Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Fotka Miesica
Wysane przez: admin (Moderator)
Data: 15 maja 2020 13:05

Tu dyskutujemy na temat flagowego konkursu fotograficznego portElu.

Re: Fotka Miesica
Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 maja 2020 02:01

a moe na temat zbawcy njszej naszej rzczypospolitej ?

Wysane przez: kar (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 17 maja 2020 02:07

taka byby nasza fotka

to byby kabarte ?

Wysane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 maja 2020 10:47

kar Napisa(a):
-------------------------------------------------------
> taka byby nasza fotka
>
> to byby kabarte ?

chopie nie pij wicej

Wysane przez: mat (---.182.247.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 maja 2020 10:48

a wracajc do tematu, to fotka miesica jest super, codziennie tam zagldam

Wysane przez: Loqs (---.dynamic-2-waw-k-3-3-0.vectranet.pl)
Data: 24 maja 2020 12:11

Chyba nie za duo osb jest zainteresowanych dyskusj na temat tego konkursu winking smiley chyba, e za bardziej adekwatne miejsce uwaaj wpisy pod moimi zdjciami smiling smiley Co mog powiedzie ja od siebie i czy kto si z tym zgodzi nie wiem. Kto moe zarzuci, e w konkursie pojawiem si niedawno wic nie wiele jeszcze mog wiedzie smiling smiley ale jakie wnioski ju wycignem winking smiley i swoj opini wyrobiem smiling smiley a mianowiciesmiling smiley

To co najbardziej mnie zastanawiao od samego pocztku to fakt tych gwiazdek, s to s i nie ma co dyskutowa tylko daj one potn przewag bo osoby ktre maj 3 gwiazdki nie mwic o 4 mog wywindowa zdjcie ale take je pooy ju na etapie poczekalnismiling smiley 3 czy 4 takie osoby to nieraz poowa ocen jakie zdjcie ma w ogle jak nie wyjdzie z poczekalni i pewnie 1/3 jeli nawet mu si uda wyj sad smiley

To wie si pewnie z inn sytuacj ktra mnie frapuje smiling smiley pewnie nikt nikogo nie zmusi bo po co i jak, ale jak ju jestem w tej galerii to oceniam wszystkie zdjcia ktre w niej akurat si znajduj, a z tego co widz cz osb chyba ocenia tylko zdjcia znajomkw smiling smiley bo jak wytumaczy sytuacje 5 zdj pojawia si 1 dnia miesica, 1 ma po 2 dniach 15 gosw pozostae po 2-3? Dla mnie to nie ma sensu w ogle.

Kolejn rzecz jest komentowanie anonimw smiling smiley wydaje mi si, e 75-85% komentarzy to jednak osoby ktre maj konto i publikuj zdjcia w tym konkursie, wic dziwi mnie caa masa wpisw anonimw bd pod nickami z opy smiling smileyjak ju komentuje zdjcie to si pod nim podpisuje tak eby wiadomo byo, e to ja. Nie wiem z czego to wynika z braku odwagi? czy z przekonania, e anonimowo mona pisa wszystko, a pniej udawa, e to nie ja przecie to jaki niemiy troll winking smiley

Kolejna rzecz ktr zaobserwowaem to, e ludzie zaczli robi z siebie ekspertw fotograficznych smiling smiley rozumiem i szanuje jeli zdjcie nie trafia w gust i kto pisa by, e mu si nie podoba, e co, e sro smiling smiley ale czsto padaj komentarze ekspertw, a po probie o sprecyzowanie zapada cisza, umiesz wicej podziel si t wiedz, niech inni te si czego naucz smiling smiley tak mi si przynajmniej wydaje, byo by waciwiej winking smiley

Tyle na t chwil winking smiley

Data: 27 maja 2020 20:33

Hmmm chopie masz racje przecie jest tak jak piszesz nie inaczej smiling smiley bo jak by byo inaczej to przecie kto by Ci tu cokolwiek odpisa smiling smiley a nie cigle anonimowo wrzuca Ci pod Twoimi zdjciami smiling smiley

Adminie chyba ten wtek jednak nie ma sensu skoro i tak nikt tu nic mdrego nie pisze na temat, jak to Pan nazwa: "flagowego konkursu fotograficznego portElu.". Chyba wszystkim pasuje to jak to wyglda obecnie smiling smiley wic po co tu cokolwiek si rozwodzi czy tym bardziej zmienia smiling smiley

Data: 27 maja 2020 22:51

Loqs Napisa(a):
>
> Adminie chyba ten wtek jednak nie ma sensu skoro
> i tak nikt tu nic mdrego nie pisze na temat, jak
> to Pan nazwa: "flagowego konkursu fotograficznego
> portElu.". Chyba wszystkim pasuje to jak to
> wyglda obecnie smiling smiley wic po co tu cokolwiek si
> rozwodzi czy tym bardziej zmienia smiling smiley

Na to wychodzi smiling smiley

Data: 17 czerwca 2020 01:11

Hmm, a jednak nie wszystkim pasuje smiling smiley widz, e moja wygrana namieszaa troch smiling smiley i nagle okazao si, e jednak przydao si co zmieni smiling smiley Jeli chodzi o gosy na moje zdjcie, wymkno si to nawet z pod mojej kontroli winking smiley co by tu duo nie mwi mj bd, e tego nie powstrzymaem aczkolwiek w poowie stwierdziem, e moe by zabawnie smiling smiley co do Pana systemu, Panie Adminie jest w nim wiele luk niestety, dopuszczenie gosowania 2 razy dziennie z jednego ip jeszcze bym rozumia bo tak jak pisalimy w mailach czasem z jednego ip korzysta wicej ni jedna osoba, ale e z jednego ip mona zaoy nieskoczenie wiele kont na stronie to ju troch nierozwane, ciekawe jest to, e tego akurat bym nie sprawdzi jeli bym nie usysza, e cz z akademikw ma po kilka kont winking smiley co do gosowania z maili chwilowych z zagraniczn domen to blokowanie tego nie wiele zmieni bo niektre maj domen w Polsce i krajach europejskich wic mniej podejrzanych smiling smiley
Przepraszam wszystkich, ktrych kosztem si pobawiem ale jako nie mogem sobie podarowa szczeglnie, e wstrzymano nagrody i to bya dobra okazja smiling smiley Niestety uwaam, e troch w tym konkursie le si dzieje, a e jako nikt nic z tym nie robi i w dalszym cigu nie mog zrozumie dlaczego sad smiley to taka maa zabawa z mojej strony jako akt protestu smiling smiley

Data: 17 czerwca 2020 08:35

Nie byo adnej wygranej. Oszustwo to nie wygrana.

Data: 17 czerwca 2020 12:53

Nie zmienia to faktu, e miaem nadziej, e to co zmieni winking smiley "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w ni kamieniem" winking smiley tylko ciko stwierdzi czy rzuca jedna osoba czy wicej bo niewiele si w dalszym cigu chce podpisa smiling smiley

Wysane przez: NI! (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 12:33

Panie Adminie, co si odjaniepawla w tym konkursie? W zeszym miesicu system nie doda kilku oddanych gosw pod zdjciami. Wiem to od osb, ktre te oceny dodaway. Trza to sprawdzi, bo moe i w tym s jakie babole w systemie zliczajcym. Gosy byy oddawane z kompw, z ktrych nikt inny nie loguje si do FM, take nie ma opcji podrabiania gosw.

Wysane przez: Zbanowany (---.8.44.140.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 13:23

Gosy nie zostay przyjete bo " Twj bl jest wiekszy niz mj" winking smiley

Wysane przez: NI! (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 21 sierpnia 2020 15:52

Cig dalszy historii jest taki, e w tym miesicu znowu nie s zliczane gosy. Dzi sprawdzone.

Wysane przez: redruM (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 22 sierpnia 2020 09:50

System jest tak szczelny, e nawet ona nie moe zagosowa na moj fotk ;-)

Data: 22 sierpnia 2020 17:45

redruM Napisa(a):
> System jest tak szczelny, e nawet ona nie moe
> zagosowa na moj fotk ;-)

Super, o to wanie chodzio eby to byy w miar obiektywne oceny.

