Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec poszukiwań. Tomasz M. zatrzymany w Niemczech

Elbląg, Koniec poszukiwań. Tomasz M. zatrzymany w Niemczech Tomasz M. został w pierwszym procesie skazany na dwa lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci (fot. arch. AD)
Rek

24-letni Tomasz M. oskarżony o śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka został zatrzymany przez policjantów na terenie Niemiec. Trwa procedura związana z przekazaniem mężczyzny stronie polskiej. Gdy to nastąpi bez przeszkód będzie mógł ruszyć proces przed elbląskim sądem.

Przypomnijmy: Półtoraroczny Szymonek zmarł 29 grudnia 2008 r. w mieszkaniu przy ul. Nowowiejskiej. Według biegłych, przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążenia, która wystąpiła na skutek krwotoku do jamy brzusznej z uszkodzonej wątroby oraz stłuczenie serca. Nie potrafili jednak z całą pewnością określić mechanizmu powstania tych obrażeń. Za najbardziej prawdopodobną wersję przyjęli co prawda uderzenie pięścią lub nogą w dolną część klatki piersiowej malucha, ale nie wykluczyli, że obrażenia powstały na skutek przewrócenia się na dziecko osoby dorosłej. A taką wersję wydarzeń przedstawił oskarżony.
     Tomasz M. został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i sąd wymierzył mu karę dwóch lat więzienia. Po ogłoszeniu wyroku (28 grudnia 2009 r.) areszt wobec mężczyzny został uchylony i wyszedł on na wolność.
     Odwołanie od wyroku złożyła elbląska prokuratura. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał ponowne rozpoczęcie procesu.
     Tomasz M. objęty był od czerwca tego roku dozorem policyjnym, na co złożył zażalenie. Sąd Apelacyjny utrzymał jednak w mocy tę decyzję. Mężczyzny obowiązywał również zakaz opuszczania kraju (wspominał wcześniej, że zamierza podjąć pracę za granicą).
     Ponowny proces miał rozpocząć się w sierpniu tego roku. Nie stawił się jednak oskarżony. Sędzia Piotr Żywicki podjął decyzję o aresztowaniu Tomasza M. Nie udało się jednak ustalić miejsca jego pobytu. Sam oskarżony wysłał pismo, w którym wyjaśniał, że nie stawił się na pierwszą rozprawę, bo…zaspał. Jego poszukiwania nie przyniosły rezultatu. W związku z podejrzeniem, że Tomasz M. może przebywać za granicą wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania.
     - Najpierw musi zostać wysłuchany Tomasz M., a później można przejść do przesłuchiwania świadków. Nie możemy zacząć od środka, bo byłoby to niezgodne z procedurą karną – wyjaśniał sędzia Piotr Żywicki.
     Tomasza M. udało się zatrzymać na terenie Niemiec.
     - Mężczyzna został ujęty i trwa procedura sprowadzenia go do Polski – mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. – Po jego sprowadzeniu proces będzie mógł rozpocząć się bez przeszkód. Na razie nie ma wyznaczonego terminu rozprawy.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • rozstrzelać zwyrodnialca, albo na krzeslo elektryczne !w usa tak by z nim zrobili !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • nieumyślne spowodowanie śmierci. .?kto tak zdecydował. .nieumyślnie to mógł bąka sobie puścić. .wyrodny tatuś!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  alexandro(2010-11-08)
 • Gratulacje dla Policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • zmarnowane pieniądze podatników z powodu działania osób, które wypuściły bandytę na wolność. Elbląski sąd -porażka za porażką. Kiedy rozliczymy sędziów za ich działania????!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antyurzędas(2010-11-08)
 • Czy to ta sama Dorota Zientara, która wypuściła na wolność tego bandytę kacpra?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Markus(2010-11-08)
 • proponowałbym kontrolę z Min Sprawiedliwości w elblaskim sądzie, bo to on jest winny wypuszaczajac oskarżonego calemu zamieszaniu i kosztom z tym zwiazanym, dziwna jest też zeszlotygodniowa sprawa. a takich jest coraz więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • no to teraz dostanie z pol roku w zawieszeniu na 2 lata!! o co zaklad?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • Zgadzam się, i jestem gorącym zwolennikiem za kontrolą tego co się dzieje w elbląskim sądownictwie. Lista skandalicznych decyzji, wyroków jest bardzo długa. Czy ktoś wie gdzie (pod jaki adres), należy skierować list z opisem sytuacji? Oni myślą, że mogą ferować wyroki wbrew logice i wbrew oczekiwaniu społeczeństwa. A "ciemny lud to kupi"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zniesmaczony(2010-11-08)
 • Tomciu-smaruj tylek wazelina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • Ministerstwo. Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie, Warszawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
 • Prosta sprawa. Sędziego pod sąd. .. Ile jeszcze razy sędziowie z Elbląga będą robić z siebie pośmiewisko. proponuje powrót na studia, bo dla części z nich kodeks karny jest jak rzeka Styks - nie do przepłynięcia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  qwe1223(2010-11-08)
 • Proponuje prześledzić kariery naszych sędziów. tam niema przypadków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny