UWAGA!

Zamknij Zamknij
Nagrobek w Kumieli. Resztki poniemieckiego nagrobka w Kumieli. Zanim zaczniemy się awanturować o nasze groby na wschodzie, uszanujmy te, które zastaliśmy na "ziemiach odzyskanych". (Marzec 2016)
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobre
 • i gdzie ten grób?????niby bom slepy. .. ..
 • Ja tu nawet Kumieli nie widzę, a co dopiero jakiś nagrobek.
 • A może to kawałek schodów? Nie przesadzajmy. Może to być też kawałek pomnika z polskiego już zlikwidowanego grobu, który nie był opłacany i odwiedzany przez rodzinę.
 • Prawdopodobnie fragment obramowania kopca grobu. Nie wiem z czego kręcić tu aferę, ale widzę że nie którzy już tak mają. Autor zamiast 'jechać' po naszej kulturze to niech się lepiej zastanowi czy nie zrobił tego ktoś z tej 'lepszej' kultury!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  marcin2016(2016-03-31)
 • piszesz "Zanim zaczniemy się awanturować o nasze groby na wschodzie, uszanujmy te, które zastaliśmy na "ziemiach odzyskanych" i zresztą słusznie piszesz. Myślę że wyznaczyłeś(łaś) sobie zadanie, sam lub z grupą znajomych zajmij się pielęgnacją tych grobów bo łatwo i wygodne tylko gadać i apelować do innych.
 • Sprzątałem nie raz groby radzieckich zbrodniarzy. Mimo, że zbrodniarze to też byli ludzie i są ich szczątki, które mimo przeszłości powinniśmy szanować, biorąc pod uwagę to że nie jeden z nich strzelał bo mu kazano, jeśli by nie strzelał to by go zastrzelili. Historię trzeba pielęgnować nie ważne jaka była, ważność historii ma znaczenie by nie powtarzać błędów i wyciągać wnioski.
 • Proponuję przejść się do parku Traugutta, niedaleko placu zabaw jest stara fontanna przy której kiedyś stała betonowa żaba. Obok fontanny jest mały chodniczek wyłożony pięknie kamiennymi fragmentami nagrobków niemieckich. ..
 • pewnie zrobiłeś zdjęcie i poszedłeś dalej, a mogłeś to podnieść i posprzątać a nie teraz kręcisz aferę, nie wygląda mi to na nagrobek to jest raczej kawałek części od nagrobka, wiesz jak nagrobek wygląda w ogóle?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nieładnie(2016-04-02)
 • To jest kawalek ramy od starego obrazu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamlondyn(2016-04-07)
 • pamiętacie Państwo ten nierdzewny żagiel przy rynku: teren uporządkowała w czynie społecznym załoga Zamechu. A ten teren to dawny dziewiętnastowieczny cmentarz i na mój rozum, to w tamtych czasach nie chowano na tym cmentarzu jakichś nazistów. Tak. Tyle, że w czasie "porządkowania" terenu Polska miała mieć 35 lat. I Elbląg też. I tak nas historia wysmagała.
Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama