UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

W centrum też jest sporo do zrobienia

 
Elbląg, Mieszkańcy interesowali się m.in. terenem między ul. Janowską, ul. 3 Maja a al. Tysiąclecia (zdj, pochodzi z marca tego roku,
Mieszkańcy interesowali się m.in. terenem między ul. Janowską, ul. 3 Maja a al. Tysiąclecia (zdj, pochodzi z marca tego roku, fot. MS, arch. PortEl.pl)
Reklama

Dziki parking, kiepski stan chodników i dróg, zaniedbana aleja lipowa – o to m.in. pytali Witolda Wróblewskiego mieszkańcy Śródmieścia. Podczas wtorkowego (13 czerwca) spotkania prezydent miasta tradycyjnie wyliczał również, co udało się zrobić w mieście za jego kadencji. Nakreślał także plany wobec dzielnicy, o której była mowa. Zobacz więcej zdjęć ze spotkania. 

Najpierw mówił prezydent. O inwestycjach, planach i o tym, co czeka miasto, co jest gotowe albo prawie gotowe. Później skupił się bardziej na Śródmieściu. Wspomniał m.in. o tym, że przebudowany zostanie układ drogowy ul. Struga, Zajchowskiego i Diaczenki. W ramach tzw. bieżącego utrzymania dróg polepszyć się ma stan ul. Winnej, Zacisze, Pestalozziego, Powstańców Warszawskich, Kosynierów Gdyńskich.
       A o co pytali elblążanie? M.in. o teren pomiędzy ul. Janowską (jej dawną częścią, od pl. Grunwaldzkiego do ul. Hetmańskiej), ul. 3 Maja a al. Tysiąclecia.
       - Tam jest przeokropnie, wygląda to gorzej niż w zaniedbanych dzielnicach. A przecież to wizytówka miasta – mówiła jedna z uczestniczek spotkania z mieszkańcami w Ratuszu Staromiejskim. 
       Witold Wróblewski wyjaśniał, że część terenu należy do miasta, część do Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Śródmieście", a część do spółki, która miała postawić tam hotel. Miasto natomiast miało wybudować do niego drogę.
       - Na razie się na to nie zanosi, właściciel tej działki wycofuje się z tego, szukają kogoś, komu mogliby ją sprzedać – informował prezydent miasta.
       - A ten dziki parking, to jest teren spółdzielni czy miasta? - dopytywała mieszkanka. - Bo prezes spółdzielni informował nas, że to teren miejski i nic nie można zrobić.
       - Półtora miesiąca temu spotkaliśmy się z zarządem spółdzielni. W tej chwili przygotowywane jest porozumienie dotyczące użyczenia tego terenu za symboliczną złotówkę. Spółdzielnia "ucywilizuje" ten parking na własny koszt, a my przekażemy materiały, które mamy zgromadzone na Nowinie – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent miasta.

  Elbląg, Od lewej: Janusz Nowak, Witold Wróblewski, Jacek Boruszka
Od lewej: Janusz Nowak, Witold Wróblewski, Jacek Boruszka (fot. MS)

- Dojazd od ul. Giermków do al. Tysiąclecia, przez ul. Szkolną, jest niemożliwy. Od 40 lat ani jeden chodnik nie został tam naprawiony, ulica też nie była ruszona. To nie jest droga do normalnego jeżdżenia, a chodniki są takie, że można nogi połamać - mówiła kolejna uczestniczka spotkania, która od 40 lat mieszka w wieżowcach przy al. Tysiąclecia. - Kolejny temat to aleja lipowa [na al. Tysiąclecia - red.]. Jest piękna, ale bardzo zaniedbana, tam nikt nie sprząta. Drzewa od lat nie są przycinane, jesienią jest ślisko, liście gniją i śmierdzą.
       Prezydent, odnosząc się do pierwszej części wypowiedzi elblążanki, powiedział, że jeżeli będzie taka możliwość, to takie zadanie zostanie ujęte w planie weekendowych napraw dróg. Zaznaczył również, że na ten rok taki schemat został już rozpisany. Natomiast chodniki, według słów prezydenta, mają być robione własnym sumptem, z materiałów, które miasto już ma.
       Stanowi alei lipowej władze mają się przyjrzeć.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Co to znaczy, że spółdzielnia "ucywilizuje" dziki parking? Dostaną teren za 1 zł od miasta, a mieszkańcom miasta szlaban postawią i zrobią sobie dostęp tylko dla kilku bloków? Niech spadają na drzewo - parking ma być ogólnodostępny i bezpłatny, bo inaczej Wróbla i Nowaka na taczkach wywieziemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 5
  (2017-06-13)
 • popieram
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2017-06-14)
 • Narzekaliscie na Nowaczyka ze dni ale ten to już wogole totalna porażka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  Fajsbook(2017-06-14)
 • Nie tylko wymienione tereny wymagają zmian. A najlepsze to jest ZBK. Czy tam w ogóle ktoś żyje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Bogdan123(2017-06-14)
 • Prezydent wymaga zmiany i to szybko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 7
  JanKD(2017-06-14)
 • .. .powiedział Prezydent wychodząc z ubikacji. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2017-06-14)
 • Na całym cywilizowanym świecie parkingi w city są płatne, a bezpłatne marzą się " sierotom po socjalizmie". .. to se ne wrati! Chcieliśmy kapitalizmu, zamiast socjalizmu to go mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2017-06-14)
 • A na sali prawdziwe tłumy zainteresowanych mieszkańców. .. .. Eh Nowak może pora zastanowić się dlaczego tak jest ?! Może Nowak dotrze do ciebie, że mieszkańcy nie widzą sensu podejmowania żadnych inicjatyw bo ty nic nie wiesz i wszystkiemu się dziwisz? O ile bardzo dobrze oceniam Prezydenta Wróblewskiego o tyle stwierdzam, że nie ma on szczęścia do swoich wiceprezydentów. .. .Kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal! Przy okazji kiedy kolejny wyjazd do obwodu 39 z wybitnym specjalistom na piwo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-06-14)
 • Istnieje potrzeba referendum czy dokonać rewaloryzacji centrum miasta i zamienić centrum w peryferie, a rozbudowywać infrastrukturę parku technologicznego w nowoczesne centrum mieszkalno produkcyjne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2017-06-14)
 • a po co wam tam nowy parking w tym kołchozie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2017-06-14)
 • w centrum wszystkie parkingi powinny być zadbane - a nie każdy stawia jak chce i gdzie chce - aby postawić, zastawić innych i w nosie. Jest zakaz i co ? ok - ogolnodostępny - ale nie kosztem mieszkańców. My za swoje miejsce musieliśmy zapłacić - i chce mieć mozliwość dojechania do niego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  ulla(2017-06-14)
 • Czyli spotkanie prawie bez sensu, a tak w ogole to Elbląg przecież nie ma CENTRUM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-06-14)
Reklama