Puchar dla Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Puchar dla Olimpii (piłka nożna)

Po raz drugi z rzędu piłkarze nożni Olimpii Elbląg zdobyli Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W środowym finale elblążanie pokonali w Ostródzie Polonię Bart-Ex Pasłęk 3:1 (0:1).

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu z dużą wolą walki i wiarą w zwycięstwo. Z początku gra toczyła się w środkowej części boiska. W 9. minucie elblążanie po raz pierwszy groźnie zaatakowali. Z prawej strony boiska płasko w pole karne dośrodkował Paweł Wiśniewski, do piłki doszedł Rafał Lepka i mając przed sobą tylko bramkarza Urbanowicza trafił prosto w niego. W chwilę później w podobnej sytuacji był Marcin Sierechan, ale trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi pasłęczanie mogli zdobyć bramkę po niepewnej interwencji Krzysztofa Hyza, ale Dąbrowskiemu w dogodnej sytuacji zabrakło zimnej krwi. W 21. minucie radość zapanowała w zespole Adama Borosa. Po dośrodkowaniu Demczaka Hyz niepewnie interweniował, wypuścił piłkę na piątym metrze doszedł do niej Kaczmarczyk i umieścił ją w siatce. Po stracie bramki elblążanie przycisnęli, a przeciwnicy cofnęli się do obrony i wyczekiwali na kontrataki. Mimo przewagi zespół Adama Fedoruka nie potrafił skutecznie wykończyć stwarzanych sytuacji. Dlatego też pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Bart-Ex.
     Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Nadal stroną przeważającą byli elblążanie. W 58. minucie z prawej strony w pole karne zagrał Łukasz Lubasiński, piłkę przejął Łukasz Nadolny jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Wreszcie dwanaście minut później padła bramka wyrównująca. Dariusz Warecha popisał się dokładnym trzydziestometrowym zagraniem do wprowadzonego po przerwie Wojciecha Chuderskiego, ten ograł jeszcze w polu karnym obrońcę i strzelił tuż obok i interweniującego bramkarza Polonii. W 80. minucie ku uciesze licznie przybyłej z Elbląga publiczności Olimpia prowadziła 2:1. Solową akcję przeprowadził Fedoruk, minął niczym tyczki trzech obrońców i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Odczuwający już trudy tego meczu zespół z Pasłęka pozwolił zepchnąć się do obrony co przypłacił stratą trzeciej bramki. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Nadolny wymanewrował obrońcę, strzelił mocno pod poprzeczkę i było już po meczu.
     Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna Olimpii, która lepiej wytrzymała kondycyjnie całe spotkanie. Tak więc po raz drugi z rzędu elblążanie zostali triumfatorami wojewódzkiego Pucharu Polski. Teraz nasz zespół czeka mecz w 1/64 z Chojniczanką Chojnice.

Powiedzieli po meczu:
     Adam Boros, trener Polonii Bart-Ex Pasłęk: - Mecz ułożył się po naszej myśli; pierwsi zdobyliśmy bramkę i gdybyśmy wykorzystali kolejną dogodną sytuację i prowadzili 2:0, to kto wie jakim wynikiem zakończyło by się to spotkanie. Olimpia dokonała dwóch zmian, które wniosły sporo ożywienia w ich grze, być może to było kluczem do sukcesu. Jednak mimo porażki nie mam pretensji do swoich zawodników, jestem pewien, że w tym meczu dali z siebie wszystko.
     Adam Fedoruk, trener Olimpii Elbląg: - Sprawdziły się moje przedmeczowe założenia. Wiedziałem że decydujące o losach meczu będzie ostatnie pół godziny gry. Byliśmy lepiej kondycyjnie przygotowani do tego meczu i to zadecydowało o naszej wygranej. Pasłęczanie "siedli" w końcówce co skrzętnie wykorzystaliśmy.

Olimpia Elbląg - Polonia Bart-Ex Pasłęk 3:1 (0:1)
     0:1 - Kaczmarczyk (21.), 1:1 - Chuderski (70.), 2:1 - Fedoruk (80.), 3:1 - Nadolny (87.)

Olimpia: Hyz - Józefowski, Fedoruk, Augustynowicz, Sznaza, Gut, Warecha, Wiśniewski (56. Lubasiński), Sierechan (56. Nadolny), Wiercioch, Lepka (46. Chuderski)

Polonia Bart-Ex: Urbanowicz - Tomaszewski, Dłużniewski, Tyburski, Łojek, Kaczmarczyk (75. P. Borysiewicz), Sierocki, Dąbrowski (70. Jadusiński), Licznerski, Siemaszko (46. A. Borysiewicz), Demczak

• "Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Nadolny wymanewrował obrońcę, strzelił mocno pod porzeczkę i było już po meczu" to na boisku w Ostrodzie rosna porzeczki?? :))
  • Gratuluję dowcipu. Nie muszę chyba dodawać, że chodziło o poprzeczkę...
    0
    0
    Redakcja(2002-06-19)
  • juz poprawione i nie ma sprawy :))
  • A kiedy gramy z Chojniczanką w 1/64. I czy to będą 2 mecze a jeśli jeden to gdzie?
    0
    0
    sławiek(2002-06-20)
  • Poprzeczke czy porzeczke jakie to ma znaczenie. "Kasy zabrana, koniec - wysiadam" - jak to spiewa pewien polski muzyk rockowy. Szkoda tylko, ze znow nie ma zdjec...
  • Mam 2 pytania: 1. Kiedy opis ostatniego występu Olimpii w sezonie, ostatniego miejmy nadzieję w 4 lidze, tak dla porządku. 2. Może jakieś podumowanie, rozmowa z trenerem, najlepszym piłkarzem (no Darek Warecha zasłużył), jakiś "działacz" będzie może nam kibicom miał coś do przekazania, plany na 3 ligę i w ogóle. Szanowna REDAKCJO proszę pomyślcie o tym.
    0
    0
    kibic Olimpii(2002-06-24)
  • Sukces ? A ile medali zdobyli karatecy AK Andrex - Elbląg w zawodach o Puchar Świata /16 czerwca 2002 w Szwecji / ? Podpowiadam - osiem / 8 /.
  • nie wiem czym tu się podniecać 140tys. miasto i drużyna piłki nożnej poza klasowa - toć to wstyd szkoda czasu i pieniędzy , zebrałby 14-15 latków ze szkół podstawowych - wytypowanych przez WFistów i zgrał ich przez miesąc a dokopaliby polonii z 11:0 - A MOŻE BY TAK NAPRAWDĘ ZROBIĆ ??
    0
    0
    Ferdynand Kiepski(2002-06-28)
  • czy mozliwe jest, aby trener nasze wspanialej Olimpii wzial sie za trenowanie.(zawodnikow na boisku wystarczy) bo co nam z trenera, ktory biegajac bezradny na boisku wprowadza niepotrzebna nerwowke i zamieszanie. Niech kazdy robi to co potrafi najlepiej. pozdrawiam
    0
    0
    misiek(2002-07-01)
  • przepraszam, ale czy zyje jeszcze redaktor od sportu??
    0
    0
    kibic Olimpii(2002-07-02)
  • W tym roku Puchar Polski zdobedzie Olimpia.
  • Ludzie moim zdaniem polłowa z was nie chodzi na mecze.Trener Fedoruk po pięciu sezonach doprowadził nas do 3 ligi, a wy pirdolcie że to nie sukces.Idźcie się powiesić.