Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii

Start rozbił Zagłębie (piłka ręczna)

Elbląg, Start rozbił Zagłębie (piłka ręczna) Radość naszych zawodniczek po zwycięstwie (fot. Anna Dembińska)

Nasza drużyna była w sobotę zdecydowanie lepszym zespołem od lubinianek. Niesiony dopingiem kibiców Start pokonał Zagłębie 34:28 (20:16). Zobacz zdjęcia z meczu.

Dynamiczny Start
     Nasza drużyna dość nieoczekiwanie była lepszym zespołem w pierwszej odsłonie i zasłużenie prowadziła po trzydziestu minutach czterema bramkami. Elblążanki kapitalnie rozpoczęły spotkanie i po trzeciej bramce o pierwszą przerwę poprosiła trener Zagłębia Bożena Karkut. Po niej lubinianki grały nieco lepiej i odrobiły część strat, jednak nasza drużyna włączyła drugi bieg i zaczęła kolejny raz powiększać przewagę. W bramce dobrze broniła Ewelina Kędzierska, przyjezdne popełniały błędy i po kontrze i golu Kingi Grzyb elblążanki prowadziły po kwadransie 12:6. Przewaga gospodyń utrzymała się do końcowych minut pierwszej odsłony. W 25 min. przy stanie 17:12 na ławkę kar powędrowała Anna Pałgan. Wydawało się, że Start odskoczy Zagłębiu jeszcze bardziej, jednak elblążanki grając w przewadze straciły dwa gole, trafiając tylko raz do bramki rywala. W końcówce przyjezdne zniwelowały stratę do trzech bramek, ale gol zdobyty rzutem z dystansu przez Monikę Aleksandrowicz na sekundę przed końcową syreną dał Startowi prowadzenie 20:16.

Sielicka show

W drugiej połowie nasza drużyna utrzymała tempo gry z pierwszej odsłony. Nie było momentu w którym Zagłębie byłoby lepsze. W bramce kapitalnie interweniowała Ewa Sielicka, która momentami doprowadzała do rozpaczy rzucające lubinianki. Pozwoliło to podopiecznym Antoniego Pareckiego kontrolować mecz. Na kwadrans przed końcem pojedynku po kontrze i celnym rzucie Katarzyny Koniuszaniec było 27:21. W 50 min. przy wyniku 29:25 przyjezdne same pogrzebały swoje szanse na odrobienie strat nie wykorzystując dwóch sytuacji sam na sam z Sielicką. W końcowych minutach na boisku było bardzo nerwowo. Czerwone kartki zobaczyły Valeriia Zoria ze Startu oraz Agnieszka Jochymek z Zagłębia, a żółte kartoniki obejrzeli szkoleniowcy obydwu zespołów. Start był wyraźnie lepszy także w końcówce pojedynku i wygrał w pełni zasłużenie sześcioma trafieniami 34:28.

Prosimy o więcej

To był bez wątpienia najlepszy mecz Startu w tym sezonie. Choć przed spotkaniem trener Parecki zapowiadał, że potrzeba czasu na budowę zespołu na miarę oczekiwań, można stwierdzić, że kibice zawsze chcieliby oglądać właśnie taki Start, grający dobrze i do tego z wielką ambicją. Przed nami przerwa w rozgrywkach i Mistrzostwa Świata w których wystąpi nasza reprezentacja.

Start Elbląg – Zagłębie Lubin 34:28 (20:16)

Zobacz tabelę PGNiG Superligi.

Najwięcej bramek: dla Startu - Kinga Grzyb 8, Joanna Waga, Monika Aleksandrowicz, Katarzyna Koniuszaniec - po 6; dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa, Jelena Bader - po 6, Kaja Załęczna 5.

• brawoooo!!!
    9 2
    jimii(2013-11-16)
  • Brawo dziewczyny! Chcieć to móc! Oby tak dalej - wygrana siedzi w Waszych głowach!
    9 2
    kibicka(2013-11-16)
  • przez ostanie kilka lat nie widziałem tak grającego STARTU brawo może psycholog się pojawił w klubie
    12 5
    (2013-11-16)
  • Brawo, dziewczyny ! Piękny mecz zagrała Kinga, Valeria, Asia, Monika. Wreszcie zaczęła grać i rzucać Wolska, Szymańska powoli wraca, te rzuty jeszcze nie na 100% ale idzie ku dobremu. A teraz odrobina dziegciu do tej beczki miodu. Pani Koniuszaniec wyrasta mi na takiego Lewandowskiego cały mecz stoi (jakby za karę) i czeka a to nie są szachy trzeba podbiec, pokazać się. Gdyby grała choć w połowie tak jak Kinga to tych bramek było by przynajmniej o 10 więcej. Dziwi mnie tylko że trener nie reaguje i to już kolejny mecz. Samym nazwiskiem się meczu nie wygra a ta pani ewidentnie nie chce się spocić, potarmosić koszulki. Ktoś się zaraz przyczepi że przecież rzuca i skutecznie, tak rzuca ale nie ma w tym walki to jest egzekucja i nie widać w tym chęci walki (przynajmniej tak to wygląda z trybun) Lećmy dalej sędziowie no kto ich szkoli to ja nie wiem może jakiś niewidomy aptekarz bo to że są stronniczy widać było wyraźnie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    12 3
    JiL(2013-11-16)
  • Sędziowie?. .. To obiektywnie jedna z najlepszych par w Polsce. .. byli tłem meczy i o to chodzi. Mało kontrowersji. .. z resztą się zgadzam. .. może poza Wolską. Bilans (gdyby nie wypracowane karne byłby na minus ) Kilka rzutów. .. ale zwycięzców się nie osądza! Bravo, bravo, bravo. Piękny mecz, twarda walka i wynik, który poprzez ekrany telewizorów poszedł w Polskę! To jest Elbląg jaki chciałbym oglądać! To Elbląg z którego chcę być dumny! No i przed przerwą świąteczną 4 pozycja w lidze. Hmmm to lubię :)
    15 2
    sponsor(2013-11-16)
  • Kasia Cekala caly mecz na lawce :((. .. Panie trenerze!!!!
    4 6
    Zbyszek82(2013-11-16)
  • A byly dwa momenty zeby Kasia zagrala, jak Grzyb w obronia w pierwszej polowie dwa razy z rzedu odpuscila. .. .no i w drugiej polowie jak na miske rzucila. ..