Nie wynik był najważniejszy

Elbląg, Olimpia Elbląg przygotowuje się do nowego sezonu
Olimpia Elbląg przygotowuje się do nowego sezonu (fot. SM, arch. portEl)

0:4 - takim wynikiem zakończył się pierwszy sparing Olimpii w okresie przygotowawczym. Nie wynik był jednak w meczu z Dynamem Bukareszt najważniejszy, tylko możliwość sprawdzenia się na tle silnego rywala.

Dynamo Bukareszt to 8. zespół rumuńskiej ekstraklasy. Piłkarze ze stolicy Rumunii potrzebowali szesnastu minut, aby po raz pierwszy pokonać Krzysztofa Pilarza broniącego bramki Olimpii Elbląg.
       - Graliśmy z zespołem rumuńskiej ekstraklasy i tak też wyglądała różnica na boisku. Dynamo to zespół bardziej wybiegany, bardziej poukładany taktycznie – mówił Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
       Żółto - biało - niebiescy bramki stracili po kontratakach. Po 90. minutach na boisku w Gniewinie widniał wynik 4:0 dla Dynama. To nie rezultat tego meczu był jednak najważniejszy. Sztab szkoleniowy elbląskiego zespołu wie nad czym musi jeszcze popracować przed rozpoczęciem nowego sezonu.
       - Zbyt wiele błędów popełnialiśmy, szczególnie w defensywie, aby myśleć o korzystnym rezultacie – komentował Adam Boros.
       Na taki wynik miał też wpływ skład Olimpii, który niemal w połowie składał się z zawodników testowanych. Ten mecz udzielił również odpowiedzi na temat dalszych losów niektórych kandydatów do gry w Olimpii.
       - Z niektórymi chłopcami będziemy już rozmawiać o przyszłości – mówił trener Olimpii.
       Kolejny sprawdzian już w najbliższą środę. Na boisku przy ul. Moniuszki zmierzą się dwie Olimpie: ta z Elbląga podejmie tę z Grudziądza. To będzie przedsmak ligowych spotkań obu drużyn. Spotkanie obu Olimpii będzie dla trenera Adama Borosa okazją do sprawdzenia nowych kandydatów do gry w elbląskim zespole. Także nowych piłkarzy, którzy w meczu z Dynamem Bukareszt nie wystąpili.

Olimpia Elbląg 0-4 Dinamo Bukareszt

Bramki 0:1 - Sorescu (16. min.), Hanca (29. min.), Popa (74 min.), Șerban (81. min.)