Olimpia rocznik 2004 gromi

Elbląg, Olimpia rocznik 2004 gromi

Miniony weekend w bardzo dobrych nastrojach spędzili juniorzy młodsi Olimpii Elbląg, którzy po zwycięstwie nad AP Ostróda 7:2 awansowali na czwarte miejsce w Ekstraklasie WMZPN.

- Spotkanie ułożyło się znakomicie dla naszej drużyny, która od razu po rozpoczęciu gry wyszła na prowadzenie. To prawdopodobnie jedna z najszybciej strzelonych bramek w tym sezonie - poinformował trener Olimpii Karol Przybyła.

Żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie już w 20 sekundzie, autorem gola był Krzysztof Jaskólski. Olimpia kontrolowała przebieg meczu. Kolejne trafienia zaliczyli Dawid Winiarski oraz Filip Redesiuk. Padł też gol samobójczy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Szantyra goście niefrasobliwie próbowali ochronić własny zespół przed utratą bramki, a efekt był zupełnie odwrotny. Przed przerwą Olimpia jeszcze raz cieszyła się ze zdobytego gola. Efektowny rajd od połowy boiska zakończył celnym strzałem Marek Nowakowski. Do przerwy 5:0.

Druga połowa rozpoczęła się analogicznie, od bardzo szybko zdobytej bramki. W notesie sędziowskim należało zapisać nazwisko Bartka Gorzyckiego. Ostatniego gola dla żółto-biało-niebieskich strzelił Dominik Kozera, które - podobnie jak Marek Nowakowski - przebieg z piłką pół boiska zostawiając rywali za plecami i pewnie pokonał bramkarza. Goście swoje bramki zdobyli przy wyniku 7:0 kiedy spotkanie było już praktycznie zamknięte.

- Zwycięstwo cieszy podwójnie bowiem w pierwszym spotkaniu nasz zespół uległ AP w Ostródzie 4:1. Świadczy to o tym, że nasz zespół ciągle poprawia swoją grę i cały czas się rozwija. Oby tak dalej. - poinformował trener Przybyła.

Olimpia: Lechowid (46' Szymonowicz), Panek, Berdyczko, Redesiuk, Płaza (82' Haracz), Nowakowski, Szantyr (75' Jędrzejczak), Jaskólski (70' Godlewski), Topolewski, Winiarski (70' Bojanowski), Gorzycki (65' Kozera) (78' Kołecki).

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl