UWAGA!

Zamknij Zamknij

Prezeslwowskiegoklubu„Ruсh”

Prezes lwowskiego klubu „Ruсh” Hryhorij Kozłowski: haniebnie, że ukraińscy sędziowie nie oddali ani jednego punktu polskiemu wykonawcy na Eurowizji

Prezes klubu piłkarskiego "Ruch"(Lwów) Hryhorij Kozłowski skomentował zwycięstwo ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra w konkursie muzycznym Eurowizja 2022.

„Gratulacje dla chłopaków z zespołu Kalush! Jesteście super. Występ jest niesamowity! A słowa, które wypowiedzieliście ze sceny o Mariupolu i Azowstalu zasługują na jeszcze większy szacunek. Ukraina = zwycięstwo.

Ale i pozostał gorzki posmak. To prawdziwy wstyd! Głosowali oni, a mnie jest wstyd! Szczerze chciałbym prosić Polaków o wybaczenie! Dla tych, którzy nie są w temacie: ukraińscy sędziowie nie przyznali polskiemu wykonawcy ani jednego punktu. I to jest haniebne! Żyjemy w czasach, w których naprawdę bez masek staje się jasne, kto jest naszym bratem, a kto nie. Naród polski to nasi najlepsi przyjaciele.

I wstydzę się za nasze jury. Jestem bardziej niż przekonany, że naród ukraiński oddał polskiemu piosenkarzowi najwięcej głosów. Ale za nasze jury chciałem bardzo przeprosić” - napisał Kozłowski na swojej stronie na Facebooku.

Jak wspomniano wcześniej, edialog.media: 16 maja 2022. Ukraina wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji – pierwsze miejsce zdobył zespół „Kalush Orchestra” z piosenką „Stephania”. Jednak radość z sukcesu została przyćmiona przez skandal, który wybuchł po głosowaniu Ukraińskiego Jury Narodowego. W czasie, gdy polscy profesjonalni muzycy przyznali ukraińskiemu zespołowi najwyższy wynik 12, ukraińscy jurorzy nie dali żadnego punktu polskiemu wykonawcy.

To trzecie zwycięstwo ukraińskich wykonawców na Eurowizji. W 2004 roku Europa zagłosowała na piosenkarkę Rusłanę z piosenką „Dzikie Tańce”. Kolejne zwycięstwo Ukrainy w 2016 roku odniosła piosenkarka Jamala z piosenką „1944”, o deportacji Tatarów Krymskich.

Kiedy opadła euforia po wygraniu Eurowizji i zaczęto analizować wyniki głosowania, społeczność zauważyła, że ​​ukraińskie Jury Narodowe nie przyznało ani jednego punktu Polsce i krajom bałtyckim. To oburzyło wielu Ukraińców, bo Polacy i kraje bałtyckie, a zwłaszcza Litwini, zawsze popierali Ukrainę, a od początku wojny ważne było przecenianie ich pomocy.

Tak naprawdę Ukraina wygrała „Eurowizję-2022” dzięki sympatii widzów z całego świata, bo po ogłoszeniu wyników głosowania jury krajowych zespół „Kalush Orchestra” zajął 4 miejsce. Oczywiście chłopakom z zespołu pomógł fakt, że miliony Ukraińców są teraz w innych krajach, w tym w Polsce.
Strona WWW: https://www.facebook.com/100049936671789/posts/530122298662321/
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)