UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo dobry kierunek, upraszczanie i jasność procedur. Martwi mnie jednak, że ZUS stosuje praktyki nękania podatnika, bez konsekwencji, za przedawnione zobowiązania tj późniejsze niż normatywne, sześcioletnie. Przysyłaja informacje w 2017 roku o zaległościach przeterminowanych tj. stwierdzonych przez ZUS za lata 2010,2001,2004.. .to bezprawie. Ustawa jasno wykazuje 6 lat kalendarzowych uprawnia do wszczęcia postępowania zakończonego decyzją. Poza tym te "zaległości" nie pojawiły się nagle na kontach ZUS, i był stosowny czas by zawiadomić podatnika w ustawowym terminie. Przedawnienie jest dla wszystkich, a nie uprzywilejowanych jak np szpitale czy spółki skarbu państwa.
  • w 2007 roku otrzymałam wykaz zaległości, na podstawie mojej prośby kierowanej do ZUS o rozliczenie mojej karty kontowej. zapłaciłam wszystkie zobowiązania wg informacji ZUS. w 2016 r. otrzymałam wszczęcie postępowania za nieopłacone składki 2004.. .czy ZUSu nie obowiązuje rzetelna praca, terminy przedawnienia, kodeks postepowania administracyjnego i w końcu etyka zawodowa?
Reklama