Nasi ze zmiennym szczęściem (piłka nożna)

W 6. serii spotkań nasi przedstawiciele w lidze okręgowej zagrali ze zmiennym szczęściem. Totalnie zawiedli swoich sympatyków Błękitni Orneta, którzy ulegli nisko notowanej Tęczy Miłomłyn 1:2. Pewne zwycięstwo zanotowała natomiast ZKS Olimpia, która w Żabim Rogu 5:2 wygrała z rezerwami Huraganu Morąg. Równie źle co Błękitni zaprezentowali się piłkarze MGKS Tolkmicko, którzy aż 0:3 przegrali u siebie z GKS Stawiguda.

Błękitni Orneta: Kompleks Tęczy?
     Błękitni grali w lidze z Tęczą po raz piąty i po raz piąty nie potrafili wygrać. Zawodnicy z Ornety przez większą część spotkania posiadali inicjatywę (zwłaszcza w pierwszych 45 minutach), co jednak z tego, skoro z boiska zeszli pokonani. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw w 60. minucie błąd popełnił doświadczony Rafał Mianowski, jego złe podanie do Sebastiana Kowalskiego padło łupem jedno z graczy gospodarzy. Ten uruchomił dokładnym podaniem napastnika Tęczy i miejscowi wyszli na prowadzenie. Gol podrażnił wyraźnie graczy Wacława Szczęcha i już po dwóch minutach zdołali doprowadzić do remisu, a gola zdobył Paweł Dublanka, który uderzył nie do obrony w długi róg bramki.
     W 80. minucie miała miejsce brzemienna w skutkach dla Błękitnych pomyłka w środku pola. Znów do źle zaadresowanej piłki dopadł pomocnik Tęczy i zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla swojego zespołu.
     Błękitni po bezbarwnym, słabym meczu ulegli, potwierdzając tezę, że nie mają sposobu na zespół z Miłomłyna.
     Tęcza Miłomłyn - Błękitni Orneta 2:1 (0:0)
     1:0 - (60.), 1:1 - (62.), 2:1 - (80.)
     Błękitni: Szełemej - Kowalski, Mackiewicz, Basałygo, Werhun, Dublanka (70. Michalski), Mianowski, Pluciński, Kałamajski, Kogut, Czerniewicz

ZKS Olimpia Elbląg: Gładko i wysoko
     ZKS Olimpia nie miała żadnych problemów z wywiezieniem z Żabiego Rogu kompletu punktów. Już do przerwy zespół Dariusza Kaczmarczyka prowadził z rezerwami Huraganu Morąg 3:0, a dwa gole dla olimpijczyków zdobył Marcin Sierechan, który potwierdza w kolejnym meczu, że jego wypożyczenie z trzecioligowej Olimpii było strzałem w dziesiątkę działaczy ZKS. W drugiej połowie mecz stracił nieco na widowiskowości, zespół z Elbląga zadowolony z trzybramkowego prowadzenie nieco spuścił z tonu, nie forsował tempa, co pozwoliło gospodarzom na zdobycie dwóch goli. Niefortunnym strzelcem jednego gola był Mariusz Miller, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Elblążanie również dwukrotnie pokonali goalkeepera rywali i spotkanie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem ZKS Olimpii 5:2. Sierechan w drugich 45 minutach dorzucił kolejne trafienie, dzięki czemu skompletował hattricka.
     Huragan II Morąg - ZKS Olimpia 2:5 (0:3)
     0:1 - Wojtas (24.), 0:2, 0:3 - Sierechan (25., 40.), 1:3 - M. Miller (72. sam.), 1:4 - Sierechan (73.), 2:4 - Gilmore (78.), 2:5 - Dudek (89.)
     Huragan II: Szełemej - Kierstan, Talaśka, Joniuk, Gałązka (46. Sitek), Buta (46. Gagat), Wronka, Kikoła, Boczko (76. Babicki), Gilmore, Głowacki (57. Jarosiewicz)
     ZKS Olimpia: Różański - Miller, Fijałkowski, Miller, Jernat, Dudek, Ratajczyk, Chwoszcz, Sierechan (76. Kisielewski), Kaczmarczyk, Wojtas (46. Zieliński)
     Żółte kartki: Kikoła, Głowacki, Joniuk (Huragan II) - G. Miller, M. Miller, Fijałkowski, Dudek (ZKS Olimpia)
     Sędziował: Szczypiński (Iława)

MGKS Tolkmicko: Znów do tyłu
     Nie dzieje się dobrze w Tolkmicku. Miejscowa kapela w żaden sposób nie może zagrać tak, jak życzyłby sobie jej dyrygent Janusz Buczkowski. Efekt to druga z rzędu, a piąta w ogóle, porażka w sezonie. Przegrana na własnych śmieciach aż 0:3 z nie nadzwyczajnym GKS Stawiguda wystawia bardzo złe świadectwo tolkmiczczanom, którzy z jednym oczkiem w sześciu meczach powoli osiadają na samym dnie piątoligowej tabeli.

Zmiana na szczycie
     W najciekawszym meczu tej kolejki, spotkaniu na szczycie pomiędzy GKS Wikielec a Warmiakiem Łukta, padł remis 1:1, który raczej nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, a dodatkowo pozbawił piłkarzy z Wikielca pozycji lidera na rzecz Startu Nidzica. Nidziczanie skromnie ograli w Ząbrowie 1:0 Osę i przewodzą stawce z pięcioma zwycięstwami i jednym remisem na koncie.

Komplet wyników 6. kolejki ligi okręgowej w sezonie 2007/08: Tęcza Miłomłyn - Błękitni Orneta 2:1, Huragan II Morąg - ZKS Olimpia Elbląg 2:5, MGKS Tolkmicko - GKS Stawiguda 0:3, Ossa Biskupiec Pomorski - Iskra Narzym 2:4, Ewingi Zalewo - Orzeł Janowiec Kościelny 1:2, GLKS Jonkowo - Olimpia Olsztynek 4:1, GKS Wikielec - Warmiak Łukta 1:1, Osa Ząbrowo - Start Nidzica 0:1.