Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Opozycja o "studniówce" prezydenta: Chaos i ruchy pozorne

 
Elbląg, Opozycja o "studniówce" prezydenta: Chaos i ruchy pozorne Konferencja prasowa klubu radnych PiS odbyła się dziś, tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej (fot. AD)
Rek

Opozycja ocenia 100 dni prezydenta Witolda Wróblewskiego. Chwali go za kontynuację działań podjętych przez poprzednika, gani za ruchy kadrowe w urzędzie. - Jest chaos organizacyjny, panuje podła atmosfera, wszyscy są zastraszeni - twierdzi Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości.- Prezydent wprowadza reorganizację, zwalnia ludzi, a to tylko ruchy pozorne, które nie przyniosą zapowiadanych oszczędności - wskazują radni PiS.

Radni Prawa i Sprawiedliwości negatywnie oceniają 100 dni prezydentury Witolda Wróblewskiego. Z małymi plusami: - Za kontynuowanie inicjatywy Jerzego Wilka [wówczas prezydenta Elbląga – red.] związanej z tworzeniem oddziału pulmonologii w szpitalu miejskim oraz kontynuowaniu naszych działań w zakresie obniżenia deficytu budżetowego – mówi Marek Pruszak, radny PiS.
     Minusów jest za to całe mnóstwo. Opozycja zarzuca prezydentowi Wróblewskiemu błędy w podejmowaniu decyzji kadrowych. Ogłoszona przez niego, a podyktowana oszczędnościami, reorganizacja Urzędu Miejskiego budzi wśród radnych PiS – delikatnie mówiąc – kontrowersje.
     - Najpierw miało być dwóch wiceprezydentów i takie prezydent wydał w grudniu zarządzenie, po czym okazało się, że wiceprezydentów będzie trzech i jeszcze sekretarz miasta – mówi Marek Pruszak. - To pokazuje słabość prezydenta i jego mocne uzależnienie od koalicjantów. W urzędzie panuje poważny chaos, bezwzględnie zwalniane są osoby kompetentne, w naszym odczuciu po to, by zrobić miejsce dla tych, którzy wspierali Witolda Wróblewskiego podczas kampanii wyborczej.
     - To nie ma nic wspólnego z oszczędnościami, to mamienie publiki – dodaje Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej. - Przykład: w miejsce departamentu organizacyjnego powstają ... aż trzy: organizacyjny, kontroli i monitoringu, zamówień publicznych. Wątpliwości budzą konkursy na dyrektorów biura prezydenta oraz departamentu edukacji, sportu i turystyki. W internecie huczy od informacji o osobach, które te stanowiska obejmą – twierdzi Wilk.
     - Zmiany organizacyjne to degradacja wielu dziedzin – utrzymuje Marek Pruszak. - Edukacja zostaje sprowadzona do rangi referatu, co jest lekceważeniem oświaty – jej problemów i budżetowania. Połączenie promocji z kulturą to też zły pomysł – dodaje Jerzy Wilk. Twierdzi też, że obecny prezydent zwalnia osoby, które on wcześniej awansował: - Mówiło się, że gdy PiS dojdzie do władzy to będzie rżną stanowiska i poleje się krew. Teraz natomiast atmosfera w urzędzie jest podła, ludzie są zastraszani, sypią się zwolnienia, a ci, którzy są lepszej sytuacji są przesuwani na inne stanowiska. Nierzadko z tą samą pensją, to gdzie te oszczędności?
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • kolejna władza co przychodzi niszczy to co zrobiła poprzednia i robi to po swojemu. Można tak w nieskończoność. Aby zacząć budować i się rozwijać potrzeba innych ludzi. Głupotę zwalczać głupotą tylko do tego trzeba mądrych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 9
  (2015-03-26)
 • Gorzej niż było za Wilka być nie może czemu PIS-owcy tak skrupulatnie nie rozliczali swego Wilka on nie nadawał się na stanowisko Prezydenta miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 14
  (2015-03-26)
 • Słuszne spostrzeżenie przedmówcy, sami Pis-owcy nic nie zrobili, na niczym się nie znali, a do rozliczania pierwsi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 8
  (2015-03-26)