Wysane przez: poziomka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26 sierpnia 2020 02:36

Te miaam nadziej na szersz dyskusj i jak zmian po zaoeniu tego wtku.Panie Sebastianie piszc pod pana zdjciem :5:40 (Braniewo) (fotka kwietnia) miaam wtpliwoci co do zgodnoci z regulaminem fotki :
Droga Mleczna nad jeziorem. (Warmisko-mazurskie.). Opis lokalizacji wyda mi si niezgodny z regulaminem jednak nie mogam zapyta autora o jakie jezioro w byym woj.elblskim chodzi bo autor zablokowa komentarze a admin do tej lokalizacji nie mia zastrzee.Po ogoszeniu wynikw tym bardziej byam zdziwiona gdy ten autor wczeniej komentarzy nie blokowa.Wic pozosta jaki niesmak. Proponowaam wtedy rwnie dyskusj nad rozszerzeniem w regulaminie terytorium obok byego elblskiego obecne warmisko-mazurskie. Myl e jest cakiem niedaleko wiele fajnych miejsc ktre si nie api (np Szymbark) a day by powiew wieoci i pozwoliy autorom na szersze penetrowanie okolic.
Kolejn nurtujc mnie spraw jest naliczanie gosw i jak si okazao ich uznawanie lub nie nie wiadomo wg jakich kryteriw. Admin uwaa ,e jest super kiedy np ona lub kolega nie moe oceni zdjcia ktre wyszo z poczekalni a nie widzi nic zego kiedy osoba majca 4 gwiazdki (Adam1965) ocenia cigle zdjcia gwnie tylko jednej osoby z poczekalni (z maym wyjtkiem) lub kiedy pod jednym zdjciem s cztery oceny wystawione przez jedn osob -np "w krainie paproci (Piele)"-fotka lipca. To s te obiektywne oceny wg admina Uwaam e posiadanie gwiazdek samo w sobie jest prestiowe. Do tego tylko akademicy maj moliwo oceniania zdj z poczekalni.Wiadomo ,e w rd akademikw s tzw krgi (zwyczajnie utrzymuj normalne kontakty towarzyskie) i wiadomo e oceniaj swoje zdjcia dajc dobre oceny.Ale niech to bdzie 1x6 a nie 4X6 czy oceniajc "obce"zdjcie 3x1 bo to wg mnie jest patologiczne.I nie daje rwnego startu zdjciom z poczekalni. atwo bowiem mona wywindowa jakie zdjcie lub je uwali .Do tego dochodzi sprawa wystawiania ocen. Cay czas uwaam ,e akademicy powinni mie obowizek oceny 50-70% zdj a nie tylko swoich znajomych lub adnych.Postawa typu robi dobre zdjcia i wicej mnie nie obchodzi jest enujca.Korzystasz z tego,e kto oceni twoje zdjcie to oce te innych-obiektywnie.Tak jest uczciwie.A wida w poczekalni jak niektre zdjcia maj mao gosw. Niech z niej nie wyjd bo maj sabe oceny (moe te warto podwyszy prg) a nie bo mao osb ocenio.Oczywicie z ma liczb gosw wychodz te ale to s te przypadki mnoonych 6. (Cay czas nie bardzo rozumiem te 20% ?-moe konkretnie poda liczb np 20 pojedynczych gosw i wymagan redni ocen np 3,5 bo te 20% to nie wiadomo czy to pomnoony gos x3 czyli jeden akademik a jak Bg w trzech osobach bo na to wyglda z moich obserwacji ) No i dochodzimy do punku w ktrym nie dodawane s oceny po wyjciu z poczekalni. ledzc zeszy miesic i obecny wiem e admin znalaz sposb eby nikt znajomy autora nie gosowa na niego ( tzn ludzie gosuj ale gosy i oceny nie s dodawane) . Rykoszetem dostaj osoby obce ktrym si wczeniej dobrze ocenio zdjcie i teraz trafio na tego samego autora.A wic kwesti czasu jest to ,ze nikt z poza akademikw nie bdzie oddawa gosw. Bo skoro nie mog oceni ;swojego" to po co mam ocenia cudze zdjcia. No chyba,ze dajc im sabe oceny chcc pogry zdjcie (a przecie nie o to chodzi chyba).
I to na razie tyle w sprawie :"flagowego konkursu fotograficznego portElu."

