Koszykarze podbili Pomorze, czas na baraże

Elbląg, W akcji na kosz Pogoni Paweł Budziński
W akcji na kosz Pogoni Paweł Budziński (fot. Michał Skroboszewski)

Truso theConstruct Elbląg wygrało rozgrywki w III pomorskiej lidze koszykówki! Podopieczni Arkadiusza Majewskiego w całym sezonie przegrali tylko jeden mecz. Zapewnili sobie tytuł lidera, wygrywając w sobotę na wyjeździe z Adkonisem Kobylnica i w niedzielę u siebie z Pogonią Lębork. Oba zwycięstwa nie przyszły im jednak łatwo. Zobacz zdjęcia.

Na zakończenie rozgrywek zawodnicy Truso urządzili sobie koszykarski maraton. W sobotę pojechali do Kobylnicy koło Słupska, gdzie zmierzyli się z miejscowym Adkonisem. Elblążanie prowadzili od początku do końca spotkania, ale gospodarze postawili naprawdę trudne warunki. Truso wygrało ostatecznie 64:57, choć jeszcze do przerwy wygrywało jedenastoma punktami. Ciężar zdobywania punktów w meczu wzięli na siebie Paweł Budziński i Piotr Prokurat, którzy zdobyli razem 38 punktów.
       W niedzielę, w meczu na własnym parkiecie przeciwko Pogoni Lębork, widać było u elblążan trudy sobotniego spotkania. Pierwszą kwartę wygrali co prawda 27:13, ale potem coś się w grze Truso zacięło. Elblążanie często gubili piłkę, seryjnie pudłowali zza linii za trzy punkty. Wykorzystywali to goście, którzy 17. minucie doprowadzili do remisu 39:39.
       W końcówce drugiej kwarty kilka razy odważnie pod kosz Pogoni wszedł Kamil Żebrowski, który zapewnił gospodarzom 7-punktową przewagę. Oba zespoły grały twardo w obronie, czasami zawodników ponosiły emocje, za co sędziowie karali ich przewinieniami technicznymi. Ostatecznie szybciej nerwy opanowali elblążanie, którzy od stanu 66:64 na początku czwartej kwarty zdobyli 10 punktów, tracąc jedynie dwa, a sygnał do skutecznej gry dał im Piotr Prokurat. Gospodarze nie pozwolili już koszykarzom z Lęborka na odrobienie strat.
       Zwycięstwa w ostatnich kolejkach potwierdziły, że to Truso Elbląg było najlepszym i najrówniej grającym zespołem w III lidze pomorskiej. Elblążanie wyprzedzili w tabeli Trójeczkę Olsztyn, Adkonis Kobylnicę i zespół SMS PZKosz Władysławowo.
       Wkrótce Polski Związek Koszykówki wybierze gospodarzy półfinałowych turniejów barażowych o II ligę, które mają się odbyć w połowie kwietnia. Niewykluczone, że jeden z nich odbędzie się w Elblągu. Aby było to możliwe, Truso musi najpierw wysłać do PZKosz ofertę organizacji zawodów, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Adkonis Kobylnica - Truso theConstruct Elbląg 57:64 (14:23, 12:14, 16:11, 15:16)
       Truso: Konarski, Słowiński 2, Jędrzejewicz, Jakubów 8, Prokurat 14, Kopycki, Budziński 22, Pawlak 3, Gałecki, Rychlicki 4, Chojnacki 9, Pożarycki 2.

Truso the Construct Elbląg - Pogoń Lębork 86:76 (27:13, 22:29, 17:22, 20:14)