UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ile? Sporo. Żeby zakręcić foutte trzeba mieć technikę? Tak to prawda, technikę kręcenie piruetów i w żaden sposób tego nie podważam. Radze po prostu spojrzeć jak wyglądają konkursy takie jak YAGP :) Kto kręci foutte? Nie mal nikt, dlaczego? No właśnie. Zabrakło techniki tańca współczesnego. Owszem zaprezentowało się wiele osób, które PIĘKNIE TAŃCZYŁY, wzruszająco wręcz, liryczny jazz, bardzo popularny w Warszawie i wszelkim IDO i telewizji. Jednakże NIEWIELE te choreografie miały wspólnego z tańcem współczesnym, prezentowanym chociażby na południu Polski (STT) czy nawet BTT. W choreografiach ZABRAKŁO TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO i proszę tego nie negować, tylko zapoznać się z techniką, gdzie został wykorzystany CONTRAT I LYRICE? Technika podłogowa? (NIE TYLKO WEJŚCIE NA BARK) Mówię o czystym współczesnym, nie lirycznym jazzie. Było naprawdę tylko kilka takich choreografii. Niestety, budowanej na impulsach, nie nudnych, TAŃCZONYCH, nie opierających się na schemacie: skok, skok. skok piruett, foutte, skok, smutna mina, ruch ręką, wejście na bark, skok. Naprawdę niewiele historii zostało opowiedzianych tańcem. W tym kierunku zmierza niestety Polska, ale do tego już zdążyłem przywyknąć Oczywiście zminusujecie mnie, no cóż, Pozdrawiam z widowni, tancerz BTT
  • Moja córka kręciła foutte, ma 11 lat - zaprezentowała taniec hiszpański. Ciężko pracowała na pierwsze miejsce z najlepszymi pedagogami z Wrocławia. Chodzi na zajęcia baletu 7 rok. Jej koleżanki też osiągnęły sukces, a 13 letnia Kamila zgarnęła główną nagrodę. To nie przypadek. To poprostu dobra szkoła:)
  • Oj tak Wrocław faktycznie zaprenetował wysoki poziom - jak publiczna szkoła baletowa! Gratuluję, technika klasyczna bardzo dobra, a foutte - własnie z techniki klasycznej się wywodzi, moj wypowiedź tyczy czego innego - stricte kategorii TANIEC WSPÓŁCZESNY.
  • Bardzo ładnie tańczy, sam widziałem;-) Pozdrawiam Mamę. ZK
Reklama