 • Parodi końca nie widać ? Omnibus i narcyz wielki przegrany zostaje cenzorem i krytykiem po utracie władzy? Może niech oceni okres jak sam dążył do jej zdobycia i ją zdobył z wielokrotnie skazanym przestępcom oraz innymi inteligentnymi inaczej w myśl słownictwa " po męsku" dopuścili do spustoszenia i zniechęcenia mieszkańcom autentycznych ruchów i inicjatyw obywatelskich? Promując tym samym postawę awanturników politycznych, którzy go potem w kampanii zniszczyli. Pamiętam jak to pan Pruszak mówił, że Mariuszek ". .. to wrażliwy i aktywny mieszkaniec Elbląga dlatego ma otwarte drzwi na wszystkie spotkani. .. " Jak się potem okazało kto z kim przystaje takim się staje? PIS mogłoby się więcej nie kompromitować i zaczęło działać na rzecz naszego samorządu. Dla Wilka jedna sugestia nie słuchaj złych doradców. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 8
  na.cenzurowanym?(2015-03-26)
 • A na stronie Miasta tradycyjnie nic o sesji dzisiejszej, żadnego porządku obrad, nic o konferencji o stu dniach. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  obserw(2015-03-26)
 • Wilku, kończ! Wstydu oszczędź!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 11
  qqqq(2015-03-26)
 • Obiektywnie patrząc na to wszystko to J. Wilk ma racje po częsci, nawet w dużej mierze i nie pisze tego bo popieram jakąs partie, jestem apolityczny, ale to co robi owczesny prezydent to wola o pomste do nieba, 3 wiceprezydentów, i sekretarz, sekretarz tez za darmo pracować nie bedzie, a kasa jest potrzebna, zwalnianie i przenoszenie ludzi, likwidacja departamentów i zamiana na wydziały tez zaszkodzi, ale cóż nasz prezydent może na ten temat wiedziec, pierdzi w stołek, inni pazie za niego wszystko zrobia, wezmie 12 tys pensji i ma wszystko w dupie. Ale polaczki cebulaczki i tak go wybrali bo jak to niektórzy wyborcy mówią " bo ładnie wygląda lub jest w podobnym wieku co ja to go wybrałem(am) normalnie podludzizm totalny. Zamiast szukać rozwiązań to najlepiej pozwalniac ludzi bo po co są nam potrzebni. :) P. s Przypomnijcie sobie to co powiedział W. W że jak nie zostanie prezydentem E-ga to nawet w radzie nie chciałby siedziec, to o czym to świadczy ? że ma Elbląg głęboko w dupie. :) Miłego dnia :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  JankoJaneczko(2015-03-26)
 • Błąd błędem pogania. Po napisaniu tekstu należy go przeczytać a dopiero publikować- dotyczy to tych co robią błędy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  kki(2015-03-26)
 • No i?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Ailatan(2015-03-26)
 • Pani Jerzy brawo za odwagę! Szkoda, że dziennikarzom jej nie starcza, ale z drugiej strony nie za to im płacą. Temat kultury osobistej wodza jest bardzo frapujący. Na korytarzach urzędu mówi się ze Wielki Wódz przeszedł w tym zakresie szkolenie u kolegi z TVN, którego kultura osobista jest legendarna od czasu pewnego zabrudzonego stołu. No tak, urzędniczym obibokom na pewno się należy wiele słów "motywujących". Pytanie czy wszystkim i czy ktoś tu nie zapomniał, że Wodzem się bywa, ***jem pozostaje na całe życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 12
  Marks(2015-03-26)
 • Dwóch największych brzydali w historii władz E-ga. Wstyd ich pokazywać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  modell(2015-03-26)
 • Za Prezydenta Wilka zupełnie niespodziewanie konkurs na Dyr. departamentu edukacji wygrała pani Mikulska. .. .co to była za niespodzianka hahahahaha. Zupełnie niespodziewanie też Dyr. MPO został Pan Wawryn. .. Takich niespodziewanych rozstrzygnięć pewnie było więcej. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 4
  cbacbsabwkgb(2015-03-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem