Zwycięstwo i porażka (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo i porażka (piłka nożna)

W weekend odbyły się kolejne mecze elbląskich drużyn w Centralnej Lidzie Juniorów i Juniorów Młodszych. Wysoko wygrała Concordia, a Olimpia musiała uznać wyższość lidera tabeli.

Concordia rozbiła rywala
       To była totalna demolka. Pomarańczowo-czarni już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy sobotniego pojedynku z Jagiellonią Białystok. Piłkarze z Krakusa mają na koncie już dwa zwycięstwa i liderują w tabeli grupy A Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. W sobotę młodzi elblążanie byli wyraźnie lepsi od przeciwnika i już po pierwszej części spotkania prowadzili 5:0. Goście po przerwie zdołali co prawda trafić do siatki, ale na więcej nie było ich stać. Concordia była lepsza od Jagiellonii w każdym aspekcie gry. Szczególnie w pierwszej odsłonie elblążanie z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych. W kolejnym pojedynku pomarańczowo-czarni zagrają w Siemiatyczach z tamtejszym Orłem.

Concordia Elbląg - Jagiellonia Białystok 5:1 (5:0)

Michał Marcinkowski 8, 25, 32, Mariusz Pelc 15, Paweł Sagan 28 - Damian Toczydłowski 44

Ambitna gra Olimpii

W niedzielę na boisko wybiegli juniorzy Olimpii, którzy na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Skrzydlatej rywalizowali z Polonią Warszawa. Czarne koszule przyjechały do Elbląga będąc liderem tabeli i trzeba przyznać, że w pojedynku z żółto-biało-niebieskimi pokazały dobrą grę. Olimpia, szczególnie w pierwszej odsłonie starała odgryzać się rywalom, ale w decydujących momentach brakowało skuteczności. W drugiej odsłonie grająca konsekwentnie Polonia zepchnęła elblążan do defensywy i zdołała zdobyć gola na wagę trzech punktów. Po czternastu rozegranych spotkaniach piłkarze z Agrykola zajmują szóstą pozycję w gronie dwunastu zespołów. W tabeli prowadzi Polonia, która wyprzedza jednym punktem SMS Łódź. W kolejnej serii spotkań Olimpię czeka wyjazdowy mecz w Łomży z ŁKSem.

Olimpia Elbląg - MKS Polonia Warszawa 0:1 (0:0)