Świetna pogoń Meblarzy

Elbląg, Świetna pogoń Meblarzy

Piłkarze ręczni Wójcika popełnili sporo błędów w pierwszej połowie meczu w Sierpcu i do szatni udali się z bagażem sześciu bramek. Po zmianie stron motywacji nie zabrakło, elblążanie dogonili rywala, by ostatecznie zwyciężyć 29:28 i awansować w ligowej tabeli.

Mecz Mazura z Wójcikiem miał dla obu drużyn niejako podwójne znaczenie, bo zespoły sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Sobotni rywal naszych piłkarzu to jedna z trzech drużyn, którą udało się pokonać w pierwszej rundzie. Po wznowieniu rozgrywek podopieczni Grzegorza Czapli wygrali dwa kolejne mecze i bardzo liczyli na ponownie odprawienie z kwitkiem przeciwnika. Przed spotkaniem MKS miał na swoim koncie osiemnaście punktów, nasza drużyna jedynie trzy oczka mniej. Trener Grzegorz Czapla ubolewał, że jego drużyna musi grać w okrojonym składzie - Znów przybyło nam kontuzji, co ogranicza nasze możliwości na boisku. Wygrana z Sierpcem dałaby nam trochę spokoju, bo osiemnaście punktów wystarczyłoby, żeby się utrzymać w lidze. Mazur jest rozjuszony tym, że przegrał u nas i u siebie koniecznie będzie chciał wygrać. Im i nam bardzo zależało na punktach i wszystko wykazuje, że nie będzie łatwo - mówił szkoleniowiec Wojcika przed wyjazdem do Sierpca. Jak się okazało faktycznie łatwo nie było, najważniejsze jednak że zakończyło się zwycięstwem i awansem na ósme miejsce w I-ligowej tabeli.
       Meblarze nieźle rozpoczęli mecz, bo szybko odskoczyli 3:0. Po golu Bartłomieja Ławrynowicza było 4:1, jednak długo nie potrafili utrzymać prowadzenia. Gospodarze w 9. minucie doprowadzili do wyrównania po 5. Sierpczanie poszli za ciosem, wykorzystywali dziurawą obronę Meblarzy i odskoczyli na dwa gole. Od 18. minuty elblążanom praktycznie nic nie szło, do słabej defensywy, doszły nieskuteczne ataki i przewaga Mazura urosła do sześciu bramek. Na przerwę zespoły udały się przy wyniku 17:11
       Rozmowa w szatni dobrze wpłynęła na postawę Meblarzy. Sugestie trenera Grzegorza Czapli zostały wcielone w grę i elblążanie mozolnie zaczęli odrabiać straty. Zagęszczona obrona na środku przyniosła pożądany efekt, sporo piłek odbił też bramkarz Sebastian Ram. W drugiej połowie meczu świetnie zagrał Adam Nowakowski, którzy wykorzystał aż siedem rzutów karnych, do tego dołożył trzy gole z akcji. To właśnie ten zawodnik w 47. minucie doprowadził do wyrównania 22:22. Chwalę później do pustej bramki trafiał Sebastian Ram, a wspomniany skrzydłowy wyprowadził Wójcika na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze nie odpuści i zaraz znów mieliśmy remis, po raz ostatni w 58. minucie. Dwie sekundy przed syreną kończącą mecz do siatki trafił Marek Boneczko, dając swojej drużynie zwycięstwo 29:28.

MKS Mazur Sierpc – KS Meble Wójcik Elbląg 28:29 (17:11)