Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Co robić z odpadami?

Elbląg, Co robić z odpadami? (fot. PS)

19 lutego w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja pn. „Zagospodarowanie odpadów na terenie powiatu elbląskiego", w której wezmą udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu elbląskiego oraz pracownicy urzędów zajmujących się problemami ochrony środowiska.

- Konferencja ma wymiar praktyczny – wyjaśnia Anna Dawid, rzecznik prasowy starosty elbląskiego. - Specjalistyczna wiedza wykładowców ma pomóc w rozwiązaniu głównych problemów związanych z gospodarką odpadami w naszym powiecie:
     - Jak zagospodarować istniejące małe wysypiska gminne, które zgodnie z obecnym stanem prawnym należy traktować jako „dzikie" ?
     - Jakie rozwiązania zaproponować mieszkańcom gmin aby odbiór odpadów komunalnych był sprawny i nie obciążał finansowo?
     - Jak przeprowadzić zamykanie istniejących wysypisk?
     - Jak zagospodarować powstające odpady aby zmniejszyć ich ilość?
     Na terenie naszego powiatu istnieje 6 wysypisk komunalnych, które nie spełniają wymagań techniczno-organizacyjnych. - Niewystarczająca jest świadomość ekologiczna społeczeństwa w zakresie selektywnej zbiórki odpadów - stwierdza Anna Dawid. - Konferencja ma uświadomić powyższe problemy i pomóc w ich rozwiązaniu.
     

 


     
     Program konferencji o charakterze szkoleniowo-informacyjnym:
     Wykłady - godz.10 - 13
     1. prof. zw. dr hab. Janina Ciechanowicz - McLean z Uniwersytetu Gdańskiego (Prawny aspekt gospodarowania odpadami m. in. kwestia składowisk odpadów),
     2. prof. dr hab. Bartosz Rakoczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Gospodarka wodno - ściekowa w gminie),
     3. dr Andrzej Majewski z Uniwersytetu Gdańskiego (Problemy prawne gospodarki odpadami w gminie)
     4. dr Andrzej Klasa z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie (Zastosowanie ścieków i osadów ściekowych w produkcji wierzby. Technologia zbioru biomasy),
     5. Krzysztof Grygo - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa (Obecny stan faktyczny składowisk odpadów na terenie powiatu elbląskiego).

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski