UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Oni chcą zmodernizować Dolinkę

Oni chcą zmodernizować Dolinkę

2020-07-02 11:19

Trzy firmy – dwie z Elbląga i jedna z Podkarpacia – wystartowały w przetargu na modernizację parku Dolinka połączoną z odnową amfiteatru. Dwie oferty mieszczą się w kwocie, szacowanej przez urzędników, więc wiele wskazuje na to, że inwestycja ruszy w najbliższym czasie.

Światowid ze świetną, wakacyjną ofertą!

Światowid ze świetną, wakacyjną ofertą!

2020-07-02 10:22

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obala mity. Tym razem wzięliśmy się za nieprawdziwe stwierdzenie „w mieście w wakacje nie ma co robić!”. Co za absurd! W Elblągu, a właściwie w Światowidzie, w wakacje dziać się będzie i to sporo. Zobaczcie, co dla Was mamy!

Historia, jak z nut: Bach, czyli człowiek-orkiestra w dobie baroku

Historia, jak z nut: Bach, czyli człowiek-orkiestra w dobie baroku

2020-07-01 22:07

Pracowity, jak pszczoła? Pracowity, jak mrówka? A może pracowity, jak Bach? Mistrz z Lipska upodobał sobie ciężką, niekiedy wręcz tytaniczną, pracę, a potwierdza to każdy rok jego kariery. Szczególnie lata spędzone w Lipsku... Elbląska Orkiestra Kameralna, wraz z Mateuszem Rusowiczem, zaprasza na czwarty odcinek "Historii, jak z nut".

Gaszyn Challenge z portEl.pl

Gaszyn Challenge z portEl.pl

2020-07-01 16:34

Dziękujemy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu za nominację do akcji "Gaszyn Challenge", w której tysiące internautów pomagają zbierać środki na pomoc dzieciom z chorobą SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Podjęliśmy wyzwanie z przymrużeniem oka, ale już na serio przekazaliśmy środki na pomoc dwuletniemu Ksaweremu. Zobaczcie, jak nam poszło. 

Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ

Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ

2020-07-01 13:00

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą Północ” marka SPECJAL w partnerstwie z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną, zapraszają Polaków do odkrywania piękna regionu i skorzystania z bogatej oferty turystycznej.

Vivaldi po raz trzeci... zagrany

Vivaldi po raz trzeci... zagrany

2020-06-29 12:11

Projekt "Vivaldi w sieci" EOK zwieńczyła "Koncertem na dwoje skrzypiec a-moll" w wykonaniu EOK, Pauli Preuss i Karoliny Nowotczyńskiej.

Na wybory koniecznie w maseczce

Na wybory koniecznie w maseczce

2020-06-27 07:04

Niedzielne wybory na prezydenta RP odbędą się w reżimie sanitarnym. O czym warto pamiętać, zanim oddamy głos?

Przekop Mierzei: Budują most i śluzę

Przekop Mierzei: Budują most i śluzę

2020-06-26 14:55

W pierwszej połowie przyszłego roku ma być gotowy jeden z mostów nad przekopem Mierzei Wiślanej. - Ten obiekt jest niezbędny z tego względu, że musimy przełożyć na niego ruch, aby umożliwić wykonywanie ścianek szczelnych i kanału żeglugowego – mówi Jacek Szymański dyrektor projektu z konsorcjum NDI/Besix. Co obecnie dzieje się na budowie przekopu? Zobacz zdjęcia i film. 

Zobacz relację z sesji Rady Miejskiej

Zobacz relację z sesji Rady Miejskiej

2020-06-25 19:00

Dzisiaj odbyła się dwunasta sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Ze względu na epidemię koronawirusa nadal w trybie zdalnym. Radni m.in. dyskutowali na temat raportu o stanie miasta za 2019 rok i głosowali nad absolutorium dla prezydenta Witolda Wróblewskiego. Zobacz transmisję wideo z obrad. 

Historia jak z nut: Jan Sebastian Bach

Historia jak z nut: Jan Sebastian Bach

2020-06-17 18:58

Można o nim powiedzieć "największy kompozytor wszech czasów". Ale można też "człowiek, którzy przebył pieszo 800 km, aby ujrzeć muzycznego idola" lub "fighter, który za walkę o swoje trafił za kratki". Jan Sebastian Bach jest bohaterem trzeciego odcinka cyklu "Historia, jak z nut", realizowanego przez Elbląską Orkiestrę Kameralną i Mateusza Rusowicza.

