UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • chin- reforma wprowadzana jest na ogromnum "łapu-capu". Kiedy w 1999 r. wprowadzano gimnazja, mieliśmy już rok wcześniej wszystko gotowe do nauki na nowych zasadach. Byłznana podstawa prgramowa (konsultoana przez cały rok), gotwe były programy nauczania od kl'I do III gimnazjum i był ogromny wybór podręczników (propozycje wielu wydawnictw) dla szkoły podst. i gimnazjum. Tego wszystkiego dzisiaj brakuje. Wydaje się, że ogromnym niepoozumieniem będzie matura za sześć lat, którą na tych samych zasadach będą zdawać obecni ucz. klas VI i I kl. gimnazjum. Nikt nie bierze pod uwagę odczuć dzieci, ich ciągłej niepewności i bezradności w zaistniałej sytuacji. Co do nauczycieli, też nie masz racji. W polityce kadrowej w szkolnictwie ważna jest liczba godzin przeznaczona na określony przedmiot, a dopiro póżniej liczba uczniów. Jeśli w gimn. były 2 godz. geografii, a w kl. VII 1 godz to jest różnica połowy etatu. Zresztą dzisiaj jesze nie wadomo, jaka będzie przyszła siatka godz. w poszczególnych przedmiotach i to jest dowód, że wszystko jest na "łapu-capu".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    babunia(2017-01-11)
  • @babunia - sama sobie dałaś odpowiedź "babuniu", właśnie to trzeba naprawić. A co do "łapu capu", to poszukaj odpowiedzi choćby w internecie (tak jak to ja robię jeśli mnie coś zainteresuje) na stronach MEN i innych. Oczywiście nie twierdzę że wszystko jest ok (ponieważ jestem tylko przeciętnym obywatelem zajętym swoim życiem i pracą i nie wszystko w tym temacie wiem), ale to dopiero czas pokaże. Jednak zarzut że reforma jest przygotowana na "łapu capu" to spore nadużycie. No i na koniec taka oto konstatacja, " że ja bym zrobił/ła zupełnie inaczej" w domyśle lepiej.
Reklama