Concordia rozgromiła rezerwy Olimpii

Elbląg, Concordia rozgromiła rezerwy Olimpii
(fot. Michał Skroboszewski)

W IV-ligowych derbach Elbląga drużyna Concordii wygrała na własnym boisku z Olimpią II aż 5:0. Gospodarze zdominowali rywalizację i nie mieli żadnego problemu z efektownym zwycięstwem. Hat-tricka zdobył Patrycjusz Malanowski. Zobacz zdjęcia.

Concordia jest jednym z faworytów do awansu do III ligi, a goście dopiero niedawno stworzyli drużynę rezerw. W składzie pomarąńczowo-czarnych znajdują się piłkarze, którzy mają doświadczenie na szczeblu trzeciej i drugiej ligi, natomiast Olimpia stawia na młodzież, która ma ogrywać się wśród seniorów. Przyjezdni wystąpili z kilkoma zawodnikami z drugoligowej kadry, a byli to Oskar Rynkowski, Michał Ressel, Eryk Filipczyk oraz Anton Kolosov. Jednak nawet ich gra nie wpłynęła na lepszy rezultat.
       W 5 minucie spotkania występujący kilka lat temu w brawach gości Radosław Bukacki dośrodkował w pole karne, gdzie piłka odbiła się od Antona Kolosova i wpadła do bramki. Po chwili błąd obrońcy wykorzystał Patrycjusz Malanowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Goście mogli odgryźć się w 17 minucie, jednak po dośrodkowaniu Michała Ressela niecelnie główkował Daniel Wierzba. W 24 minucie Patrycjusz Malanowski miał dobrą szansę w polu karnym i trafił między słupki.
       W drugiej części rywalizacji Concordia powiększyła zdobycz bramkową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radosława Bukackiego w 63 minucie celnym strzałem głową wykazał się Sebastian Lubiejewski. W 74 minucie Sebastian Tomczuk zagrał przed bramkę do Patrycjusza Malanowskiego, który po celnej główce zdobył swojego trzeciego gola w tej rywalizacji.

Concordia Elbląg – Olimpia II Elbląg 5:0 (3:0)

1:0 – Kolosov (5 min, samobójcza); 2:0 – Malanowski (7 min), 3:0 – Malanowski (24 min), 4:0 – Lubiejewski (63 min), 5:0 – Malanowski (74 min)

Concordia: Kostrzewski – Edil, Rogoz, Pawłowski, Bukacki, Lenart, Tomczuk, Skierkowski Szawara, Malanowski, Pelc
       Olimpia II: Rutkowski – Kolosov, Ressel, Krasa, Filipczyk, Bloch, Bucio, Mazurek, Wierzba, Kordykiewicz, Bradtke