Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O środowisku Zalewu Wiślanego

Elbląg, O środowisku Zalewu Wiślanego Badacze płyną pobrać próbki wody.

We wtorek 16 grudnia o godz. 9 w Domu Studenckim PWSZ przy ul. Wspólnej 11-13 odbędzie się seminarium. Którego celem jest poinformowanie o nowym przedsięwzięciu badawczo-rozwojowym, dotyczącym doskonalenia metod kontroli i zarządzania środowiskiem przyrodniczym Zalewu Wiślanego.

Koordynatorzy projektu „System informacji środowiskowo-przestrzennej jako podstawa do zrównoważonego gospodarowania ekosystemem Zalewu Wiślanego” - dr hab. Marek Kruk, dr hab. Marek Mróz, dr Dominik Durand, dr Agata Rychter, zapraszając reprezentatywne grono badaczy środowiska południowobałtyckich wód przybrzeżnych, mają intencję nawiązania międzyinstytucjonalnych i międzynarodowych kontaktów, zmierzających do integracji badawczych i praktycznych narzędzi poprawy środowiska tego ważnego dla regionu elbląskiego akwenu. Zaproszenie do dyskusji o perspektywach badań Zalewu Wiślanego przyjęli naukowcy najsilniejszych ośrodków badawczych: Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Morskiego w Gdańsku, Instytutu Budownictwa Wodnego PAN, Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Koszalińskiej, Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, Instytutu Rybactwa Śródlądowego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz naukowcy Kaliningradzkiego Uniwersytetu Technicznego i Rosyjskiej Akademii Nauk.
     Autorzy projektu podkreślają, że trwałym efektem spotkania będzie ustanowienie sieci projektów i instytucji, mających na celu budowę silnego interdyscyplinarnego konsorcjum badawczego o wymiarze europejskim.
     Projekt jest wspierany przez Królestwo Norwegii poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a partnerami Norweski Instytut Badań Wody w Bergen (NIVA) oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zaleca sie przeczytanie www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • Szanowni Państwo na stronie www.rafzen.pl pokazane jest ile jest fekali w Zatoce Elbląskiej- przedwojennym Porcie Elbląg. Nie żałujmy pieniędzy dla naukowców, aby znaleźli oni bezpieczną metodę usunięcia ich.Wiadomo,że tam jest rtęć.Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2008-12-11)
 • Szanowni Państwo właściwy port dla Elbląga do celów transportowych, rekreacyjnych i żeglarstwa to Zatoka Elbląska. Patrz strona www.rafzen.pl Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2008-12-14)
 • Panie Kulas, wszystko się zgadza i chyba tam ma powstać ten planowany, ukrainsko-białoruski port pelnomorski, czyz nie? alfik45
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-21)
 • Panie Prezesie Jarosławie Kaczyńki, na konferencji w Elblągu jasno i precyzyjnie, publicznie poinformowałem Pana, że posłowie PiS (wymieniłem ich z imienia i nazwiska) działają na szkodę Polaków w Elblągu i generalnie Polski. Panie Prezesie, kiedy Pan rozwiąże lokalne struktury PiS, a konkretnym parlamentarzystom postawi Pan zarzuty prokuratorskie. W sprawie destrukcji jaką czynią w Elblągu Pana najbliżsi współpracownicy informowaliśmy dwukrotnie osobiście w Sejmie w Pana biurze parlamentarnym. Biuro nas odesłało do Pani Senator Doroty Arciszewskiej - Mielewczyk. Pani Senator po rozpoznaniu sprawy udzieliła nam ustnej odpowiedzi, że Pan bezgranicznie ufa swoim "przyjacielom" z Elbląga a nie faktom i dokumentom. Panie Prezesie proszę, zapoznać się z niniejszą mapą, pismem Polaków proszących władzę o pomoc, Rozporządzeniem Wojewody Warmińsko Mazurskiego Zbigniewa Babalskiego i wyciągnąć z tego wnioski. Z poważaniem mgr inż. Jerzy Kulas. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się niniejszymi dokumentami Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podejmie stosowne działania. Pan Profersor Krzysztof Luks jest zwolennikiem przekopu przez Mierzeję Wiślaną ( nie mnie to oceniać) a jednocześnie jest przeciwnikiem istnienia Portu w Elblągu. Ja tego nie rozumiem ale wierzę, że mi ktoś to wytłumaczy. Wdzięczyny będę na przysyłanie wyjaśnień na pocztę: jerzykulas23@wp. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Juras(2008-12-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety ze sztuką
Fototapety dziecięce