Paweł Piceluk kości ma całe

Elbląg, Paweł Piceluk (pośrodku) podczas meczu z Rakowem w ubiegłym roku
Paweł Piceluk (pośrodku) podczas meczu z Rakowem w ubiegłym roku (fot. arch. MS)

Paweł Piceluk, zawodnik ZKS Olimpia, doznał kontuzji podczas sparingowego spotkania z Huraganem Morąg. Prześwietlenie kości nie wykazało złamań, we wtorek zawodnik będzie miał zrobione USG, które pokaże stan mięśni i wiązadeł piłkarza.

W 33. minucie sparingowego spotkania z Huraganem Morąg (odbyło się w sobotę, 11 lutego) najskuteczniejszy napastnik Olimpii Elbląg miał wyśmienitą okazję do strzelenia bramki. Niestety, bramkarz zespołu gości tak nieszczęśliwie próbował zapobiec utracie bramki, że Paweł Piceluk musiał jechać do szpitala.
       - Na razie wiemy, że nie ma żadnych złamań. We wtorek Paweł Piceluk będzie miał zrobione USG i będziemy wiedzieć co z mięśniami i wiązadłami zawodnika – wyjaśnia Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
       Przypomnijmy, że Paweł Piceluk jest obecnie najbardziej skutecznym zawodnikiem II ligi (11 bramek) w 19 meczach. Do tego wyniku trzeba dodać trzy bramki w Pucharze Polski.
       Nie wiadomo, kiedy do gry będzie zdolny Filip Burkhardt.
       - Filip w tym tygodniu prawdopodobnie rozpocznie zajęcia z piłką – dodaje Adam Boros.
       Udało się znaleźć sparingpartnera na mecz w sobotę. O godzinie 14 na boisku przy ul. Skrzydlatej Olimpia Elbląg drugi raz podczas przerwy zimowej podejmie GKS Przodkowo. W pierwszym meczu żółto-biało niebiescy pokonali siódmy zespół grupy 2 III ligi 1:0 po bramce Antona Kołosowa.
       Pierwszy mecz ligowy rundy wiosennej Olimpia rozegra 4 marca w Opolu z tamtejszą Odrą.

Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg