Trochę się męczyli (B-klasa)

W 6. kolejce pewne zwycięstwo zanotowali piłkarze ZKS Olimpii Elbląg, którzy na własnym boisku pokonali 5:1 Orła Czyprki. Liderem nadal pozostaje No1 Braniewo, które rozgromiło Tajfuna Maliniak aż 10:1.

Za nami szósta kolejka B-klasy. Elbląskich kibiców najbardziej interesował pojedynek w którym ZKS Olimpia Elbląg podejmowała na własnym boisku Orła Czyprki. Po pierwszej połowie elblążanie zaledwie remisowali 1:1 z niżej notowanym rywalem. Bramkę dla Olimpii zdobył w tej części meczu już w 4. minucie Łukasz Gładek.
     Po zmianie stron elblążanie byli już bardziej skuteczni i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51. min. znów na listę strzelców wpisał się Gładek i Olimpia prowadziła 2:1. Zaledwie dwie minuty później po golu Tomasza Płacheckiego było już 3:1 dla gospodarzy. W ostatnich dwudziestu minutach dwukrotnie na listę strzelców wpisał Bogdan Wojtas zapewniając elblążanom pewne zwycięstwo.
     Po tym meczu Olimpia nadal zajmuje drugą lokatę w tabeli z trzy punktową stratą do lidera No1 Braniewo, który rozgromił Tajfuna Maliniak 10:1.
     Za tydzień w niedzielę ZKS Olimpia rozegra w Kamińsku z miejscowym Zalewem ostatni mecz w rundzie jesiennej B-klasy sezonu 2004/05.
     Klub ZKS Olimpia Elbląg odwołał się od wyroku Okręgowego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Elblągu nakładającego na ZKS Olimpia karę pieniężną w wysokości 1 tys. zł oraz walkower w meczu z No1 w Braniewie. Władze klubu uznały orzeczenie Związku za niesprawiedliwe, w żaden sposób nie zgadzają się z karaniem wyłącznie ZKS Olimpii. Ich zdaniem OWMZPN nie dopatrzył się żadnej winy organizatora ani kibiców drużyny z Braniewa.

Komplet wyników 6. kolejki: Relax Płoskinia - Unia Urowo 3:0, Liga Pakosze - Zalew Kamińśk 1:1, Olimpia Elbląg - Orzeł Czyprki 5:1, Number One Braniewo - Tajfun Maliniak 10:1.