Gramy dalej (Puchar Polski)

Wczoraj na trzynastu boiskach naszego województwa rozegrana została piąta runda rozgrywek pucharu Polski. Piłkarze PKS Olimpii wybrali się do Miłomłyna, gdzie pokonali miejscową Tęczę 2:0.

Dla podopiecznych trenera Andrzeja Biangi pojedynek w Pucharze Polski z grającą w lidze okręgowej Tęczą Miłomłyn nie miał aż tak wielkiego znaczenia jak mecze ligowe. Świadczyć o tym może choćby skład, w jakim wybiegli elblążanie na ten mecz. W pierwszej jedenastce zabrakło: Krzysztofa Hyza, Pawła Wiśniewskiego, Tomasza Wierciocha, Adama Cicherskiego i Marka Widzickiego. Pojawił się za to zawieszony na pięć spotkań Łukasz Nadolny, dla którego było to pierwsze spotkanie od 8 września.
     Mimo dość eksperymentalnego składu elblążanie odnieśli łatwe i przekonujące zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw w 28 min. bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Sambor, a cztery minuty przez końcem pierwszej połowy wynik spotkania na 2:0 ustalił będący ostatnio w bardzo dobrej formie Rafał Lepka. W drugiej połowie podopieczni trenera Andrzeja Biangi grali bardzo spokojnie, nie forsowali tempa, chcąc jak najmniejszym nakładem sił wygrać to spotkanie. Nie ma się co dziwić, gdyż już w najbliższą sobotę czeka ich kolejny trudny pojedynek ligowy - tym razem z Mrągovią Mrągowo. Gospodarze natomiast przez cały mecz nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę elblążan, a ich akcje zatrzymywane były zazwyczaj na 20-30 metrze.
     Inny z naszych IV-ligowców, Polonia Pasłęk musiała się sporo namęczyć, by pokonać grającą w lidze okręgowej Wałszę Pieniężno. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 2:2, dogrywka nie przyniosła kolejnych bramek i o dalszym awansie musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Polonii wygrywając 4:2.

Tęcza Miłomłyn - PKS Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
     0:1 - Sambor (28.), 0:2 - Lepka (41.)

Olimpia: Michałowski - Łojek, Chrzonowski, Jaromiński, Sambor, Grygrowski (46. Nadolny), Szweda, Gut, Bykowski (46. Kozieł), Lepka, Lizak.

Wyniki V rundy PP:
     Tęcza Miłomłyn - PKS Olimpia 0:2
     Mamry Giżycko - Mrągovia Mrągowo 0:2
     Warmiak Łukta - Jeziorak Iława 0:5
     Wałsza Pieniężno - Polonia Pasłęk k. 3-4 (2:2)
     MGKS Tolkmicko - Huragan Morąg dogr. 2:4 (2:2)
     Start Działdowo - wolny los
     Mecze: Tęcza Biskupiec - Granica Kętrzyn oraz Start Nidzica - Ewingi Zalewo rozegrane zostaną 20 października.