UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Takiej reformie PO mówi "nie"

- Nie ma żadnych, merytorycznych dowodów na to, że zmiany przyniosą pozytywny skutek. Nie ma dowodów na to, że likwidacja gimnazjów wpłynie na poprawę poziomu edukacji – mówił senator Jerzy Wcisła. I powiedział, że Platforma Obywatelska aktywnie włącza się w zbieranie głosów pod referendum w sprawie reformy edukacji. Zobacz wypowiedź Jerzego Wcisły, przygotowaną przez Truso.tv. 

Reforma systemu oświaty, która ma zostać wprowadzona 1 września tego roku zakłada m.in. likwidację gimnazjów i przywrócenie ośmioletniej szkoły podstawowej. Sprzeciw środowisk związanych z oświatą, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego, budzą nie tylko zmiany, ale i sposób ich przeprowadzania (więcej szczegółów w tekście "Za i przeciw reformie edukacji. Na debacie głównie przeciw").
       - Kluczowym słowem jest tutaj "pośpiech". Dotyczy on zarówno przygotowywania podstawy programowej, jak i podręczników – mówiła podczas dzisiejszej (13 lutego) konferencji Irena Sokołowska, radna Platformy Obywatelskiej, która w oświacie pracuje od wielu lat. - Chciałabym, żeby ta reforma była przygotowana spokojnie i dobrze względem wszystkich, do których się odnosi. Żeby konsultacje w tej sprawie były rzeczowe, prawdziwe i zrobione na większą skalę.

  Elbląg, Jerzy Wcisła wpisuje swoje nazwisko na listę referendalną. Po prawej Elżbieta Gelert i Irena Sokołowska
Jerzy Wcisła wpisuje swoje nazwisko na listę referendalną. Po prawej Elżbieta Gelert i Irena Sokołowska (fot. AD)


       Platforma Obywatelska, w tym i ta lokalna, elbląska, włączyła się w akcję zbierania podpisów pod przeprowadzeniem ogólnopolskiego referendum w tej sprawie. To inicjatywa 13 organizacji, w tym m.in. Związku Nauczycielstwa Polskiego, Kongresu Kobiet, OPZZ, Inicjatywy Polska oraz innych partii politycznych. Pytanie, które przeciwnicy reformy chcą zadać Polakom brzmi: "Czy jest Pan/Pani przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku". 
       - Ustawa weszła w życie, ale uważamy, że nigdy nie jest za późno – tak decyzję o włączeniu się do akcji tłumaczyła Elżbieta Gelert, posłanka PO. - Liczymy na to, że uda nam się zebrać co najmniej 500 tys. podpisów.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Pranie mózgów dzieciom będzie, a ciekawa jestem jak będzie odbywało się zbieranie podpisów ? przecież nauczyciel będzie wiedział czy rodzic się podpisał. Po co to zamieszanie, referendum w ogóle nie jest obowiązujące, ile to podpisów PO przemieliło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 5
  (2017-02-13)
 • Nie mają co zaproponować Polakom, żeby żyło się lepiej, to wałkują w koło macieja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42 6
  (2017-02-13)
 • Tak właśnie wygląda ta "dobra zmiana" w wykonaniu PiS-u. A najlepsze to jest ich powiedzonko, że "sprzątają" po poprzednikach. Tylko że to sprzątanie to jest tzw. rynku / powierzchownie /, czyli na pokaz dla swojego elektoratu, ale z oczywistą stratą dla Polski i młodego pokolenia Polek i Polaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 48
  klik(2017-02-13)
 • Polacy PO mówią NIE !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  66 14
  (2017-02-13)
 • Niestety czas PO się skończył bezpowrotnie. Nie mają możliwości okradania Nas Polaków dlatego wymyślają bzdury. Dobrze że wraca stary system nauczania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  61 13
  B6(2017-02-13)
 • he he he ŻAŁOŚNI i zakłamani ludzie, PAMIĘTAMY jak zaciekle broniliście swojego kumpla partyjnego byłego arcyfachowca od spraw ciepłownictwa w epec-u? i co sprawa postępowania przetargowego znalazła swój finał w prokuraturze! Kolejne wybory przegracie z kretesem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  (2017-02-13)
 • Rządziliście w całym kraju i rzadziło PO w Elblągu i co był stek obietnic bez pokrycia dlatego was wygnano z rządzenia w Polsce. Teraz mieszacie, blokujecie sejm, non stop kłody pod nogi rzucacie rządzącym gdzie wasz honor i wyciągnięcie wniosku z przegranej w wyborach. Doczekacie się tego że zostaniecie wygnani z Polski. A reprezentujecie olsztyn bo Eblążanin nigdy za plecami nie powiesi obcego regionu. Elbląg to Żuławy i Powiśle w szkole was tego nie uczono?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48 10
  (2017-02-13)
 • Kończ waść wstydu oszczędź
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 5
  Kmicic(2017-02-13)
 • Kobieto zajmij się szpitalem by Elblążanie nie musieli jechać do olsztyna by śię leczyć bo w Elblągu nie ma wszystkich oddziałów. Czas by wybrał się na oczyszczanie drogi wodnej z tego syfu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44 4
  (2017-02-13)
 • Panie Wcisła. ., jak ja słucham te pańskie wypowiedzi to są one takie nijakie, takie POprostu ględzenie, marudzenie, zmęczonego życiem człowieka, który na siłę próbuje zaistnieć ?? Językiem Pan przekopywałeś mierzeję przez osiem lat. Co do reformy szkolnictwa, powraca to co było kiedyś i się sprawdzało, Pan, też w takim systemie się uczył. .. .Chociaż, w przypadku Pana znajomości historii Polski. .. .to bym się zastanowił, zwłaszcza dziejów Mieszka I.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 5
  pampi-ZAWADA(2017-02-13)
 • jak tam budowa toru łyżwiarskiego i innych obiektów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 3
  (2017-02-13)
 • PO w szpitalu a zaćma czas oczekiwania na operację 2i 5 roku lub 3 lata. Co o tym ta kobieta nie wie nie widzi. Wyżywienie pogarsza się zupy -lura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 1
  (2017-02-13)
Reklama