Stomil pokonany

Elbląg, Stomil pokonany
(fot. Olimpia Elbląg)

Juniorzy Olimpii na zwycięskim szlaku. Tym razem na boisku przy Skrzydlatej pokonali Stomil Olsztyn 1:0.

Pogoda: śnieg i zawierucha - nie rozpieszczała obu drużyn. Mimo to raz jeden, raz drugi zespół próbował szybko wyjść na prowadzenie, ale do przerwy się to nie udało. Druga połowa zaczęła się od szybkich ataków skrzydłami i dobrej pracy środkowych zawodników Olimpii. W 64 min. Remigiusz Misztal podał dokładnie do Norberta Nestorowicza, który uderzył piłkę obok słupka bramkarza Stomilu. Dwie minuty później, gdy bramkarz Stomilu wybijał piłkę z 16 metra, Nesterowicz ją przechwycił i wypracował sytuację, której nie zmarnował. Po bramce dla Olimpii mecz nabrał rumieńców. Stomil chcąc doprowadzić do remisu groźnie atakował bramkę żółto-biało-niebieskich. Olimpia raz za razem przechodziła do kontrataków, ale do końca meczu wynik się nie zmienił.

Olimpia Elbląg – Stomil Olsztyn 1:0

1:0 – Nesterowicz (66 min)

Olimpia Elbląg (U-17): Szafek (58’ Prociw) - Olewnik (54’ Ziewiec), Bloch, Mazurek (C), Czubak (44’ Kondratowicz) - Krasa, Milanowski (28’ Wierzba), Bucio - Nestorowicz, Kulesz (63’ Misztal), Tomaszewski. Rezerwa: Komoń, Kwiatkowski.