Olimpia wygrała z Warmią (piłka nożna)

Po golach zdobytych w końcówce spotkania Olimpia wysoko pokonała Warmię Grajewo. Żółto-biało-niebiescy wygrali 3:0 (0:0) i awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Zobacz fotoreportaż i film!

Gole w końcówce
       Elblążanie długo nie mogli strzelić w sobotę gola mimo wielu dogodnych okazji. Mecz rozstrzygnął się w końcówce. Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy nowy nabytek Klubu z Agrykoli Tomasz Tuttas. Kolejne bramki padły już w doliczonym czasie gry.

Bicie głową w mur

Pierwsza połowa meczu praktycznie cały czas toczyła się na połowie przyjezdnych. Zawodnicy Warmii zaciekle i do tego skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Żółto-biało-niebiescy dochodzili do dobrych sytuacji strzeleckich, ale marnowali je koncertowo. Już na samym początku meczu gola mógł zdobyć Łukasz Pietroń. Bramkarz Warmii Krzysztof Gieniusz najpierw popełnił błąd przy interwencji, ale po chwili po uderzeniu piłkarza Olimpii zdołał złapać piłkę. Po chwili kapitalną okazję miał Jakub Bojas, który w sytuacji sam na sam trafił w golkipera Warmii, a akcję zakończył minimalnie niecelnym strzałem Damian Szuprytowski. Kolejne minuty i znowu szansa dla elblążan i po raz kolejny Gieniusz okazał się lepszy od Bojasa w sytuacji jeden na jeden. Olimpia mogła po kwadransie gry prowadzić dwa-trzy do zera, jednak piłka nie wpadła do bramki. W 25 min. ładnie z dystansu uderzył Patryk Sokołowski, ale bramkarz gości kapitalnie obronił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.

Elbląg, Tomasz Tuttas chwilę po zdobyciu pierwszego gola dla Olimpii
Tomasz Tuttas chwilę po zdobyciu pierwszego gola dla Olimpii (Fot. M.Kuna)

Walczyli do końca

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Olimpia atakowała z furią, ale nie mogła sforsować obrony gości. Od 55 min. przyjezdni musieli sobie radzić w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Rafała Kozikowskiego. Bardzo dobre okazje mieli Kamil Piotrowski i Jakub Bojas, ale piłka nadal nie wpadała do siatki. Mało brakowało, by ambitnie grający goście wyszli na prowadzenie. Po akcji Damiana Zubowskiego pewnie interweniował Kacper Tułowiecki. Na boisku pojawił się nowy nabytek Olimpii, Tomasz Tuttas i jak się później okazało odmienił on losy meczu. W 81 min. z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Kowalczyk, a piłkarz wypożyczony z Wigier Suwałki wykorzystał okazję i było 1:0. Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja z końcówki spotkania. Goście domagali się rzutu karnego, po zagraniu ręką Dawida Kubowicza. Sędzia puścił grę, a po kontrze elblążanie zdobyli drugiego gola. Asystował Radosław Stępień, a do pustej bramki trafił po minięciu bramkarza Piotrowski. W ostatniej akcji meczu żółto-biało-niebiescy podwyższyli wynik. Po rzucie rożnym do siatki trafił Bojas.

Wyjazd do Ostródy

Po dzisiejszym zwycięstwie żółto-biało-niebiescy zostali liderem tabeli. Olimpia Zambrów z powodu epidemii w zespole przełożyła swój mecz z Jagiellonią II Białystok. Przed naszą ekipą trudne wyjazdowe spotkanie z Sokołem. Pojedynek w Ostródzie będzie zapewne inny od dzisiejszego meczu z Warmią. Elblążanie zagrają z zespołem, który także będzie zainteresowany zdobyciem kompletu punktów. Spotkanie Sokół Ostróda – Olimpia Elbląg odbędzie się w niedzielę 22 marca o godz. 18.

Olimpia Elbląg - Warmia Grajewo 3:0 (0:0)

Tomasz Tuttas 81, Kamil Piotrowski 90+1, Jakub Bojas 90+3

Zobacz tabelę III ligi.

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Szuprytowski, Wenger, Kubowicz, Kowalczyk, Pietroń (85' Kopycki), Ressel (64' Tuttas), Sokołowski (46' Pietrewicz), Kuczkowski (46' Stępień), Piotrowski, Bojas
       Warmia Grajewo: Gieniusz – Górski (60' Randzio), Domurat, Arciszewski, Koszczuk, Matysiewicz, Kozikowski, Jagłowski, Lekenta, Sypytkowski, Zubowski (72' Chyliński)

Wyniki 20. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

KS Wasilków - Puszcza Hajnówka 0:0, Płomień Ełk - Olimpia Olsztynek 2:2, ŁKS Łomża - Concordia Elbląg 1:1, Start Działdowo - Znicz Biała Piska 1:1, Olimpia Elbląg - Warmia Grajewo 3:0, Huragan Morąg - MKS Korsze 2:3, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 3:1, Dąb Dąbrowa Białostocka - Rominta Gołdap 5:1, Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów (15.04)

Za udostępnienie materiału filmowego z bramkami dziękujemy Telewizji Elbląskiej.