Olimpia przegrała z pierwszoligowcem

Elbląg, Olimpia przegrała z pierwszoligowcem
(fot. AD, arch. portel)

Przygotowująca się do rundy wiosennej Olimpia Elbląg przegrała w Stężycy z pierwszoligowym Drutexem Bytovią Bytów 1:3. Bramkę dla żółto-biało-niebieskich w pierwszej połowie strzelił Piotr Kurbiel. W drugiej połowie pierwszoligowcy odrobili straty i to oni mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

W swoim drugim spotkaniu sparingowym przed rundą wiosenną Olimpia Elbląg przegrała z pierwszoligowym Drutexem Bytovią Bytów 1:3. Ale pozostawiła na boisku dobre wrażenie. Olimpijczycy potrafili poważnie zagrozić bramce pierwszoligowca, nie byli jednak skuteczni.
       Prowadzenie Olimpii dał Piotr Kurbiel, który wykorzystał szansę, jaka stworzyła się po rzucie wolnym. Piłka odbiła się od słupka, a napastnik Olimpii dopadł do niej najszybciej i skierował do bramki pierwszoligowca. Trzymamy kciuki za to, że napastnik odblokował się i w rudzie wiosennej strzelał też bramki w meczu o punkty. Olimpijczycy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, warto zwrócić uwagę na rzut rożny w 20. minucie spotkania, kiedy to bramkarz Bytovii uchronił swój zespół od straty bramki. Warto też pochwalić bramkarza Olimpii Wojciecha Daniela za interwencję w pierwszych minutach spotkania, kiedy uchronił żółto-biało-niebieskich od straty bramki.
       W drugiej części meczu trener Adam Boros wpuścił na boisko pozostałych zawodników, w tym bramkarza Lukę Gugeszaswili. W pierwszych minutach drugiej połowy Olimpia przeprowadziła ładną (i nieskuteczną) akcję. Jednak zamiast podwyższyć wynik spotkania, po karnym na Januszu Surdykowskim, Olimpia remisowała. Osiem minut później było już 1:2. a bramkarza Olimpii pokonał Kamil Adamek, po rzucie rożnym wykonywanym przez Bytovię. Trzeci raz bramkarz Olimpii wyciągał piłkę z siatki tuz przed końcowym gwizdkiem sędziego. W 88. minucie Maksymilian Hebel po raz trzeci umieścił piłkę w bramce Olimpii.
       - Z przebiegu gry to był wyrównany mecz. Popełniliśmy bramkowe błędy, przede wszystkim w drugiej połowie, kiedy grała młodzież – mówił po meczu Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
       To był drugi sparing Olimpii w przerwie zimowej. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu tydzień temu Olimpia rozgromiła Cartusię Kartuzy 8:0. Następny sprawdzian w środę, 24 stycznia. Na boisku przy ul. Skrzydlatej Olimpia podejmie GKS Przodkowo.

Drutex Bytovia Bytów – Olimpia Elbląg 3:1 (0:1)

0:1 — Kurbiel (30 min.), 1:1 — Surdykowski (60 min.), 1:2 — Adamek (68 min.), 1:3 — Hebel (88 min.)