512 918 555

Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki

Piceluk razy trzy

Elbląg, Piceluk razy trzy fot. Michał Skroboszewski

Trzeci sparing przed sezonem Olimpia zakończyła trzecim zwycięstwem, tym razem 4:1 nad GKS Przodkowo. Skutecznością wykazał się Paweł Piceluk, pozyskany z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, który zdobył hattricka. Zobacz zdjęcia,

GKS Przodkowo w ubiegłym sezonie zajęło 9. miejsce w III lidze pomorskiej i jak było widać już w pierwszej połowie środowego meczu, nie było zbyt trudnym przeciwnikiem dla Olimpii Elbląg. Goście dotrzymywali kroku elblążanom do 40 minuty sparingu, kiedy to pierwszą bramkę dla żółto-biało-niebieskich w swojej karierze strzelił Paweł Piceluk, pozyskany z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Król strzelców poprzedniego sezonu w III lidze dopadł do piłki po nieudanym wybiciu jej przez obrońców z Przodkowa, przebiegł z nią kilkanaście metrów i strzałem z prawy róg pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później mogło być już 2:0 – po podaniu Piceluka z bliskiej odległości strzelał Kamil Graczyk, ale piłka odbiła się od nóg obrońcy i wypadła na rzut różny.
     Worek z bramkami dla Olimpii rozwiązał się po przerwie. W 50 minucie Paweł Piceluk ponownie przejął piłkę w środku pola, minął kilku obrońców i z 7 metra strzelił nie do obrony. Dwie minuty później wynik podwyższył wprowadzony po przerwie Jakub Bojas, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Kamila Piotrowskiego z lewej strony.
     Drużyna z Przodkowa próbowała kontratakować, ale dobrze bronili wszyscy trzej bramkarze, jacy pojawili się w sparingu (Daniel, Tułowiecki, Jóźwiak). Po jednej z nieudanych akcji goście nadziali się na kontrę – po raz kolejny dobrze odnalazł się Paweł Piceluk, który uderzył z powietrza, lobując bramkarza i zdobywając pierwszego hattricka dla Olimpii.
     W zespole Olimpii wystąpili tego dnia wszyscy zawodnicy, zgłoszeni do składu, w tym dwaj młodzieżowcy z Nowego Dworu Gdańskiego: Dominik Domagała (jest na testach) i Kacper Dyl. Pod koniec spotkania gościom udało się wreszcie zdobyć zasłużoną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Frankowskiego gola strzałem głową zdobył Patryk Rzepnikowski.
     Kolejny sparing Olimpia zagra z Lechią II Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (zostało przełożone z soboty) o godz. 16 na stadionie przy ul. Agrykola.

Olimpia Elbląg – GKS Przodkowo 4:1 (1:0)
     1:0, 2:0 – Piceluk (40, 50 min), 3:0 – Bojas (52 min), 4:0 – Piceluk (64), 4:1 – Rzepnikowski (87)

Olimpia: Daniel - Maciążek, Iwanowski, Wenger, Domagała, Pietroń, Stępień, Sokołowski, Szuprytowski, Graczyk, Piceluk. Grali także: Tułowiecki, Jóźwiak - Piotrowski, Kuczkowski, Ressel, Bojas, Kubowicz, Bartkowski, Bukacki, Dyl.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg
RG
  • zapierniczać i jeszcze raz zapierniczać, jak nie będzie awansu zarząd do dymisji
    3 1
    kolegagoryla(2015-07-23)
  • "KS Przodkowo w ubiegłym sezonie zajęło 9.miejsce w III lidze pomorskiej i jak było widać już w pierwszej połowie środowego meczu, nie było zbyt trudnym przeciwnikiem dla Olimpii Elbląg" i "Pod koniec spotkania gościom udało się wreszcie zdobyć zasłużoną bramkę. " To jak to było w końcu :] Chyba powinno być honorową bramkę.
    5 0
    kolegaGeparda(2015-07-23)
  • Bolesław Kołek ma ogromne dłonie i jako bramkarz byłby znakomity. Jest tylko jedno małe "ale". Ciężko trenuje w innym klubie, ostatnio ponoć wypocił 18 litrów z aperitifem miętowym