UWAGA!

W sprawie odbudowy starego miasta

W najbliższy poniedziałek w Sali NOT przy ul. Armii Czerwonej w Elblągu o godz. 17.00 rozpocznie się konferencja w sprawie odbudowy Starego Miasta, informował Dziennik Bałtycki z 8 lutego 1957 r.

Organizatorzy, którym na sercu leży troska o ratowanie najcenniejszych pomników polskiej przeszłości tych ziem, zwracają się do wszystkich interesujących się zabytkami historycznymi i architektonicznymi o liczne wzięcie udziału w zebraniu i dyskusji.
     Ze swej strony podkreślić musimy, iż temat – odkładanej z roku na rok renowacji Starego Miasta dojrzał już niewątpliwie do tego, aby od słów przejść do czynów i jak najszybciej rozpocząć planową rekonstrukcję tego jedynego w Polsce, średniowiecznego ośrodka portowego, którego nie tylko zrujnowane budowle, ale i sam plan jest bezcennym i wyjątkowo rzadkim zabytkiem.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • i tak rozmowy te trwaly prawie czterdziesci lat....
 • Zgadza się. Prowadzono w dalszym ciagi rozbiórki tego co jeszcze zostało. Ostatecznie zniknęły też wówczas resztki portalu kamieninicy "Pod Wiełbłądem". A może tak podacie, kto wtedy zawiadował nazym miastem i akceptował takie decyzje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ul. Masztowa.(2007-02-13)
 • A co z kościołem Trzech Króli i Św. Anny. Też nadawały się do odbudowy i byly w lepszym stanie niż Św. Mikołaja. Teraz w miejscu Trzech Króli stają bloki, a Św. Anny park. Czemu władze nie pomyślą o rekonstrukcji tych kościołów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-02-21)
Reklama