Concordia zremisowała w Łomży (piłka nożna)

Elbląg, Concordia zremisowała w Łomży (piłka nożna)

Pierwszy wiosenny mecz mają za sobą piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni zremisowali w Łomży z miejscowym ŁKS-em 1:1 (1:0).

W trakcie zimowej przerwy w składzie pomarańczowo-czarnych zaszło wiele zmian. Trener Władysław Obrębski zaczął budować nowy zespół, tym bardziej może być zadowolony ze zdobytego w Łomży jednego punktu.
       Pierwsza połowa sobotniego pojedynku przyniosła jednego gola. W tej części gry spotkanie było wyrównane, ale drużyna z Elbląga okazała się skuteczniejsza i do przerwy prowadziła 1:0. Po bardzo ładnej zespołowej akcji i prostopadłym podaniu Hikaru Kawasakiy wbiegający w pole karne z prawej strony Mateusz Szmydt pokonał bramkarza z Łomży.
       Po przerwie gospodarze starali się odrobić straty. Łomżanie dopięli swego w 71 min. Zanim jednak padła bramka dla ŁKS-u pomarańczowo-czarni mogli, a nawet powinni podwyższyć wynik. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak Paweł Sagan. Wyrównującego gola dla miejscowych zdobył Alex. Bramka padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Piłkarze z Krakusa domagali się rzutu wolnego po tym jak faulowany był Kawasakiya, arbiter puścił grę i po kontrataku piłka zatrzymała się w siatce. W końcówce gospodarze mogli zdobyć drugiego gola, ale ostatecznie pomarańczowo-czarni zdołali zdobyć w Łomży cenny punkt. - Nie ukrywam, że remis bardzo mnie cieszy – mówił po meczu Władysław Obrębski – Mamy zespół w przebudowie, odeszło wielu piłkarzy. Przyjechaliśmy z zamysłem zdobycia przynajmniej jednego punktu i wykonaliśmy plan. Żałuję, że nie wykorzystaliśmy szansy w drugiej połowie. Jeśli gol na 2:0 by padł, myślę, że wygralibyśmy ten mecz – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.
       Przed Concordią spotkanie na własnym boisku w którym drużyna z Elbląga podejmie Jagiellonię II Białystok. Początek meczu o godz. 15.

ŁKS 1926 Łomża - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)

Alex Rodier 71 - Mateusz Szmydt 41

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia: Matłoka – Bogdanowicz, Kostek, Strach, Miecznik, Lewandowski, Bukacki, An (78' Tomczuk), Szmydt (71' Kowalski), Kawasakyia, Sagan (65' Wojciechowski)

Wyniki 20. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

KS Wasilków - Puszcza Hajnówka 0:0, Płomień Ełk - Olimpia Olsztynek 2:2, ŁKS Łomża - Concordia Elbląg 1:1, Start Działdowo - Znicz Biała Piska 1:1, Olimpia Elbląg - Warmia Grajewo 3:0, Huragan Morąg - MKS Korsze 2:3, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 3:1, Dąb Dąbrowa Białostocka - Rominta Gołdap 5:1, Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów (15.04)