UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
..., a moim zdaniem (wybrany wątek)
 • Nie ze wszystkich funduszy można korzystać, np. na budowę i rozbudowę linii tramwajowych Olsztyn dostał kilkaset mln. zł., Natomiast Elbląg nie mógł skorzystać z tego programu, bo jest za mały miastem i nie jest miastem wojewódzkim, kolejny problem to też zadłużenie Elbląga. Wyskoki dług utrudnia dokonywanie większych inwestycji z udziałem środków z UE, ponieważ trzeba mieć środki na wkład własny. Dlatego występuje tutaj w województwie problem z wydatkowaniem funduszy unijnych, paradoksalnie najbiedniejsze województwa dostają najwięcej środków, jednak ich wydatkowanie nie idzie najlepiej właśnie przez to, że samorządy ściany wschodniej są biedne i często nie mogą sobie pozwolić na wkład własny, aby nie doprowadzić do takiej sytuacji jak w Gminie Ostrowice likwidowanej za długi czy Rewala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  Gienek(2018-09-14)
 • RobertKoliński @Gienek - To jest prawda - to dlatego Olsztyn mógł sobie pozwolić na stworzenie sieci tramwajowej i zakup nowoczesnego taboru (bo jest stolicą regionu, a tylko takich ośrodków dot. tamte fundusze) a Elbląg już nie. @klik - Tyle że takiej zmiany administracyjnej nie przeprowadza się w samorządzie, ale na poziomie centralnym, o czym pisałem w liście. Wymagałoby to również reformy administracyjno-ustrojowej państwa, bowiem przy tym założeniu (decydują województwa) Polska musiałaby stać się państwem federalnym, a to już jest zmiana konstytucyjna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  RobertKoliński(2018-09-14)
 • Elbląg nie jest miastem za małym, bo mniejsze albo porównywalne jak Opole czy Gorzów mogły z takiej okazji skorzystać. Chodzi o te coś, czyli w statusie miasto wojewódzkie, a to zabrał nam Olsztyn i teraz musimy tluc się tymi złomami konstali po mieście bez klimy. Czy Pan z razem, jechał w trakcie upałów choć raz tym piekarnikiem rozklekotanym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Gosc1(2018-09-14)
 • RobertKoliński @Gosc1 - Ja, drogi Panie, poruszam się na dłuższe dystanse niemal wyłącznie komunikacją publiczną - jest to nie dość, że działanie pro-ekologiczne, to w dodatku jest mi zwyczajnie najtaniej i najwygodniej (poza tym, porządni lewicowcy nie stronią od tramwajów, vide Piłsudski, Wat czy Tuwim;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  RobertKoliński(2018-09-14)
Reklama