Środa 17-01-2018, imieniny Antoniego, Jana

Sokół odleciał bez punktów (piłka nożna)

Elbląg, Sokół odleciał bez punktów (piłka nożna) Gola dla Olimpii strzelił Łukasz Pietroń (fot. Anna Dembińska)

W meczu na szczycie żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi od Sokoła Ostróda. Elblążanie wygrali 1:0 (1:0) i powiększyli przewagę nad rywalem do sześciu punktów. Pojedynek był bardzo zacięty, a goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. Zobacz zdjęcia.

Mecz był reklamowany jako hit rundy jesiennej i trzeba przyznać, że zespoły nie rozczarowały kibiców, którzy pojawili się w sobotę na stadionie w Elblągu. Nasi piłkarze zdobyli gola na początku meczu, potem zmarnowali kilka okazji na podwyższenie rezultatu, a ambitnie grający goście nawet w osłabieniu dążyli do wyrównania. Ostatecznie skończyło się na 1:0, co dało Olimpii upragnione trzy punkty.
     Elblążanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. W 6 min. na strzał z dystansu zdecydował się Radosław Stępień, a piłka odbiła się od słupka bramki gości. Po tej akcji żółto-biało-niebiescy wykonywali rzut rożny i po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do siatki trafił uderzając głową Łukasz Pietroń. To był wymarzony początek dla naszego zespołu, który był w pierwszej odsłonie wyraźnie lepszy od przeciwnika. Piłkarze trenera Adama Borosa stwarzali sobie kolejne okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Dwa razy niecelnie uderzał Anton Kolosov, a następnie Paweł Piceluk trafił z najbliższej odległości wprost w bramkarza Sokoła. Bliski szczęścia był też strzelec gola Pietroń, ale po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym strzelił minimalnie obok słupka.
     Nasza drużyna mogła podwyższyć rezultat w pierwszej akcji po przerwie. Dwa razy szczęścia próbował Piceluk, ale najpierw obronił Mateusz Leśniewski, a przy dobitce piłka minęła bramkę. Kolejne minuty i znowu szansa dla Olimpii, ale tym razem po dośrodkowaniu Piceluka wzdłuż bramki zmierzającą do Kolosova piłkę zdołał wybić obrońca. Goście przetrwali nawałnicę i w 53 min. mieli pierwszą dobrą okazję do wyrównania. Po prostopadłym podaniu w polu karnym znalazł się Michał Jankowski, ale strzelił nad poprzeczką. Od 67 min. przyjezdni grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za uderzenie bez piłki Patryka Sokołowskiego otrzymał Przemysław Płoszczuk, który co ciekawe pojawił się na boisku minutę wcześniej zmieniając Tomasza Chądzyńskiego. W 80 min. drugiego gola mógł zdobyć dla gospodarzy Kamil Graczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z Leśniewskim. Po chwili kapitalną okazję na wyrównanie miał Łukasz Goździejewski, który uderzał z bliskiej odległości, ale refleksem błysnął Kacper Tułowiecki. Od 86 min. goście grali w podwójnym osłabieniu po tym jak czerwoną kartę za faul na Piceluku zobaczył Łukasz Gwiazda. Elblążanie mieli kilka doskonałych okazji do podwyższenia rezultatu, ale pudłowali na potęgę. Mało brakowało, a ta nieskuteczność kosztowałaby Olimpię stratę punktów. W ostatniej minucie doliczonego czasu, dobrze uderzył głową Kamil Smyt, ale Tułowiecki z największym trudem odbił piłkę.
     Żółto-biało-niebiescy zdobyli w sobotę bardzo ważny komplet punktów. Olimpia nadal lideruje w ligowej tabeli, a jej przewaga nad Sokołem wzrosła do sześciu punktów. Przed naszą drużyną wyjazdowy pojedynek z ŁKS Łomża.

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 1:0 (1:0)

Łukasz Pietroń 7

Olimpia: Tułowiecki - Kubowicz, Bukacki, Kołosow (80 Bojas), Wenger, Stępień, Maciążek, Piceluk (90' Kuczkowski), Sokołowski (72' Ressel), Pietroń, Szuprytowski (72' Graczyk)
     Sokół: Leśniewski - Sędrowski, Chądzyński (66' Płoszczuk), Słowicki, Gwiazda, Korzeniewski, Kuśnierz, Kowalski, Goździejewski, Janikowski, Smyt

Znicz Biała Piska - MKS Korsze 2:0
     Konrad Radzikowski 55, Tomasz Tuttas 59 (k)

Rominta Gołdap - KS Wasilków 2:0
     Daiji Kimura 30, Michał Mościński 34 (k)

trukit(2015-10-24)
  • Pieprzyć tych sędziów za miedzy którzy nie potrafią nadążyć za akcją. Za co oni biorą kasę i kto ich szkoli, bo sędziowanie w tej lidze to jakaś patologia.
    8 0
  • Pierwsza połowa bardzo dobra, drugą wolałbym przemilczeć. Jurek Dyla pod koniec, kiedy patelnie miały Sokoły połknął korek od aperitifu. Skandalem są takie nerwy serwowane kibicom, w momencie gdy gramy w przewadze. I jeszcze te niewykorzystane setki min. Pietronia Łukasza. .. Pożal sie boże. Najważniejsze, że są trzy punkty. Niebawem najważniejszy mecz w tej rundzie z Ełkiem. Jadymy. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    9 1
    Bolesław_Urowo(2015-10-24)
  • zks zks zks !!!!!
    6 2
  • mecz "o 6 pkt" i to się chwali ale grając z takimi atutami jak własne boisko, prowadzenie od początku i gra w przewadze jednego a później dwóch zawodników i tak pudłując a do tego drżeć o wygraną do ostatniej minuty to nie jest dobry prognostyk
    4 1
    ki-bolec(2015-10-24)
  • I widzicie jesli jest mecz z kategorii tych "ważniejszych" to dużo ludzi jest na stadionie. Panowie wywalczcie ten awans a A8 się zapełni jestem przekonany. Wspaniały klub ze wspaniałymi kibicami. Powodzenia, golcie frajerów nadal a w barażach inne motory czy Stal Rzeszów. Teraz czas na Olimpie. Druga liga następnie pierwsza. aaaaatttaaaaakkkkk
    15 1
  • przepowiadalem ze bedzie 2liga ze bedzie coraz lepiej zks zks zks zks zks OLIMPIA NA ZAWSZE
    7 2
    JASNOWIDZ(2015-10-24)
  • bez podniety. .. i tak zostaniecie w 3lidze!!! brak kasy!!!!
    4 7
  • Bez kitu i uczciwie nic dodać nic ując. Znając elbląskie realia, władze wolą inwestować w drugą ligę (koszykarze, siatkarze), niż w ekstraklasę (unihokej). Więc biorąc pod uwagę trendy i modę oraz to że Otylia prowadzi u nasz "jakieś" warsztaty, więc wyniki mogą być bardzo mało ważne.