Be*

Data: 26 sierpnia 2020 14:04

Tak na gorco - ten poczwrny gos na "krainie paproci" by wywietlany, ale nie by zliczany. Poprawiem.
Te jestem za tym eby akademicy gosowali na wszystkie zdjcia, ktre pojawiaj si w konkursie , ale nie jestem w stanie tego wymusi. Moemy tylko do nich o to apelowa. Co do zasady, e gos trzygwiazdkowy liczony jest potrjnie, to c - zasada jak zasada. Mnie ona wydaje si sensowna.
To nie jest tak, e skoro znajomy, ona, brat, kuzyn nie moe wystawi kolejnej szstki swojemu faworytowi, to nie wystawi te trjki czy pitki innemu zdjciu. Bez tego ograniczenia te by si nie pofatygowa.
Z tymi krgami wzajemnej adoracji wrd akademikw bym nie przesadza. Ci ludzie najczciej wzajemnie si nie znaj. Nie wywodz si przecie z jednej klasy w liceum. S jakie pojedyncze znajomoci, ale nie maj znaczenia dla caoci konkursu.

Wysane przez: redruM (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sierpnia 2020 09:34

Gwn bolczk konkursu jest moim zadaniem, od duszego czasu malejca ilo gosw oddawanych na fotki. Po wprowadzeniu obostrze systemowych spada jeszcze bardziej ;-) Moja propozycja dla Admina, to moe wymyl jak nagrod, drobiazg, kubek, gadet reklamowy co miesic do rozlosowania wrd gosujcych. Ale aktywnie gosujcych na wszystkie zdjcia. W tym momencie mam wraenie, e gotujemy si we wasnym sosie. I zlikwiduj poczekalnie. Nie ma a tylu fotek, eby konieczna bya jaka wstpna selekcja. Dodatkowo ucioby to podejrzenia, e jakie tajne koo decyduje o dopuszczeniu do konkursu. Pozdrawiam fanw konkursu, r

Wysane przez: mat (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 30 sierpnia 2020 02:24

nie, niech bdzie poczekalnia, bo mona zobaczy inne fotki

Wysane przez: redruM (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sierpnia 2020 09:38

mat Napisa(a):
> nie, niech bdzie poczekalnia, bo mona zobaczy
> inne fotki

Zlikwidowanie poczekalni oznacza dopuszczenie wszystkich wstawianych zdj od oceny przez og.

Wysane przez: JASNO (82.160.24.---)
Data: 31 sierpnia 2020 13:52

Z cyklu nie znam si ale siwypowiem...
Ja bym zrobitak, eby pozostawipoczekalni i gosowa w niej mog tylko akademicy, ale sw niej zdjcia bez podpisu, przechodz przez sito to dopiero moggosowa wszyscy zalogowani na portelu.
Za ten rewelacyjny pomysmojego autorstwa naley mi si kubek portelu z najnowszej kolekcji, dozgonna wdziczno oraz may etacik winking smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg

Podwadny powinien przed obliczem przeoonego mie wygld lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszy przeoonego.

aosny starcze, pieniaczu, pamitaj e tacy jak ty yj krcej

Data: 31 sierpnia 2020 14:06

Pomys jest rewelacyjny. Zosta wdroony kilkanacie lat temu smiling smiley

Wysane przez: JASNO (82.160.24.---)
Data: 31 sierpnia 2020 21:01

admin Napisa(a):
> Pomys jest rewelacyjny. Zosta wdroony
> kilkanacie lat temu smiling smiley

Tak wiem, nie musicie dzikowa ale co z tym kubkiem smiling smiley

http://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/jasnosc2011.jpghttp://republika.pl/blog_lz_148059/5315617/tr/troll_mini.jpg

