UWAGA!

Załoga browaru w Elblągu

Ambitna załoga elbląskiego browaru dwukrotnie zajęła już pierwsze miejsce w współzawodnictwie międzyzakładowym, informował Głos Wybrzeża z 14 grudnia 1951r.

Radosna wiadomość o wykonaniu rocznego planu produkcji na trzy tygodnie przed terminem obiegła lotem błyskawicy wszystkie działy zakładu. Załoga elbląskiego browaru swoim sukcesem produkcyjnym zadokumentowała swą niezłomną wolę walki o przedterminową realizację zadań Planu 6-letniego.
     Większą część załogi stanowią robotnicy „pionierzy”, którzy włożyli nie mało pracy w to, aby uruchomić w lutym 1946 roku zakład, poważnie zniszczony działaniami wojennymi. W stałej walce o realizacją planów produkcyjnych wyrosły wśród załogi szeregi zasłużonych przodowników pracy i doświadczonych fachowców. Dlatego też pomimo stale wzrastających planów produkcji załoga potrafi z powodzeniem bić się o ich terminową realizację.
     Do osiągnięć załogi w bieżącym roku przyczyniła się w dużej mierze realizacja podejmowanych licznie zobowiązań produkcyjnych oraz wprowadzenie nowych norm pracy.
     W rezultacie tego planu plany miesięczne przekraczane były przez załogi poszczególnych działów niejednokrotnie dość wysoko. Tak na przykład w dziale obciągu butelkowego wykonywano przeciętnie 110% normy, w dziale obciągu beczkowego 111% normy, a w dziale mycia i smolenia beczek 112% normy. Niektóre brygady jak tow. Władysława Komojeda, wykonywały co miesiąc około 120% normy.
     Ambitna załoga elbląskiego browaru dwukrotnie zajęła już pierwsze miejsce w współzawodnictwie międzyzakładowym. Realizację planu w produkcji w roku bieżącym na 3 tygodnie przed terminem niewątpliwie i tym razem pozwoli jej na zajęcie jednego z czołowych miejsc w ogólnopolskim współzawodnictwie międzyzakładowym.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama