Wybory 2018

Play Wakacje na Polskich drogach Wakacje na Polskich drogach

Ponad sto bramek Olimpii! (piłka nożna)

Elbląg, Ponad sto bramek Olimpii! (piłka nożna) fot. Michał Skroboszewski

Piłkarze Olimpii chcieli się koniecznie zrehabilitować za pucharową porażkę w Gołdapi. W sobotę na Agrykoli strzelali na bramkę MKS Korsze często, choć trzeba przyznać, że rywal nie był wymagający. Goście tylko kilka razy przedarli się w pole karne gospodarzy. Olimpia wygrała 7:0 i ma już w tym sezonie na koncie ponad sto bramek. Zobacz więcej zdjęć.

Żołto-biało-niebiescy w meczu z MKS Korsze jak najszybciej chcieli strzelić bramkę. Szczególnie aktywny na lewym skrzydle był Damian Szuprytowski, który wyprowadził kilka groźnych ataków. Najpierw po jego podaniu Radosław Bukacki z 6 metrów strzelił obok słupka. Dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym Jakub Bojas uprzedził bramkarza gości, podał do Szuprytowskiego i było 1:0.
     Piłkarze MKS Korsze nie mieli w meczu nic do powiedzenia, nie byli w stanie wyjść z piłką z własnej połowy. Elblążanie raz po raz stwarzali groźne sytuacje. W 13 minucie Patryk Sokołowski strzelił wprost w bramkarza gości, chwilę później zdobył nawet gola, ale sędzia go nie uznał, bo elblążanin był na spalonym. Nie minęło 60 sekund, a było już 2:0. Pięknym uderzeniem z 25 metrów w samo okienko popisał się Radosław Stępień.
     Oblężenie bramki Korsz  trwało w najlepsze. W 25 minucie wynik podwyższył Paweł Piceluk, który wykończył dwójkową akcję Pawła Kowalczyka i Radosław Stępnia. Do przerwy mogło paść jeszcze kilka bramek, ale piłka po strzałach elblążan uderzyła w słupek (Michał Pietroń), później poprzeczkę (Jakub Bojas), kilka razy zespół gości uratował bramkarz.
     W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy nie odpuszczali, choć na początku o mało nie stracili gola, sytuację uratował Paweł Kowalczyk wybijając piłkę z pola bramkowego.
     W 52 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stępnia bramkę uderzeniem z główki zdobył Kamil Wenger. 10 minut później Wenger asystował przy bramce Piceluka. Nie minęły dwie minuty, a na listę strzelców wpisał się ponownie Szuprytowski, dobijając strzał Piceluka. Czołowy snajper Olimpii wypracował też kolejną bramkową sytuację. Wpadając w pole karne, został podcięty przez bramkarza MKS Korsze i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Karnego pewnie wykorzystał Jakub Bojas.
     Trener Adam Boros już w 70 minucie wykorzystał wszystkie zmiany zawodników, co zemściło się kilka minut później, gdy kontuzji nabawił się Paweł Kowalczyk. Elblążanie już do końca grali w dziesiątkę i mimo kilku prób nie udało im się już podwyższyć wyniku.

Olimpia Elbląg – MKS Korsze 7:0 (3:0)

1:0 – Szuprytowski (8 min), 2:0 – Stępień (14 min), 3:0 – Piceluk (25 min), 4:0 – Wenger (52), 5:0 - Piceluk (62), 6:0 – Szuprytowski (64), 7:0 – Bojas (68, karny).

Olimpia: Tułowiecki – Kubowicz, Bukacki, Szuprytowski (Ł. Pietroń 65), Wenger, Pietroń M., Bojas (70 Koza), Piceluk (70 Kołosow), Sokołowski, Kowalczyk, Stępień (Ressel 65).

Po sobotnim zwycięstwie żółto-biało-niebiescy umocnili się na czele tabeli. Punkty dość niespodziewanie stracił Huragan, który przegrał w Morągu z ŁKS Łomża 1:2. W środę Olimpię czeka trudny mecz na wyjeździe z Sokołem Ostróda (początek o godz. 20). Kolejne spotkanie na A8 z ŁKS Łomżą odbędzie się w niedzielę o godz. 17 (został przełożony z soboty).

Zobacz tabelę III ligi.

Wyniki 30. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Rominta Gołdap 2:1
     Znicz Biała Piska - KS Wasilków 5:2
     Olimpia Elbląg - MKS Korsze 7:0
     Wissa Szczuczyn - Sokół Ostróda 1:1
     GKS Wikielec - Olimpia Olsztynek 3:0 (wo)

(2016-05-14)
  • nie ma sie czym podniecac gdyz elk rowniez wysoko wygral z tskimi to trzeba zobaczymy co oe w ostrodzie za tydzien pokaze bo dostanie lanie i za 2tyg z lomza u siebie potem wygrana z ogorkami podobnymi do korsz i ostatni mecz bedzie oe grac o 3 miejsce na podium i zremisuje a wtedy elk wygra lige huragan 2 oe 3
    6 8
  • boros amatorze wpuszczasz wszystkich a potem w 10kopiecie oby to po raz ostatni amatorze
    9 4
  • Brawo Olimpia za bramki za ruszanie się po boisku i skuteczność. Nie prowokować kibiców Concordi oni mają inny problem mam nadzieję źe utrzymają się w 3 lidze
    4 7
  • A Pana Borosa to cmoknij
    6 7
  • ZKS!!!!!
    6 5
  • i co z tego że 100 bramek, w B klasie mogliby mieć ich może 200.Bardziej cieszyło by 15 bramek w I lidze niż 100 we wsiuńskiej.
    11 3
    Kibałka(2016-05-14)
  • Kibałek na 1 lige jedz np do Bytowa jak Ci się tu nie podoba
    3 5
  • Dzisiejszy mecz fajny dla kibiców(ilosc bramek)Przeciwnik może nie najmocniejszy i pogodzony ze spadkiem ale własnie z takimi można przez głupote stracic nierazpunkty. Moim skromnym zdaniem Olimpię czeka najważniejszy mecz w środę w Ostródzie. Jeżeli tam zdobędziemy 3 pkt co bedzie mimo wszystko dosć trudne z uwagi na ich zagrożenie spdkiem. To Olimpia bedzie mogła spokojnie mysleć o barażach z Motorem.