Już na trzecim (IV liga)

W rozegranym w sobotę meczu wyjazdowym piłkarze PKS Olimpii pokonali Tęczę Biskupiec 3:0. Po czterech kolejkach nasz zespół znajduje się na trzecim miejscu w tabeli.

Elblążanie pojechali na mecz do Biskupca bez kontuzjowanego Karola Szwedy oraz Pawła Wiśniewksiego. Ten drugi właśnie w sobotę, kiedy piłkarze biegali po boisku, wstępował w związek małżeński. Koledzy sprawili mu zatem miłą niespodziankę pokonując Tęcze aż 3:0. Warto dodać, że było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo elblążan od piętnastu spotkań.
     W pierwszej połowie gospodarze starali się dotrzymać kroku elblążanom i robili to dość skutecznie. Mecz jednak rozpoczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Już w 2 minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bogusław Lizak fatalnie pudłując z siedmiu metrów, a chwilę później po strzale Damiana Guta rywali od utraty bramki uratował słupek. Później gra nieco się wyrównała, a nieco bojaźliwie grający gospodarze atakowali jedynie z kontry. I właśnie w 18 minucie po jednym z takich ataków w polu karnym Gut faulował Sebastiana Tokarskiego i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Daniel Janeczko, ale przegrał pojedynek z naszym bramkarzem Krzysztofem Hyzem. Akcja ta wpłynęła mobilizująco na podopiecznych trenera Andrzeja Biangi, którzy zaczęli coraz bardziej przeważać na boisku. Wreszcie na pięć minut przed przerwą elblążanie wyszli na prowadzenie po tym, jak bramkę z rzutu wolnego z około 20 metrów zdobył Artur Chrzonowski.
     W drugiej odsłonie tego pojedynku na murawie dominowali już tylko elblążanie. Gospodarze jakby podłamani niekorzystnym wynikiem razili nieskutecznością, a momentami mieli nawet spore problemy ze skonstruowaniem składnej akcji. Piłkarze Olimpii natomiast cały czas parli do przodu. Ich ataki jeszcze dwukrotnie zakończyły się powodzeniem. W 57 min. po ładnej akcji Lizak zagrał do Łukasza Nadolnego, który dopełnił tylko formalności strzelając do pustej bramki. Wynik meczu na 3:0 ustalił w 72 min. ładnym strzałem z woleja Lizak.

Tęcza Biskupiec - PKS Olimpia Elbląg 0:3 (0:1)
     0:1 - Chrzonowski (40.), 0:2 - Nadolny (57.), 0:3 - Lizak (72.)

PKS Olimpia: Hyz - Cicherski, Chrzonowski, Sambor, Grygrowski (44. Bykowski), Gut, Widzicki, Lepka (68. Wiercioch), Lizak, (87 Łojek), Nadolny, (85. Kozieł), Ciesielski.
     Tęcza: Bernacki - Jarząbek, Papińczuk, Nowakowski, Chyczewski (75. Kozłowski), Janeczko, Łach, Nosek (85. Bielak), Rogoziński (75. Jóźwiak), Tokarski, Korobczyc.

Komplet wyników 4. kolejki: MKS Korsze - Start Działdowo 0:2 (0:2), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Mrągovia Mrągowo 1:1 (1:0), Orlęta Reszel - Huragan Morąg 2:0 (2:0), Motor Lubawa - Sokół Ostróda 2:0 (1:0), Tęcza Biskupiec - Olimpia Elbląg 0:3 (0:1), Granica Kętrzyn - Mazur Ełk 4:0 (1:0), Ewingi Zalewo - Jeziorak Iława 0:4 (0:2), Victoria Bartoszyce - Rominta Gołdap 3:0 (1:0), Zamek Kurzętnik - Warmiak Łukta 0:1 (0:1).

• Miła odmiana w stosunku do beznadziejnej gry w poprzednich spotkaniach. Tak trzymać, aby tylko im woda sodowa nie uderzyła do głowy. Najtrudniejsze mecze wciąż dopiero przed nimi. Ale Mazur zaskoczył ?! He, he, he.