UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński Nie rozumiesz biedny anonimie, że dla mnie to niech szweje i przez całą noc sobie strzelają, byle z dala od ludzkich siedzib - najlepiej na bagnach, w lesie czy innym poligonie w Arizonie? Skoro obowiązuje cisza nocna, a zasady współżycia społecznego mówią, że zakłócanie ciszy jest karalne również przed 22-gą (tak, tak, zorientuj się), to dlaczego akurat mundurowi mają stać ponad prawem i utrudniać życie mieszkańcom? Wysłać ich na 3 miesiące na poligon, jak za Polski Ludowej, i niech tam sobie strzelają, taplają w błocie i bawią się w wojnę do woli. Ale od utrudniania życia mieszkańcom - wara. Wystarczy już, że jankeski okupant rozbija się po Polsce i powoduje wypadki, w których ranni zostają obywatele RP, w Elblągu nie potrzebujemy takich ekscesów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    21
    RobertKoliński(2018-04-12)
  • W polskim ustawodawstwie, termin ciszy nocnej nie jest określony
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Gość 2(2018-04-12)
  • RobertKoliński @Gość 2 - "Kwestią wartą uwagi jest to, że przepisy nie definiują ciszy nocnej wprost jako wykroczenia z kodeksu wykroczeń. Cisza nocna to definicja zwyczajowa. Nie zmienia to faktu, że na podstawie kodeksu wykroczeń uciążliwi lokatorzy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Godziny w jakich obowiązuje cisza nocna zazwyczaj będą wskazane w regulaminie spółdzielni, który również obowiązuje wszystkich lokatorów. Jak powinni zachowywać się właściciele nieruchomości definiuje również kodeks cywilny. Art. 144 kodeksu cywilnego wskazuje, że właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. (. .. )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2018-04-12)
  • RobertKoliński @Gość 2 - (. .. ) W skrajnie problematycznej sytuacji warto wspomnieć o art. 16 ustawy o własności lokali, który mówi o tym, że jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości. " Podstawa prawna: art. 51§1 Kodeksu wykroczeń
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2018-04-12)
Reklama