Ostre strzelanie w pierwszym sparingu Olimpii

Elbląg, W pierwszym sparingu Olimpia pokonał Znicz Biała Piska 7:2
W pierwszym sparingu Olimpia pokonał Znicz Biała Piska 7:2 (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Trzech minut potrzebował Michał Fidziukiewicz, żeby otworzyć wynik pierwszego sparingowego meczu Olimpii Elbląg ze Zniczem Biała Piska. Żółto-biało-niebiescy w Mrągowie urządzili sobie ostre strzelanie. W Elblągu rezerwy Olimpii zmierzyły się w towarzyskim meczu z Powiślem Dzierzgoń.

W Mrągowie odbył się pierwszy sparing Olimpii Elbląg. Rywalem żółto – biało – niebieskich był Znicz Biała Piska – beniaminek grupy pierwszej III ligi. Zespół z Białej Piskiej już w tym roku zdążył zrobić mała niespodziankę i w ubiegłym tygodniu (12 stycznia) w towarzyskim meczu zremisował z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 2:2. Piłkarze i kibice Olimpii mieli też w pamięci sparing ze Zniczem, który odbył się w trakcie letniego obozu przygotowawczego, kiedy to żółto – biało – niebiescy zremisowali na boisku przy ul. Moniuszki 2:2.
       W Mrągowie było zupełnie inaczej. Michał Fidziukiewicz już w 3. minucie pokonał z rzutu karnego Przemysława Masłowskiego broniącego bramki Znicza. Można powiedzieć, że był to mecz olimpijskiego napastnika, który w 26. minucie miał już cztery bramki na swoim koncie. To było szalone 30 minut na boisku w Mrągowie – bowiem dwa razy piłkę z własnej bramki musiał wyjmować bramkarz Olimpii Sebastian Madejski. Wynik pierwszej połowy (5:2) ustalił Tomasz Lewandowski w 39. minucie.
       W drugiej części meczu Olimpijczycy dołożyli dwie bramki: bramkarza Znicza pokonali Korneliusz Sochań i Michał Ressel.
       Trener Olimpii Adam Nocoń testuje kolejnych zawodników, którzy mają (ewentualnie) pomóc żółto-biało-niebieskim w walce o utrzymanie się w II lidze. Od pierwszych minut na boisko w Morągu wybiegli Wojciech Jurek (Skra Częstochowa), Michał Markowski (Górnik Łęczna), Kamil Bętkowski (Górnik Łęczna) i Krzysztof Zaremba (Varmbols FC; IV liga szwedzka). Testowany jest też Cezary Demianiuk (ŁKS Łomża)
       - Za nami wartościowy sparing. Przede wszystkim wybiegaliśmy kilometry i poćwiczyliśmy zagrania. Czujemy w nogach treningi, ale to też dopiero początek okresu przygotowawczego, który mamy nadzieję dobrze przepracować, by w już w lidze pokazać odpowiednią jakość – powiedział Michał Ressel dla mediów społecznościowych ZKS Olimpia Elbląg.
       - Taki zimowy, sparingowy wynik, W pierwszej połowie zagraliśmy ofensywnie, co się odbiło na wyniku. Cieszy fakt, że mieliśmy sytuacje podbramkowe, Michał Fidziukiewicz strzeli cztery bramki, miał te podania i umiał je wykorzystać. Z drugiej strony rywal też miał sytuacje; dwie z nich wykorzystał, raz uratowała nas poprzeczka – dodał Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

Olimpia Elbląg – Znicz Biała Piska 7:2 (5:2).
       Bramki dla Olimpii: Fidziukiewicz (3. min., karny, 8. min, 14 min., 26. min.), Lewandowski (39. min.), Sochań (51. min.), Ressel (67 min.)

Wyjściowy skład Olimpii: Madejski – Jurek, Lewandowski, Markowski, Filipczyk, Sedlewski, Kuczałek, Nowicki, Bętkowski, Zaremba, Fidziukiewicz

Rezerwy słabsze od Powiśla
       Rezerwy Olimpii Elbląg przegrały z Powiślem Dzierzgoń w swoim pierwszym meczu sparingowym, który odbył się na boisku przy ul. Skrzydlatej. Honorową bramkę dla żółto - biało – niebieskich strzelił Sebastian Kulesz po podaniu Klaudiusza Krasy.
       - Piękna bramka w samo okienko. Podstawowym celem sparingu była możliwość rozegrania przez 21 chłopaków meczu. Wynik był sprawą drugorzędną, ale na tym etapie przygotowań jestem zadowolony, bo zaprezentowaliśmy się dobrze. Mecze sparingowe gramy co tydzień i mam nadzieję, ze z każdym kolejnym będzie lepiej – powiedział Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg.

Olimpia II Elbląg – Powiśle Dzierzgoń 1:2
       Bramki dla Olimpii II: Kulesz (70. min.)