Jechała 118 km/h, nagrała to, a film… zamieściła w Internecie

Jechała 118 km/h, nagrała to, a film… zamieściła w Internecie

2020-06-17 13:57

Pewna 20-latka z Elbląga zamieściła na portalu społecznościowym film, na którym widać jak kierując samochodem, przekracza dozwoloną prędkość. Kobieta jedzie ul. Płk. Dąbka (ograniczenie do 50 km/h) z prędkością 90 km/h i szybciej. W pewnym momencie na liczniku auta pojawia się prędkość 118 km/h.

Kto widział to zdarzenie?

Kto widział to zdarzenie?

2020-06-16 15:35

Mieszkaniec Elbląga uszkodził swój samochód po tym, jak z nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki na drogę spadły kostki brukowe. - Z nagrania mojej kamery samochodowej nie udało się ustalić żadnych danych ciężarówki. Może Czytelnicy portEl.pl będą mogli mi pomóc? - prosi Czytelnik.

„Cztery pory roku” w sieci

„Cztery pory roku” w sieci

2020-06-15 15:20

Pierwsza odsłona internetowego cyklu EOK, z Antonio Vivaldim w roli głównej, już za nami. Fragmenty „Czterech pór roku” w wykonaniu Orkiestry i Pauli Preuss są dostępne online w serwisie YouTube, a już za tydzień w sieci popłynie arcydzieło Vivaldiego w wersji Maxa Richtera – spod smyczków EOK i Karoliny Nowotczyńskiej. Tej muzyki można słuchać nie tyle godzinami, co dniami i miesiącami.

Zabawa w chowanego w oczach księdza

Zabawa w chowanego w oczach księdza

2020-06-11 10:00

"Kiedyś zabawa w chowanego nie kojarzyła się jako coś złego. "Tylko nie mów nikomu" brzmiało czasem jak coś zabawnego". Tymi słowami rozpoczyna się piosenka pewnego księdza, który pytany przez młodzież, co sądzi na temat pedofilii w kościele, nie boi się komentować spraw dla kościoła trudnych. Tym razem zrobił to w formie rapowanej piosenki.

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia

2020-06-09 20:22

Policjanci z Elbląga poszukują mężczyzny pokazanego na zdjęciu oraz w materiale wideo ze sklepowego monitoringu.

ZSZ 1 zawsze numerem 1

ZSZ 1 zawsze numerem 1

2020-06-08 07:00

1 września 1946 r. w budynku przy ul. Pocztowej 2 zabrzmiał pierwszy dzwonek. Obwieszczał on nie tylko początek nowego roku, ale i początek nowej szkoły w Elblągu. Wówczas była to Publiczna Szkoła Dokształcająca, która po latach wciąż wypuszcza nowe pokolenia specjalistów – dziś jako Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Zobacz współczesne i historyczne zdjęcia szkoły.

Nadzwyczajna sesja. Dzisiaj o cieple!

Nadzwyczajna sesja. Dzisiaj o cieple!

2020-06-05 13:00

Dzisiaj na godz. 13 zwołana została nagle nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Ma się odbyć zdalnie i dotyczyć zaopiniowania przez radnych umowy na dostawy ciepła między EPEC a Energą Kogeneracja. Jak się dowiedzieliśmy, obie strony doszły do porozumienia w tej sprawie. Zobacz transmisję na żywo.

Dziękujemy za 1 %, zapraszamy do sklepu charytatywnego

Dziękujemy za 1 %, zapraszamy do sklepu charytatywnego

2020-06-05 13:00

Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku na Fundusz Grantowy Stowarzyszenia ESWIP – naszą wspólną elbląską skarbonkę. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że dzięki Wam będziemy mogli dalej wspierać elblążan.

Standaryzacja budzi emocje

Standaryzacja budzi emocje

2020-06-04 17:40

Standaryzacja zatrudnienia wśród pracowników obsługi oświaty oznacza 45 osób mniej w tej grupie w elbląskich szkołach. Dodatkowo 51 osób będzie miało zmniejszone etaty. O standaryzacji rozmawiali dziś (4 czerwca) radni na Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Zobacz retransmisję obrad komisji.

Historia, jak z nut – Artur Piazzolla i „Oblivion” <em> (część 2) </em>

Historia, jak z nut – Artur Piazzolla i „Oblivion” (część 2)

2020-06-04 11:59

Tango - muzyka salonów artystycznych i sal koncertowych? Dziś owszem, ale niegdyś te dźwięki kojarzyły się raczej z podrzędnym knajpami i półświatkiem. Dopiero Astor Piazzolla sprawił, że zawarta w tangu mieszanka siły i namiętności podbiła serca melomanów. Co więcej, stworzył jego nowe oblicze – „tango nuevo”. O tym wszystkim w drugim odcinku cyklu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Mateusza Rusowicza „Historia, jak z nut”.

Reklama