Zwolnili trenera (III liga)

Drugie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Olimpii Elbląg pokonując w Suwałkach miejscowe Wigry 1:0 (1:0). Po tym meczu zwolniony z pracy został trener gospodarzy.

Był to bardzo ważny mecz dla obu zespołów, które potrzebowały punktów, by oddalić się od strefy spadkowej. Skoncentrowany zespół Olimpii już od pierwszego gwizdka sędziego starał się przejąć inicjatywę. Pierwszą groźną akcję elblążanie przeprowadzili w siódmej minucie. Najpierw Rafał Lepka wyłuskał piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego konta zablokował obrońca gospodarzy. W chwilę później po rzucie rożnym do piłki doszedł Adam Fedoruk, lecz jego strzał zmierzający w światło bramki w ostatniej chwili wybił bramkarz. Po raz kolejny gorąco pod bramką Wigier było w 15. minucie. Z lewej strony Tomasz Wiercioch ograł dwóch zawodników, lecz jego zagranie w pole karne do Lepki było bardzo niecelne. Gospodarze w tym czasie tylko raz zagrozili naszej bramce. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym z piłką minął się Krzysztof Hyz, a niebezpieczeństwo zażegnał Fedoruk. Wreszcie w 25. minucie Olimpia objęła prowadzenie. Swój rajd lewą stroną boiska celnym zagraniem w pole karne zakończył Fedoruk, tam piłkę musnął jeszcze Wiercioch, a Paweł Wiśniewski strzałem głową tzw. "szczupakiem" ulokował piłkę w siatce. Od tego momentu gra się bardziej zaostrzyła. Elblążanie starali się bronić korzystnego wyniku skutecznie odpierając ataki gospodarzy. W tym czasie sędzia główny pokazał aż trzy żółte kartki, w tym dwie dla naszych zawodników. Tuż przed przerwą gospodarze powinni wyrównać. Przy dośrodkowaniu z głębi pola Hyz popełnił błąd i dał główkować Nigeryjczykowi Ikeme Sudy, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Tomasz Sznaza.
     W drugiej połowie oglądaliśmy już zupełnie inne zespoły. Olimpia skupiła się na obronie wyniku z rzadka wyprowadzając kontrataki, natomiast gospodarze praktycznie bez przerwy przebywali na naszej połowie. W tej części gry elblążanie zaledwie raz zagrozili bramce Wigier. Drużyna z Suwałk z minuty na minutę uzyskiwała coraz większą przewagę. Kilka razy w poważnych tarapatach był bramkarz Hyz, ale wychodził z nich obronną ręką. Gospodarze starali się zaskoczyć naszego golkipera bądź to strzałami z dystansu, bądź też groźnymi dośrodkowaniami w pole karne. Kolejnej dogodnej sytuacji na wyrównanie nie wykorzystały Wigry w 70. minucie gry. Daniel Ołowniuk znalazł się sam na sam z bramkarzem, wygrał z nim pojedynek jednak zbyt lekko skierował piłkę do pustej bramki i niemal z linii bramkowej zdołał ja wybić Paweł Zambrzycki. Tuż przed zakończeniem meczu rzut wolny sprzed linii pola karnego wykonywał Damian Wojtulewicz lecz jego strzał obronił Hyz.
     Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Olimpii i trzy punkty pojechały do Elbląga. Po meczu trener Adam Fedoruk bardzo chwalił za dobra grę bramkarza Hyza, który kilkakrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
     0:1 - Paweł Wiśniewski (25.)

Olimpia: Hyz - Sznaza, Augustynowicz, Zambrzycki, Łojek, Chuderski, Adam Fedoruk (54. Gut), Warecha, Wiśniewski (72. Lubasiński), Lepka (67. Nadolny), Wiercioch (85. Adrian Fedoruk).
     Wigry: Kudrycki - Pietkiewicz, Wyszyński, Konopko, Omilianowicz (67. Trocki), Siłkowski (52. Grabowski), Bajko (46. Staniórski), Zwierciadłowski, Trzaskalski , Ikem Sudy (75. Wojtulewicz), Ołowniuk.

Komplet wyników 8. kolejki: Jagiellonia Białystok - Pelikan Łowicz 2:2 (0:2), MG MZKS Kozienice - Gwardia Warszawa 2:3 (1:1), MKS Mława - Okęcie Warszawa 2:1 (0:1), Unia Skierniewice - Znicz Pruszków 3:1 (0:0), Warmia Grajewo - Legionovia Legionowo 1:1 (0:0), Hutnik Warszawa - Stal Głowno 0:2 (0:1), Polonia II Warszawa - Mazowsze Grójec 3:0 (0:0), Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1).