Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IV LO: Bal, który powinien zostać w pamięci

Rek

Nie na darmo mówi się, że to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Jest bramą do dorosłości, pierwszym zakrętem, który pamięta się przez wiele lat. Bal studniówkowy to czas beztroskiej, choć uroczystej zabawy, ostatni taki moment przed wytężoną nauką. W piątek (19 stycznia) swoje "sto dni przed maturą" świętowało IV Liceum Ogólnokształcące. Zobacz więcej zdjęć i film.

- Zebraliśmy się dzisiaj aby zadośćuczynić pięknej, polskiej tradycji balu studniówkowego. Jeszcze niedawno, dwa i pół roku temu, spotkaliśmy się w auli IV Liceum Ogólnokształcącego. Miałem przed sobą absolwentów gimnazjum, trochę przestraszonych. Dzisiaj spotykamy się 100 dni przed egzaminem dojrzałości – mówił Sylwester Stanicki, dyrektor IV LO, podczas rozpoczęcia balu, który odbywał się w Hotelu Elbląg. - W Polsce tradycja ta wynika z tego, że sto dni przed egzaminem dojrzałości organizowano pierwszy, oficjalny bal, w którym uczniowie uczestniczyli, a jednocześnie był to bal, w którym brali udział po raz ostatni pod opieką swoich nauczycieli. Przez kolejne sto dni powstrzymywano się od zabaw oraz rozrywek i przeznaczało się ten czas na wytężoną pracę tak, by egzamin dojrzałości zakończyć z sukcesem.
     Sylwester Stanicki wspomniał również, że uczniom zostało dokładnie 105 dni do matury i wyraził nadzieję, że czas ten poświęcą na pracę.
     - To egzamin bardzo ważny, zamyka się pewien okres młodzieńczej beztroski i otwiera się okres dorosłej odpowiedzialności – dodał. - Ale bal studniówkowy to nie jest czas na to, żeby zajmować się przeszłością. Nie jest to również czas na to, żeby snuć plany na przyszłość. Bal studniówkowy to moment, w którym trzeba zająć się teraźniejszością. W związku z tym chciałbym abyście spędzili go tak, aby na długie lata zapadł wam w pamięci. 
     Były również podziękowania i ciekawie odtańczony polonez – na tradycyjną i nowoczesną nutę. A później już tylko dobra zabawa, w myśl zasady: taki bal ma się tylko raz. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem