zwycięstwo okazały się niezwykle ważne i miały odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Olimpia wyszła ze strefy spadkowej i awansowała na 5 miejsce. Na swoim koncie ma 11 punktów. SMS Łódź z dorobkiem 17 oczek to obecnie wicelider CLJ u-17 grupy A.
       - Chcemy zagrać w tym meczu o pełną pulę, bo kolejne mecze z Polonią Warszawa i ŁKS-em gramy na wyjeździe, dlatego musimy wykorzystać atut własnego boiska. - poinformował trener Olimpii Karol Przybyła.
       Trudno z trenerem się nie zgodzić. Ewentualne zwycięstwo oznaczałoby przeskoczenie stołecznej Polonii, która mecz 10 kolejki rozegrała już w środę 17 października. Polonia zremisowała z Legią 0:0 i po 10. meczach zdobyła 13 punktów.
       Olimpia przed spotkaniem z SMS-em ma niestety swoje problemy: - W najbliższym meczu zabraknie skutecznego ostatnio Wojtka Łojeczko, który pauzuje za żółte kartki, ale mamy wyrównaną, szeroką kadrę i liczę, że inni zawodnicy go godnie zastąpią - powiedział trener Przybyła.
       Wojciech Łojeczko strzelał ostatnio w meczach przeciwko drużynom z Białegostoku. Zdobył gola zarówno w meczu z MOSP w Białymstoku oraz z Jagiellonią grając w Elblągu. Najskuteczniejszym strzelcem Olimpii jest jednak Bartosz Mączkowski (4 gole), który w SMS-em zagra.
       Obie drużyny grały już ze sobą w ramach 3 kolejki (1 września). Wówczas wygrał SMS, ale skromnie 1:0. W pierwszej połowie Olimpia dała się zdominować ogranej na szczeblu centralnym drużynie SMS-u. Żółto-biało-niebiescy stracili bramkę już po 6 minutach gry i do końca pierwszej części meczu grali sennie i bez polotu. Po przerwie sytuacja uległa zmianie juniorzy z Elbląga przejęli inicjatywę, ale niestety nie potwierdzili przewagi zdobyciem bramki.

Olimpia Elbląg - AKS SMS Łódź w niedzielę 21 października, godz. 12. Mecz na stadionie przy ul. Moniuszki. Wstęp darmowy.