Poniedziałek 25-06-2018, imieniny Wilhelma, Doroty

Nie dla Olimpii punkty w Elblągu

Kolejny mecz w Elblągu skończył się porażką Olimpii. Tym razem od żółto-biało-niebieskich lepsi byli "rycerze wiosny" - Garbarnia Kraków. Warto zwrócić uwagę, że od pierwszej minuty w zespole Olimpii zagrało sześciu młodzieżowców. Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 0:2. Zobacz zdjęcia oraz film z najiciekawszymi sytuacjami i pomeczowymi komentarzami.

Wygrać w końcu w Elblągu – taki cel miała w dzisiejszym meczu Olimpia. Łatwo miało nie być i nie było, bo do naszego miasta przyjechali „rycerze wiosny” - niepokonana od 10 spotkań Garbarnia Kraków, która nadal ma realne szanse na zakwalifikowanie się do baraży o I ligę.
     Pierwszy kwadrans spotkania należał do Olimpii. Już w 4. minucie Paweł Szołtys, po podaniu Michała Balewskiego z prawej strony, nie trafił w bramkę. Żółto-biało-niebiescy prowadzili grę, mieli inicjatywę, potrafili konstruować akcje ofensywne. W 19. minucie Jakub Bojas przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi Łukasz Ogar po kilkunastometrowym rajdzie znalazł się sam na sam z Wojciechem Danielem, ale w tej konfrontacji górą był bramkarz Olimpii.
„Przewaga optyczna” gospodarzy na wiele się nie zdała, bo gola strzelili goście, wydawało się z pozornie niegroźnej sytuacji. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Łukasz Furtak i niezbyt silnym strzałem umieścił piłkę w siatce mimo interwencji Wojciecha Daniela.
     Jeszcze w pierwszej połowie Olimpia miała kilka szans na doprowadzenie do remisu. Próbowali Paweł Szołtys, Anton Kolosov. Garbarnia też nie próżnowała – w 25. min. z bliska strzelał Szymon Kiebzak, kilka minut później główką próbował zaskoczyć bramkarza żółto-biało-niebieskich Tomasz Ogar.

(fot. Anna Dembińska) (fot. Anna Dembińska)

Goście prezentowali się lepiej od Olimpii, co było widać przy akcjach ofensywnych. Olimpia atakowała szybko, Garbarnia powoli konstruowała akcje, potrafiła się utrzymać przy piłce w ataku pozycyjnym i oddać celny strzał.
     W drugiej części meczu wyższość zespołu gości nie podlegała już dyskusji. Garbarnia grała bardziej składnie, a wszelkie próby Olimpii były rozbijane przed polem karnym. W tej części spotkania więcej pracy miał Wojciech Daniel, który kilkakrotnie popisał się dobrymi interwencjami. W 64. minucie bramkarz gospodarzy udanie obronił groźny strzał Szymona Kiebzaka. Goście nie bronili wyniku i ich starania zostały uwieńczone sukcesem w ostatnich sekundach meczu. Filip Wójcik wpadł w pole karne Olimpii i silnym strzałem potwierdził zwycięstwo swojej drużyny.
     Za tydzień Olimpia wyjeżdża do Tarnobrzega, gdzie sprawdzi formę tamtejszej Siarki. Elblążanie muszą w końcu zdobyć jakieś punkty, aby na koniec sezonu nie zająć w tabeli miejsca niższego niż 10. Wiąże się to z reorganizacją rozgrywek Pucharu Polski; miejsce powyżej 10. oznacza start w rozgrywkach pucharowych z pominięciem rundy wstępnej.

Olimpia Elbląg – Garbarnia Krakow 0:2

0:1 — Furtak (23 min.), 0:2 — Wójcik (90 min.+4)
     Daniel — Wenger, Filipczyk, Niburski, Kołosow (66' Kurbiel), Korkliniewski, Kiełtyka, Danowski, Bojas (75' Szmydt), Szołtys (80' Lisiecki),