Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

512 918 555

LISTOPADOWA POGODA NAD ZAWADĄ LISTOPADOWA POGODA NAD ZAWADĄ

Gramy dalej (Puchar Polski)

Wczoraj na trzynastu boiskach naszego województwa rozegrana została piąta runda rozgrywek pucharu Polski. Piłkarze PKS Olimpii wybrali się do Miłomłyna, gdzie pokonali miejscową Tęczę 2:0.

Dla podopiecznych trenera Andrzeja Biangi pojedynek w Pucharze Polski z grającą w lidze okręgowej Tęczą Miłomłyn nie miał aż tak wielkiego znaczenia jak mecze ligowe. Świadczyć o tym może choćby skład, w jakim wybiegli elblążanie na ten mecz. W pierwszej jedenastce zabrakło: Krzysztofa Hyza, Pawła Wiśniewskiego, Tomasza Wierciocha, Adama Cicherskiego i Marka Widzickiego. Pojawił się za to zawieszony na pięć spotkań Łukasz Nadolny, dla którego było to pierwsze spotkanie od 8 września.
     Mimo dość eksperymentalnego składu elblążanie odnieśli łatwe i przekonujące zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw w 28 min. bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Sambor, a cztery minuty przez końcem pierwszej połowy wynik spotkania na 2:0 ustalił będący ostatnio w bardzo dobrej formie Rafał Lepka. W drugiej połowie podopieczni trenera Andrzeja Biangi grali bardzo spokojnie, nie forsowali tempa, chcąc jak najmniejszym nakładem sił wygrać to spotkanie. Nie ma się co dziwić, gdyż już w najbliższą sobotę czeka ich kolejny trudny pojedynek ligowy - tym razem z Mrągovią Mrągowo. Gospodarze natomiast przez cały mecz nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę elblążan, a ich akcje zatrzymywane były zazwyczaj na 20-30 metrze.
     Inny z naszych IV-ligowców, Polonia Pasłęk musiała się sporo namęczyć, by pokonać grającą w lidze okręgowej Wałszę Pieniężno. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 2:2, dogrywka nie przyniosła kolejnych bramek i o dalszym awansie musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Polonii wygrywając 4:2.

Tęcza Miłomłyn - PKS Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
     0:1 - Sambor (28.), 0:2 - Lepka (41.)

Olimpia: Michałowski - Łojek, Chrzonowski, Jaromiński, Sambor, Grygrowski (46. Nadolny), Szweda, Gut, Bykowski (46. Kozieł), Lepka, Lizak.

Wyniki V rundy PP:
     Tęcza Miłomłyn - PKS Olimpia 0:2
     Mamry Giżycko - Mrągovia Mrągowo 0:2
     Warmiak Łukta - Jeziorak Iława 0:5
     Wałsza Pieniężno - Polonia Pasłęk k. 3-4 (2:2)
     MGKS Tolkmicko - Huragan Morąg dogr. 2:4 (2:2)
     Start Działdowo - wolny los
     Mecze: Tęcza Biskupiec - Granica Kętrzyn oraz Start Nidzica - Ewingi Zalewo rozegrane zostaną 20 października.