Elbląski Metrotest mistrzem II ligi

Elbląg, Elbląski Metrotest mistrzem II ligi

Czterech reprezentantów Elbląga wzięło udział w zakończonej w sobotę (9 lutego) Żuławskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Mistrzem II ligi został Metrotest uzyskując tym samym awans do wyższych rozgrywek.

- Głównym powodem uczestnictwa w lidze, był upadek Elbląskiej Ligi Halowej. Kilkuletnia tradycja zakończyła się nagle i bez zapowiedzi. Chcą jednak nadal grać w tę odmianę piłki nożnej, zdecydowaliśmy się na występy w Nowym Dworze. - poinformował kapitan Metrotestu, Radosław Prusak.
       ELH to ponad 20-letnia historia, która w szczytowym momencie liczyła 4 ligi. Brak organizacji tegorocznych rozgrywek spowodował, że kilka elbląskich drużyn zdecydowało się wystąpić w żuławskiej lidze. Adventure Team Lira Lighting uczestniczyła drugi rok z rzędu, Piękni i Młodzi, PBG Jankowiak oraz Metrotest debiutowali.
       - Ligę zaczęliśmy od przegranej z Lirą. Porażkę można tłumaczyć brakiem kilku naszych zawodników, ale nie chcę umniejszać sukcesu przeciwników - stwierdził Bartosz Płachecki, zawodnik “Metro”.
       Przed 13. kolejką, liderem był Metrotest, ale przegrywając ostatni mecz, nie byłoby awansu. Terminarz rozgrywek ułożył się w taki sposób, że ostatnie spotkanie ostatniej kolejki było jednocześnie “finałem”. Do spotkania z PBG Jankowiak w lepszych nastrojach przystępował Metrotest, który liderował w rozgrywkach, ale w przypadku porażki, awans uzyskałby Jankowiak.
       - Naszym atutem jest zgranie i długoletnia przyjaźń. Z większością znamy się od dzieciństwa i wspólnie graliśmy jeszcze na betonowym, osiedlowym boisku. Na jednej dzielnicy wychowywaliśmy się wraz z Radkiem Pruskiem, Kubą Czyżakiem, Czarkiem Borosem i Bartkiem Płacheckim - poinformował Tomasz Sambor.
       Ostateczny mecz lepiej zaczął Metrotest, który już w 11 minucie prowadził 2:0, po bramkach Pietrzykiewicza i Błażewicza. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy remisie 2:2. W drugiej połowie oglądaliśmy 10 bramek: 7 dla Metro, 3 dla Jankowiaka co oznaczało zwycięstwo Metrotestu 9:5.
       - W przeszłości wygraliśmy ELH i kilkakrotnie znaleźliśmy się na “pudle”. Trzy razy z rzędu wygraliśmy Piłkarską Elbląską Ligę Amatorów organizowaną przez MOSiR Elbląg, były także zwycięstwa w różnego rodzaju turniejach m.in. w Turnieju Piłki Nożnej Plażowej “Kadyny Cup” 2018. Jesteśmy także wicemistrzami Polski w turnieju Orlik Polska z września 2012. Teraz dokładamy mistrzostwo II ligi halowej w Nowym Dworze i… chcemy więcej - wyliczył z uśmiechem Czarek Boros.