Kanonada w Korszach

Elbląg, Kanonada w Korszach

Bardzo wysokie zwycięstwo odniosła w sobotę Olimpia. Żółto-biało-niebiescy pokonali w wyjazdowym pojedynku MKS Korsze 11:0 (6:0).

Piłkarze z Agrykoli byli zdecydowanym faworytem w pojedynku z szesnastym w tabeli MKS Korsze i nie zawiedli kibiców. Olimpia wygrała aż 11:0 i kontynuuje passę zwycięskich meczów na terenie przeciwników. Była to piąta wyjazdowa wygrana żółto-biało-niebieskich, którzy nie stracili w nich żadnego gola, aplikując rywalom aż 29 bramek.
       Sobotni pojedynek śmiało można nazwać meczem do jednej bramki. Nasza drużyna już w piątej minucie rozpoczęła popis strzelecki, a do siatki trafił Paweł Piceluk. W kolejnych minutach gole zdobyli Anton Kołosow i Jakub Bojas i już wtedy było wiadomo, że spotkanie zakończy się wysokim rezultatem. Przed przerwą nasza ekipa dołożyła jeszcze trzy trafienia i schodziła do szatni przy wyniku 6:0.
       W drugiej odsłonie elblążanie nadal błyszczeli skutecznością i kibice zgromadzeni w Korszach zastanawiali się czy Olimpia zdoła osiągnąć dwucyfrowy wynik. Żółto-biało-niebiescy byli zdecydowanie lepsi pod każdym względem i w 84 min. po kolejnym trafieniu Kolosova było już 10:0. Przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Łukasz Pietroń.
       Olimpia zdominowała rywala i wygrała bardzo przekonywująco. W kolejnym ligowym pojedynku przeciwnikiem naszej drużyny będzie drugi w tabeli Sokół Ostróda. To ciekawe spotkanie przy Agrykoli w sobotę 24 października o godz. 15.

MKS Korsze - Olimpia Elbląg 0:11 (0:6)

Paweł Piceluk 5, 35, Anton Kołosow 10, 20, 72, 84, Jakub Bojas 16, 57, Damian Szuprytowski 25, Łukasz Pietroń 50, 87

Olimpia: Tułowiecki – Bukacki (46' Domagała), Kubowicz, Iwanowski (46' Pietroń), Maciążek, Szuprytowski, Ressel (60' Kuczkowski), Sokołowski, Bojas, Kolosov, Piceluk (46' Graczyk)