UWAGA!

Stary Młyn

Mieszkańcy Elbląga oczekują od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przyspieszenia decyzji w sprawie rozebrania starego młyna przy ul. Traugutta - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 września 1960 roku.

Propozycja konserwatora, aby przekazać ten obiekt Zakładom Gastronomicznym, nie znajduje poparcia ani społeczeństwa ani władz miejskich. Zdaje się więc, że najsłuszniej byłoby szpecącą miasto ruderę rozebrać jak najspieszniej.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i niewiele się zmieniło przez następne 50 lat. Jak to w polsce.
 • I tego cymbała co napisał tę notatkę prasową trzeba by było teraz zawieżć do Hotelu Młyn i pokazać, jak ta "szpecąca rudera" wygląda. Bo pewnie ten ćwok, co to pisał zamieszkał później w bunkrowych blokach przy Pilgrima, czy Bażyńskiego i na 38 m kwadratowych z ciemną kuchnią - upajał się socjalistyczną (siermiężną) elegancją i architektonicznych przepychem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  soc-real-smak.(2010-09-14)
 • Ty wyżej chyba jesteś nieprzytomny, wiesz gdzie jest Traugutta i stary młyn? Weź plan miasta do łapy i zobacz.
 • pomimo pomyłki soc-real ma rację, bo budynek przy Traugutta też ma potencjał architektoniczny. A zacofane komuchy tak samo, jak w tym artykule, mówili przy rozbiórce starego miasta.
 • 50 lat temu chciano rozebrac mlyn przy ul. Traugutta, ktory stoi do tej pory. Wowczas nie dawano zgody na przeksztalcenie go w obiekt gastronomiczny, zas dzis młyn budowany jest na restauracje. Coż za z miana zdania po 50 latavch
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kkkkkkkkkkkkkkkkk(2010-09-15)
 • Szanowni przedmówcy, w artykule sprzed 50 lat nie chodzi o młyn istniejący do dziś przy zbiegu ulic Traugutta i Moniuszki, a o rozebrany przed półwieczem stary (prawdopodobnie gotycki) młyn naprzeciw dzisiejszej Szkoły Muzycznej. W tamtych latach inaczej wyglądał układ ulic w tym miejcu: Traugutta łączyła się z ul. 1 Maja, a na tym krótkim odcinku była stacja benzynowa, secesyjna kamienica z wykuszem, stary młyn, transformatorownia i biala willa, w którym urzędował ZSL i Filmos. Dawniej znajdowała się też tu mleczarnia. Starsi elblążanie opowiadali mi, że urządzono w młynie manewry strażackie i podpalono mury. Straży nie udało się ugasić wznieconego pożaru, młyn spłonął i w końcu go rozebrano. Ale czy to prawda? - nie wiem. Może ktoś dopowie tę histrorię dalej.
 • Pamiętam była też i łażnia miejska. Natomiast obsługa stacji benzynowej polegała na ręcznym pompowaniu paliwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karjak(2010-09-15)
 • jest jeszcze jeden taki młyn przy osiedlu metalowców i jest on do sprzedania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  christof(2010-09-15)
Reklama