Poniedziałek 21-08-2017, imieniny Kazimiery, Joanny

512 918 555

Tramwaj już jeździ Tramwaj już jeździ

Concordia rozbiła Limanovię (piłka nożna)

Elbląg, Concordia rozbiła Limanovię (piłka nożna) Radość piłkarzy Concordii po zwycięskim meczu (fot. Witold Sadowski)

Pomarańczowo-czarni po bardzo dobrej grze w drugiej połowie niedzielnego meczu wygrali z Limanovią Limanowa 4:0 (0:0). Zobacz fotoreportaż.

Dwie różne połowy
     Niedzielne spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej części gry przeważali goście, którzy umiejętnie zagęścili środek pola i nie pozwalali drużynie z Elbląga na swobodne rozgrywanie piłki. Wydawało się, że to Limanovia będzie bliższa zwycięstwa, ale pomarańczowo-czarni zdobyli gola po przerwie czym zmusili przyjezdnych do zmiany taktyki. Concordia grała w drugiej połowie jak z nut i wygrała pewnie 4:0.

Słaba pierwsza połowa

W pierwszej odsłonie gospodarze mieli olbrzymie problemy z rozgrywaniem piłki. Widać było, że Limanovia odrobiła lekcje. Jej gracze postawili na twardą obronę i szybkie wyjście do kontrataków. Przyjezdni stworzyli sobie trzy dogodne okazje do zdobycia gola. Gospodarzy stać było jedynie na słabe uderzenie z dystansu Okady, po którym bez problemu złapał piłkę Waldemar Sotnicki. Limanovia mogła prowadzić już po pierwszej ofensywnej akcji. Rzut wolny z prawej strony wykonywał Mateusz Niechciał, kibice widzieli już piłkę w bramce, ale kapitalnie obronił Kamil Hrynowiecki. Goście byli też bliscy szczęścia po uderzeniu głową Arkadiusza Garzeła, ale piłka minęła światło bramki. Najlepszą okazję na strzelenie gola zmarnował jednak Rafał Komorek, który w 33 min. po ładnej indywidualnej akcji wpadł w pole karne i strzelił minimalnie obok dalszego słupka bramki gospodarzy.

Zdecydowana przewaga

Już pierwsza akcja piłkarzy trenera Jesusa Vincente Gimeneza w drugiej części gry przyniosła im upragnionego gola. Po prostopadłym podaniu w pole karnym znalazł się Zapata i pięknym uderzeniem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie. Ta sytuacja diametralnie odmieniła mecz. Goście chcąc odrobić straty musieli podejść bliżej bramki miejscowych, a to była woda na młyn dla szybkich i dobrych technicznie zawodników Concordii. Piłkarze z Elbląga przewyższali rywala pod każdym względem i z łatwością dochodzili do kolejnych sytuacji. W 56 min. Zaptata walczył w polu karnym z bramkarzem Limanovii, ten odbił piłkę pod nogi Hectora, który strzałem z linii pola karnego podwyższył rezultat na 2:0. Miejscowi stwarzali kolejne okazje, jednak strzały Zapaty i Okady z bliskiej odległości obronił Sotnicki. Trzeciego gola Concordia strzeliła z rzutu karnego. Sędzia podyktował jedenastkę po faulu na Juanie Perezie, a do siatki trafił Zapata. Na pięć minut przed końcem, wynik pojedynku ustalił Adolfo, który zaledwie pół minuty wcześniej pojawił się na placu gry. Zawodnik z Elbląga w zamieszaniu podbramkowym strzelił pod poprzeczkę i nie dał szans Sotnickiemu na skuteczną interwencję.

Zagrają z Motorem

Z niedzielnego zwycięstwa Concordii cieszyli się zarówno fani pomarańczowo-czarnych jak i kibice Olimpii, którym Limanovia nie uciekła w ligowej tabeli. Piłkarze z Elbląga pokazali w drugiej połowie meczu dobrą grę i będą chcieli zdobyć kolejne punkty w następnej serii spotkań. W sobotę 12 kwietnia podopiecznych trenera Gimeneza czeka pojedynek w Lublinie z tamtejszym Motorem.

Concordia Elbląg - Limanovia Limanowa 4:0 (0:0)

Alfredo Zapata 48, 68 (k), Héctor Faura 56, Adolfo Fernández 85

Zobacz tabelę II ligi.

Concordia Elbląg: Hrynowiecki – Burzyński, Carlos, Burzyński, Tomczuk (86' Galeniewski), Lewandowski (46' Hector), Okada, Nakatani, Juan (78' Song), Fujikawa, Zapata (85' Adolfo)
     Limanovia Limanowa:
Sotnicki – Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Komorek (46' Saido), Czajka, Pietras (70' Kmiecik), Pyciak, Zapolski, Dziadzio

Wyniki 23. kolejki grupy wschodniej II ligi:
     Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:2, Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0, Pogoń Siedlce - Motor Lublin 2:1, Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:0, Wigry Suwałki - Stal Mielec 1:1, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:2, Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:1, Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 0:3, Concordia Elbląg - Limanovia Limanowa 4:0.