Podwadny powinien przed obliczem przeoonego mie wygld lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszy przeoonego.

aosny starcze, pieniaczu, pamitaj e tacy jak ty yj krcej

Wysane przez: poziomka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 wrzenia 2020 01:45

Admin-chyba nie do koca zrozumiae moje intencje odnonie krgw. Oczywicie s to niewielkie grupki pasjonatw fotografii ktrzy si znaj (normalne kontakty towarzyskie) ,czasem razem fotografuj i wzajemnie wspieraj si w ocenach. I nie jest w tym nic zego ale wg mnie byo by lepiej gdyby byy to pojedyncze gosy (nie mnoone przez gwiazdki) i dotyczyy oprcz zaprzyjanionych osb rwnie pozostaych zdj zwaszcza z poczekalni. Przykro mi si te patrzy kiedy Akademicy tak atwo daj jedynki (i pomnoone znw przez gwiazdki) zdjciom, ktre wydaje mi si na nie nie zasuguj (co potwierdza si przez oceny innych)..A zwykle ogldam oceny pod zdjciami bo z tych ocen co te mona si dowiedzie.
I teraz dochodzimy do moliwoci oceniania przez zaprzyjanione osoby zdj po wyjciu z poczekalni. Podobno bya jaka niemia sytuacja w maju czy czerwcu po ktrej zostay zmienione zasady gosowania.Wczytujc si w pkt 24.Organizator moe wycofa z konkursu zdjcie w przypadku stwierdzenia zorganizowanego zawyania jego oceny. -nie bardzo wiem jak ona czy kolega mog by pod ten punkt podcignici.Dwa czy trzy zaprzyjanione gosy a ju to ma by zorganizowane zawyanie? No jest jeszcze pkt23. Organizator usunie wszystkie gosy tych Czytelnikw, ktrzy celowo zaniaj lub zawyaj oceny zdj.-wynika z tego,e powinno si ocenia na 3-4 bo tylko takie gosy mog by uznane za bezpieczne. A teraz przykad jak to dziaa. Pan X zwykle gosowa na zdjcia swojego kolegi pana Y oczywicie dajc mu 6. Zagldajc do Fotki przeglda przy okazji pozostae zdjcia i te ktre mu si podobay ocenia zwykle w skali 4-6. Teraz zrobi to samo tylko e ilo gosw przy zdjciu kolegi nie wzrosa o ten jeden punkt. Oceni zdjcie nieznanego mu autora-jeden punkt si doda, oceni nastpne nieznanego autora-gos si nie doda, nastpne- ta sama sytuacja,brak doliczonego gosu.Nawet ekscytujca sytuacja- policzy si mj gos cz nie. I ta niepewno czy wybieram teraz przypadkowo kolejno zdjcia jakiego autora np pana Z czy moe ju wczeniej kiedy na niego zagosowaem dajc dobr ocen i teraz ju mj gos si nie liczy.Wniosek-w nastpnym miesicu nie zagosuj na adne zdjcie bo szkoda mojego czasu. Autentyczna scenka. Czy Adminie naprawd jeste z tego zadowolony.
Fotka Miesica jest fajn inicjatyw.Wida jak na przestrzeni lat podnis si poziom prezentowanych zdj i jak te ulepsza si warsztat wikszoci autorw-amatorw.Moe wic warto np przeprowadzi ankiet wrd Akademikw proponujc zmiany .Pad pomys likwidacji poczekalni, nie wiem czy dobry czy nie, ale to mogo by by jednym z pyta w ankiecie. Zasady ju byy zmieniane cho te pewnie z trudem (np podpisy pod zdjciami, moliwo gosowania na wasne zdjcie) i to byy zmiany w dobrym kierunku .Czas moe na nowe.

Be*

Data: 01 wrzenia 2020 13:41

Problem jest w tym, e pan X zawsze dawa panu Y 6 niezalenie od tego jak dobre lub ze byo zdjcie Y. Jeli takich panw(pa) X byo kilkanacie lub nawet jak chyba w maju wicej, to konkurs traci sens.

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.